ŽYGIS ,,KĘSTUTĖNAI“

Mes, 205 kuopos jaunieji šauliai, šeštadienį, balandžio 1-osios rytą dalyvavome žygyje ,,Kęstutėnai’’, kurį Eržvilko miestelyje organizavo ir rengė Pėsčiųjų žygių asociacija. Žygio tikslas – pagerbti Tauro apygardos rinktinės partizanus, kovojusius prieš okupaciją.

Išvykę iš Šėtos gimnazijos pasiekėme Eržvilko miestelį, nes Eržvilko gimnazijoje prasidėjo žygis, kuris driekėsi per Vilniškių, Buitkiškių, Baleniškių, Kalniškių, Balnių ir kitų kaimų apylinkes. Partizanų pagerbti, dalyvauti žygyje iš visos Lietuvos atvažiavo 1200 žmonių, tarp jų ir mes. Vieni rinkosi 34 kilometrų ilgio žygį, o kiti – 20.

Dalis trasos driekėsi per laukus, kaimus, miškus, vandens aukštapelkių apsemtas vietas – tai sustiprino įspūdį, kokiomis sąlygomis partizanams teko kovoti dėl Lietuvos nepriklausomybės. Džiugino puikus oras ir graži gamta-švietė saulė, buvo šilta, nepūtė nė menkiausias vėjelis, žaliavo žolė, pievos, žydėjo gėlės, atrodė, kad vasara. Žygio metu galėjome sustoti prie punktų (jų buvo penki), kur buvo galima pavalgyti, atsigerti vandens, pailsėti, nes buvome labai pavargę, išeikvoję jėgas. Žygis buvo labai įdomus ir vertingas. Pagerbėme partizanus, pasidžiaugėme geru oru, gražia gamta, susiradome naujų draugų, pramokome dirbti komandoje – palaukti draugo, jam padėti, būti pakantūs, įgijome patirties ir ištvermės.

Žygio pabaigoje buvome apdovanoti diplomais už pastangas, dalyvavimą., Grįžome pavargę, bet laimingi, nes šis žygis ilgai išliks mūsų atmintyje.

Ia klasės mokinė Vaiva Jasaitė

DSC_0413 DSC_0433 DSC_0445 DSC_0482 DSC_0494