gim_virselis1

INFORMACIJA TĖVAMS2024-04-23

Mieli tėveliai,

Kviečiame iš anksto pasirūpinti kasmetine profilaktine vaikų sveikatos patikra. Kasmet pasitikrinti sveikatą būtina visiems mokiniams, lankantiems bendrojo ugdymo įstaigas: lopšelius, darželius, mokyklas, profesines mokyklas. Atlikę sveikatos patikrą iš anksto – prieš vasarą, o ne prieš mokslo metus, išvengsite nepatogumų:

· ilgų eilių,

· papildomo streso ir skubos prieš naujus mokslo metus.

· galėsite lengviau suderinti vizito laiką pas gydytojus,

· šiltuoju metų laiku saugiau lankytis gydymo įstaigose – mažiau susirgimų virusinėmis ligomis,

· galėsite skirti daugiau dėmesio vaikų sveikatai nepraleidžiant pamokų ar kitų įsipareigojimų.

Kasmetinė vaikų sveikatos patikra svarbi ir dėl sklaidos ugdymo proceso užtikrinimo. Jei Jūsų vaikui sveikatos patikros metu bus nustatytos specialiosios sveikatos rekomendacijos (pvz., sėdėti arčiau lentos dėl regėjimo ir kt.), šią informaciją ugdymo įstaiga matys Mokinio sveikatos pažymėjime ir galės laiku ugdymo aplinką pritaikyti vaiko poreikiams.

Platesnę informaciją apie kasmetinę vaikų sveikatos patikrą rasite prisegtame dokumente arba LT

sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje: https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/asmens-sveikatos-

prieziura/motinos-ir-vaiko-sveikata/profilaktinis-vaiku-sveikatos-patikrinimas/

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Orechovaitė

Ką reikia žinoti apie Mokinio sveikatos pažymėjimą


2024-04-03

Dėl akredituotos pagalbos nukentėjusiesiems nuo nusikalstamos veikos.  >>>    >>>


2024-01-15

Informacija tėveliams dėl 4,8 klasių mokinių pasiekimų patikrinimo vykdymo.  >>>


2023-09-06

Informacija mokinių Tėvams, į ką reikėtų atkreipti dėmesį išleidžiant vaiką į mokyklą >>>.


2023-09-05

Šiais mokslo metais mokyklose pradedamas palaipsniui įgyvendinti naujas dalykas – Gyvenimo įgūdžiai. Šių pamokų tikslas – padėti mokiniams ir mokinėms ugdytis sveikam ir saugiam gyvenimui reikalingus įgūdžius.

Svarbiausią informaciją apie Gyvenimo įgūdžių programą ir jos įgyvendinimą rasite čia >>>.

Taip pat informuojame, kad rugsėjo 13 d. 15 val. tėvai ir mokytojai kviečiami į viešąją konsultaciją, kurioje specialistai, Gyvenimo įgūdžių programos sudarytojai atsakys į tėvams rūpimus klausimus apie šią programą.

Viešoji konsultacija bus transliuojama ŠMSM „YouTube“ kanalu rugsėjo 13 d. 9 val. 

Transliacijos nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=QRJoON4LyLU

Klausimus iš anksto kviečiame užduoti el. paštu turiu.klausimą@smsm.lt.


2022-06-01

Darželių darbas vasarą >>>.


Informaciją apie Tarptautinį tyrimą PIRLS rasite čia >>>.

Tymų epidemiologinės situacijos valdymo rekomendacijas rasite čia >>>.

Kėdainių rajono savivaldybėje teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų vaikui ir jo šeimai sąrašą rasite čia >>>.

Atmintines tėvams apie vaikų emocinę sveikatą rasite čia >>>.

Vaikų profilaktinio sveikatos patikrinimo metu – dėmesys tymų ir raudonukės imunoprofilaktikai >>>.

Informaciją apie uniformas rasite čia >>>.

Mokinių maitinimo organizavimo mokykloje tvarka ir mokinių maitinimo valgiaraščiai

Informuojame, kad nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. keitėsi maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašas. Tvarkos aprašo tikslas – užtikrinti sveikatai palankią vaikų mitybą, maisto saugą ir geriausią kokybę, kad būtų patenkinti vaikų maisto medžiagų fiziologiniai poreikiai, ugdomi sveikos mitybos įgūdžiai.

Mūsų Gimnazija naujus mokslo metus pradėjo su nauja maitinimo paslaugas teikiančia VŠĮ ,,Bruneros‘‘. Kviečiame susipažinti su Gimnazijos valgykloje esančiu nauju valgiaraščiu.

2023-2024 M. M. MOKINIŲ MAITINIMO VALGIARAŠTIS

Maitinimo valgiaraštis su kainomis

MOKINIŲ MAITINIMAS

Maitinimo aprašo santrauka

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašas

MOKINIŲ PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITOS IR MOKYKLOS NELANKYMO PREVENCIJOS TVARKOS APRAŠAS

Kėdainių r. Šėtos gimnazijos Mokinių pamokų lankomumo apskaitos ir mokyklos nelankymo prevencijos tvarkos aprašas

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkos aprašas


INFORMACIJA TĖVAMS APIE ELEKTRONINES CIGARETES: IŠSIGELBĖJIMAS AR NAUJA GRĖSMĖ?

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad elektroninės cigaretės nekelia didelio pavojaus asmens sveikatai ir gali būti puikus cigarečių pakaitalas, bet Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) ir kitos tabako kontrolės organizacijos skatina elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo elektroninių cigarečių įsigijimo ir vartojimo, nes nėra iki galo ištirtos galimos jų vartojimo pasekmės1. Pirmosios elektroninės cigaretės buvo užpatentuotos vos prieš dešimtmetį – 2003 metais. Todėl trūksta mokslinių tyrimų, kurie atskleistų pastovaus ir ilgalaikio elektroninių cigarečių vartojimo šalutinį poveikį.

Plačiau rasite čia >>>.


 

DARBO INSPEKTORIAI PRADEDA JAUNIMO VASAROS KONSULTACIJAS JAUNIMO DARBO CENTRUOSE

Artėjant vasarai vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų; tokie papildomi laikini darbuotojai aktualūs tampa ir kai kurių veiklos sričių įmonėms.

Tačiau tam, kad pirmasis darbas nepaliktų nusivylimo ar nuoskaudų, jaunajam darbuotojui reikia žinoti ir savo teises, ir savo pareigas. Todėl jau šią savaitę Valstybinė darbo inspekcija (VDI), bendradarbiaudama su Lietuvos darbo biržos Jaunimo darbo centrais, pradeda jaunimo vasaros konsultacijas.

Konsultacijos jaunimui vyks teritorinių darbo biržų Jaunimo darbo centruose visą gegužės mėnesį ir birželio pradžioje. Šių renginių grafikas yra paskelbtas VDI interneto svetainėje www.vdi.lt ir Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje www.ldb.lt. Grafike nurodytu laiku norinčiųjų pasitarti dėl jaunų asmenų įdarbinimo ypatumų, išsamiau sužinoti, kokios turi būtų darbo sąlygos, darbo laikas, galimi atlikti darbai ir pan., lauks inspektoriai – darbo teisės specialistai.

VDI primena: kokio amžiaus jaunasis darbuotojas būtų, svarbiausia, kad jis įsidėmėtų – įsidarbinimas prasideda nuo darbo sutarties pasirašymo. Būtent darbo sutartis yra garantas, kad darbdavys atsiskaitys su darbuotoju; ji suteiks galimybę apginti savo teises tiek dėl darbo ir poilsio laiko, tiek dėl saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų, tiek dėl žalos atlyginimo nukentėjus darbe ar pašalpos susirgus.

Jaunimas, jų tėvai ar norintys įdarbinti jaunus asmenis darbdaviai su darbo inspektoriais taip pat gali pasikonsultuoti telefonu Vilniuje 213 9772, elektroniniu paštu (info@vdi.lt) arba Facebooke. Naudinga informacija taip pat pateikiama Valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainės rubrikoje „VDI – jaunimui“.

Išsamesnė informacija – VDI Komunikacijos skyriaus vedėja Gabrielė Banaitytė, tel. (8 5) 213 9753

Atmintinė ieškantiems darbo