gim_virselis1

BAIGĖSI PROJEKTAS „ATPAŽINK SMURTĄ IR UŽKIRSK JAM KELIĄ”

Asociacija „Pripučiamas filmas” vykdė projektą „Atpažink smurtą ir užkirsk jam kelią”, skirtą  tarptautinei akcijai „16 dienų be smurto”.

Projekto tikslas – patrauklia forma informuoti jaunimą apie smurtą artimoje aplinkoje. Šia tematika „Pripučiamo filmo” komanda sukūrė tris švietėjiškus video filmukus, skirtus fiziniam, psichologiniams ir seksualiniam smurtui artimoje aplinkoje apibrėžti. Filmukus sudaro vaidybinės situacijos ir savanoriškai prie projekto prisidėjusių specialistų pasisakymai.

Tarptautinė akcija „16 dienų be smurto“ vyksta  lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis. Akcija pradedama minint Tarptautinę kovos prieš moterų prievartą dieną ir užbaigiama Žmogaus teisių dieną. Kėdainių rajone vykdomo projekto organizavimas ir video darbų kūrimas vyko iki lapkričio 31 dienos. Gruodžio 10 dieną projektas baigėsi.

Gruodžio 1-10 dienomis projektas buvo pristatomas didžiausių Kėdainių rajono savivaldybės mokyklų mokiniams. Per šį laikotarpį buvo įvykdyti aštuoni vizitai. Įstaigose taip  pat buvo dalinami informaciniai lankstinukai bei plakatai, kuriais siekiama paskatinti kreiptis į specialistus smurtą artimoje aplinkoje patiriančius asmenis.

Trijų trumpametražių filmukų apie smurtą artimoje aplinkoje peržiūros buvo surengtos 8-12 klasių mokiniams Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje, Kėdainių ,,Atžalyno” gimnazijoje, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje, Josvainių gimnazijoje, Šėtos gimnazijoje, Kėdainių ,,Aušros” pagrindinėje mokykloje, ,,Ryto” pagrindinėje mokykloje, Juozo Paukštelio pagrindinėje mokykloje.

Vizitų metu buvo susitikta su kone pusė tūkstančio moksleivių. Organizuotuose vizituose asociacija „Pripučiamas filmas” rengė trumpametražių filmų peržiūras, diskusijas, dalino skrajutes ir plakatus, kuriuos mokyklos buvo prašomos pakabinti stenduose.

Pasibaigus projektui video medžiaga jau yra patalpinta internete ir yra prieinama plačiajai visuomenei. Taip pat trumpametražiai filmai pasieks projekto partnerius bei mokyklų bendruomenių sklaidos kanalus, video filmukai bus platinami neribotą laiką.

Tikimasi, jog šis projektas skatino nepakantumą smurtiniam elgesiui ir suteikė daugiau informacijos dėl pagalbos galimybių.

Prie  „Pripučiamo filmo” komandos noro įgyvendinti šią akciją prisidėjo šie specialistai: Kėdainių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencinio poskyrio (nepilnamečių) specialistė Gintarė Ivaškevičienė, Vaiko teisių atstovė teisme ir kitose teisėsaugos institucijose, vyr. specialistė Daiva Danisevičienė, specialistė, psichologė Jūratė Žuravliovienė, UAB „Interneto žinios”.

Projektas finansuojamas Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Judita Gaižiuvienė, buvusi Šėtos gimnazijos mokinė DSC_0005 DSC_0010 DSC_0012 DSC_0017DSC_0024 DSC_0018

Bendrinti: