gim_virselis1

AKCIJA ,,MES PRIEŠ PATYČIAS”

  Rugsėjo 9 dieną Šėtos gimnazijoje vyko Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuojama akcija ,,Mes prieš patyčias”, kurioje dalyvavo Ia, Ib, IIa ir IIb klasių mokiniai. Visos Lietuvos mokyklos tuo pačiu metu buvo pakviestos stebėti filmą, kuriame Nikas Vujičičius pasakoja apie savo gyvenimo patirtį.

Nikas Vujičičius, pasaulyje garsus lektorius, motyvatorius. Nikas gimė be rankų ir kojų, tačiau išmoko plaukti, vaikščioti, dviem kairės pėdos pirštais rašyti, valytis dantis, skustis, šukuotis, kalbėti telefonu, rašyti kompiuteriu. Nikas Vujičičius dėl savo negalios patyrė daugybę patyčių. Dabar jis keliauja po pasaulį, skaito paskaitas, dalijasi sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį.

Po filmo peržiūros mokiniai ir mokytojai diskutavo, kvietė padėti vieni kitiems, būti atidesniais, supratingais. Keletas mokinių užrašė savo mintis:

,,Mylėti save – reiškia gerbti, mylėti tokį, koks esi ir nekreipti dėmesio į kitų žmonių nuomonę ir patyčias. Mes turime mylėti save tokius, kokie esame. Jei kam tu nepatinki, tai nereiškia, kad esi kitoks.“;

,,Tyčiodamiesi mes kartais nesuprantame, kaip galime įžeisti daugybę žmonių. Verta susimąstyti ar tik tyčiodamiesi galime išspręsti problemas, ar galime susilaikyti nuo patyčių.ˮ;

,,Aš manau, kad Nikas yra labai geros širdies. Jis drąsus, sąžiningas, draugiškas. Jis įrodė, kaip patyčios gali paveikti žmones – jų gyvenimas pasidaro niūrus, liūdnas. Susimąsčiau apie savo poelgius, kaip tyčiojausi iš kitų ir kaip jie jautėsi.ˮ

,,Svajokite ir niekada nepasiduokite. Mes visi darome klaidų, tačiau nė vienas mūsų nėra klaida.ˮ – ragina Nikas Vujičičius.

Kviečiame pažiūrėti 20 minučių Niko Vujičičiaus įkvepiantį pranešimą „Patyčios turi baigtis“:

http://mespriespatycias.lt/

 

 

Socialinė pedagogė Ilona Jakienė


dsc00608 dsc00603 dsc00602

Bendrinti: