gim_virselis1

MLM PROJEKTAS

Kviečiame skaityti sėkmės istorijų leidinį „Žingsniai 2020“

Žmonės patys pagalbos ieškotis nelinkę. Todėl, kai šis projektas „ateina“ pas žmones, jie mielai atveria jam savo duris, o kartais ir širdį.“

Tai tik viena citata iš gausaus pluošto sėkmės istorijų, atsiųstų konkursui „Žingsniai 2020“. Kiekvienoje iš jų – atskiras gyvenimas: nuopuolis ir prisikėlimas, noras ieškoti naujovių ir tobulėti, maži ir dideli atradimai, susigrąžinta sveikata, gyvenimo prasmė ar orumas.

 Visuomenėje girdime įvairių nuostatų ir matome, kad anaiptol dar ne visi supranta, kuo skiriasi pagyros nuo dalijimosi, puikybė nuo savigarbos. Todėl klausantis šių žmonių istorijų negali paslėpti vidinio džiaugsmo ir šypsenos: mes gyjame, bręstame, mokomės, nes suprantame, kad tikroji stiprybė yra pripažinti, kai reikia pagalbos, priimti ją ir pasimokyti iš patirties.                                                                                                                       :

Konkursas vyksta jau septinti metai ir labiausiai džiugina tai, kad žmonės tampa drąsesni ir atviresni, kad nori dalintis, kad tiki, jog tai padės ir kitiems. Žavi šių žmonių stiprybė, valia ir pasiryžimas žengti žingsnį pokyčių link.

 Kiekviena istorija išskirtinė: ar tai būtų išsivadavimas iš smurtaujančios aplinkos, ar įveiktos mokymosi spragos, ar stimulas tiesti kultūrinius tiltus tarp valstybių – kiekvieno žmogaus pokyčio prasme tam žmogui ji svarbiausia.

 Siūlome susipažinti su 10 skirtingų istorijų ir jų herojais – stipriomis, įkvepiančiomis, niekada nepasiduodančiomis, kartais – klystančiomis, tačiau visada nuoširdžiomis asmenybėmis.

Nuoroda į leidinį

Plačiau: https://www.esf.lt/lt/susisiekite-su-mumis/naujienos/kvieciame-skaityti-sekmes-istoriju-leidini-zingsniai-2020/724


Konferencija „Prašyti ne gėda, duoti nesunku“: įžvalgos aktualiomis temomis ir sėkmės istorijų apdovanojimai

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje rugpjūčio 25-ąją vykusi metinė ESF projektų vykdytojų konferencija sutraukė apie porą šimtų dalyvių iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Nepabūgę debesimis grasinančio oro žmonės rinkosi į, jų lūpomis tariant, naudingą ir motyvuojantį kasmetinį renginį.

Šiemet pagrindiniu konferencijos leitmotyvu pasirinkome pagalbos temą. Daugumos mūsų projektų esmė – vidiniai žmogaus pokyčiai. Kad šie pokyčiai įvyktų, dažnai reikia net tik didžiulio noro ir užsispyrimo, bet ir laiku suteiktos profesionalios kokybiškos pagalbos ar patarimo.

Konferencijos dalyviams apie skirtingus pagalbos aspektus kalbėjo psichologas E. Laurinaitis, įžvalgomis dalijosi ir siekti savo svajonių drąsino kunigas ir knygų autorius A. Toliatas. Apie tai, kad nelengva prašyti ir nesunku duoti, diskusijoje mintimis dalijosi renginio svečiai iš VšĮ „Mariaus Jakulio Jason fondas“ ir gyvenimo namų „Būkime drauge“, taip pat menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Susirinkusieji dalyvavo skirtingose praktinėse dirbtuvėse, kuriose analizavo problemų sprendimo, skirtingų žmonių motyvavimo, sinergijos ir kalbėjimo su skirtingomis auditorijomis temas.

Netikėtai prapliupęs lietus susirinkusiųjų neišbaidė – išlaikyti gerą nuotaiką padėjo renginį vedę aktoriai Martynas Nedzinskas ir Audrius Bružas. Skambant magiškai Martyno Levickio muzikai buvo įteikti ESF projektų sėkmės istorijų konkurso „Žingsniai 2020“ apdovanojimai.

Renginio dalyviai išvydo 10 skirtingų vaizdo siužetų apie, atrodytų, paprastus, tačiau įkvepiančius žmones – herojus ne iš filmų, o iš tikro gyvenimo. Šiais metais konkursą įgyvendinome kartu su portalu 15min, taigi skaitytojai balsavo ir išrinko tris jiems labiausiai įsiminusias sėkmės istorijas, tarp kurių – Lietuvą svajonių šalimi vadinantys kartvelai Sophio Tabatadze ir Irakli Dudauri, optimizmu trykštanti ponia Irena, kurios gyvenimą aukštyn kojomis apvertė erkinis encefalitas bei darbščioji Augustė – dauno sindromą turinti mergina, kuriai darbas restorane padeda save realizuoti.

Visų dešimties istorijų herojams ir projektų vykdytojams įteikti apdovanojimai, o trims daugiausiai 15min skaitytojų dėmesio sulaukusiems herojams – dar ir atminimo statulėlės. Sėkmės istorijų dešimtukas taip pat publikuotas specialiame leidinyje „Žingsniai 2020“.

Nuoroda į baigiamąjį portalo straipsnį ir apdovanojimų vaizdo įrašą

Plačiau: https://www.esf.lt/lt/susisiekite-su-mumis/naujienos/konferencija-prasyti-ne-geda-duoti-nesunku-izvalgos-aktualiomis-temomis-ir-sekmes-istoriju-apdovanojimai/723

 

 

 

 

KONSULTAVOSI MOKYTOJAI

Projekto „Matematika – laimėtojų mokslas“ mokytojai vasario mėnesį dalyvavo konsultacijoje, skirtoje aptarti matematinės kompetencijos didinimo metodus. Konsultaciją vedė docentė dr. Viktorija Sičiūnienė. Šį kartą konsultacija vyko Bukonių mokykloje- daugiafunkciame centre. Mokytoja Irma Rodaitienė vedė atvirą matematikos pamoką 8 klasės mokiniams. Visi dalyviai turėjo galimybę ne tik stebėti pamoką, bet ir dalyvauti jos planavime, o po to ir vertinime. Tokia konsultacijų forma yra naudinga mokytojams, nes praktiškai galima vertinti metodikos veiksmingumą.

Konsultacijoje dalyvavo Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius, pavaduotoja Neringa Širkienė, Bukonių mokyklos daugiafunkcio centro direktorė Dalia Autukienė.

Dėkojame Bukonių mokyklos – daugiafunkcio centro darbuotojams už svetingumą, jaukios atmosferos kūrimą.

 

Projekto vadovė

Antanida Likšienė

 

Danilevičiaus nuotraukoje docentė dr. Viktorija Sičiūnienė konsultacijoje.


KONSULTAVOSI PROJEKTO „MATEMATIKA – LAIMĖTOJŲ MOKSLAS“ MATEMATIKOS MOKYTOJAI

Rugsėjo 7 dieną Šėtos gimnazijoje viešėjo projekto konsultantė daktarė Viktorija Sičiūnienė, Lietuvos edukologijos universiteto docentė. Ji konsultavo Šėtos gimnazijos, Truskavos pagrindinės mokyklos, Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro matematikos mokytojas ir mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymo pedagoges. Konsultacijoje dalyvavo ir Šėtos gimnazijos direktorius, pavaduotoja, projekto vadovė. Konsultantės patarimų, kaip mokyti matematikos šiuolaikinėje mokykloje, klausėsi ir pradinių klasių mokytoja Giedrė Motiejūnienė.

Mokytojai turėjo daug klausimų konsultantei, džiugu, kad turime kompetentingą patarėją.

Antanida Likšienė, projekto vadovė.

Vaidos Rastauskaitės nuotraukose užfiksuotos konsultacijos akimirkos.

 

 


PROJEKTO „MATEMATIKA – LAIMĖTOJŲ MOKSLAS“ DALYVIŲ IŠVYKA

 

Projekto dalyviai, 7 ir 8 klasių mokiniai, kurie padarė mokymosi pažangą, dalyvavo projekto renginiuose gavo kelionę po Kėdainių kraštą. Aplankė Kėdainiuose esantį minaretą, Sirutiškio miestelyje esantį dvarą, išbandė „Beždžionių“ tiltą, užkopė į piliakalnį. Krekenavos miestelyje aplankė Baziliką ir Krekenavos regioninį parką. Grįždami namo užsuko į Česlovo Milošo tėviškę.

Visos kelionės metu turėjo nuostabią gidę – istorijos mokytoją Audronę Pečiulytę, kuri mokinius supažindino su Kėdainių krašto objektų istorijomis.

Labiau pažinę savo kraštą ir maloniai pavargę grįžo į gimnaziją.

7 klasės vadovė Lina

 


ROBOTIKOS KONKURSAS GIMNAZIJOJE

Birželio 7 d. gimnazijoje vyko pirmasis projekto „Matematika – laimėtojų mokslas“ Lego robotukų konkursas. Jame be gimnazijos 7 ir 8 klasių komandų dalyvavo ir projekto mokyklų-partnerių komandos iš Truskavos pagrindinės mokyklos bei Bukonių mokyklos–daugiafunkcinio centro.

Visą popietę vyko įnirtingos kovos trijose rungtyse: linijos sekimo, robotų konstravimo bei teorinės užduoties. Palaikymo komandos, kol komandų dalyviai ruošėsi varžyboms, rungėsi projekto logotipo kūrimo rungtyje.

Sveikiname Truskavos pagrindinės mokyklos komandą, kuri, susumavus visus taškus, užėmė pirmąją vietą. Antrieji liko – mūsų gimnazijos aštuntokai, treti – Bukonių mokyklos atstovai.

Į renginį susirinkę dalyviai nenusiminė, kad nepavyko laimėti ar užimti prizinės vietos. Juk visada svarbi galimybė pabūti tarp bendraminčių, pasidalinti savo idėjomis ir pasisemti naujų. Visi lauksime kitų varžybų, kurios turėtų įvykti kitais mokslo metais.

 

Fizikos vyr. mokytojas, robotikos būrelio vadovas V. Jasiulevičius

   

 


RENGINYS „ROBOTAI APLINK MUS“ ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Vieną iš gegužės popiečių Šėtos gimnazijos projekto „Matematika – laimėtojų mokslas“ vykdymo komanda projekto dalyvius, 7-8 klasių mokinius, pakvietė apsidairyti aplink ir susipažinti su robotų panaudojimo galimybėmis kasdieniniame gyvenime. Robotai šiais laikais jau nieko nestebina, o ateityje paplis dar labiau. Kadangi projektas skirtas inovatyvių mokymo metodikų, derinant mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymą ir robotikos mokymo metodikų taikymą, integravimui matematikos pamokose, todėl ir pasirinkta tokia tema. Todėl organizuojant pirmąjį tokio pobūdžio renginį, ir pasirinkta tema „Robotai aplink mus“. Iš viso tokių renginių, kuriuose mokiniai ne tik įgytų šiuolaikiškų žinių ir praktinių įgūdžių, bet ir galėtų pademonstruoti savo gebėjimus, atskleistų asmenines savybes, patirtų sėkmę, išdrįstų draugų akivaizdoje pristatyti atliktas užduotis, įskaitant mokyklas partneres, turėsime pravesti dešimt. Gimnazijos partnerės įgyvendinant projektą, kuris tęsis ir kitais mokslo metais, yra Truskavos pagrindinė mokykla ir Bukonių daugiafunkcis centras–mokykla. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas ir Kėdainių rajono savivaldybė.
Renginį pradėjo jo organizatorės, matematikos mokytojos, projekto pailgintos grupės auklėtojos Audronė Kvasnauskienė ir Vaidutė Kleivienė. Jos akcentavo, kad šiais laikas svarbu neatsilikti nuo naujovių, pasitikėti savimi, mokėti dirbti grupėje, bendradarbiauti, būti kūrybiškiems, išradingiems, tik tuomet gali tikėtis būti sėkmingu. Fizikos mokytojas, projekte robotikos būrelio vadovas Vilmantas Jasiulevičius pristatė kelis video įrašus, kuriuose buvo demonstruojamos robotų panaudojimo galimybės, pradedant pramogomis, maisto gamyba ir baigiant statybomis. Informacinių technologijų mokytoja, projekte mokėjimo mokytis kompetencijų pedagogė pasidalino įspūdžiais, kai lankantis prieš šešerius metus Lego gamykloje Danijoje teko matyti, kaip robotai savarankiškai važinėja, atlieka paskirtas operacijas, Lego kaladėlių detales iš vienos vietos perveža į kitą, „pastebėję“ kliūtį sustoja. Tuomet kilo viena mintis – „Kaip tai įmanoma?“. Tuo tarpu šiandien net gimnazijos pradinukai ar jaunesniųjų klasių mokiniai nesunkiai išspręstų šią užduotį.
Mokiniai, pasiskirstę grupėmis, turėjo atlikti įvairias užduotis, tokias kaip parengti pristatymus išsitraukta tema apie robotų panaudojimą kasdieniame gyvenime, sukurti aplikaciją iš geometrinių figūrų „Ateities pedagogas – robotas“, nupiešti ateities robotą. Visus atliktus darbus mokiniai turėjo pristatyti, pakomentuoti. Vieni jautėsi drąsiau, kiti kuklinosi, tačiau, organizatorių nuomone, žingsnelis po žingsnelio, paskatinant šiuos jaunuolius, pastebint jų sėkmes, pagiriant, kartu pasidžiaugiant, kad ir nedideliais darbais, galima išugdyti rytdienos lyderius.
Renginio metu stengtasi pastebėti kiekvieną vaiką, kaip atsiskleidžia jų gebėjimai, ar jie noriai imasi iniciatyvos, ar drąsiai prieš visus dalyvius pristatinėja atliktą darbą ir pan. Pasibaigus renginiui, nors ir suplukę nuo neįprasto pavasario karščio, mokiniai-projekto dalyviai išsiskirstė kupini emocijų, praturtėję naujomis žiniomis bei buvimu kartu su draugais.

Informacinių technologijų mokytoja,

projekto mokėjimo mokytis kompetencijų pedagogė

Vijolė Glebauskienė

 


 

GIMNAZIJOJE VYKO KONSULTACIJA MOKYTOJAMS

Praeitą savaitę į gimnaziją vėl rinkosi projekto „Matematika – laimėtojų mokslas“ mokytojai. Dalyvavo partnerių iš Truskavos pagrindinės mokyklos, Bukonių daugiafunkcio centro ir Šėtos gimnazijos matematikos mokytojai. Konsultaciją vedė dr. Viktorija Sičiūnienė, Lietuvos edukologijos universiteto docentė. Diskutuota apie mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymą, matematikos dalyko mokymo metodiką.

Dėkojame gimnazijos mokytojai Audronei Kvasnauskienei ir 7 klasės mokiniams už sėkmingą matematikos pamoką, kurią stebėjo konsultacijos dalyviai.

Projekto vadovė Antanida Likšienė

 

Vaidos Rastauskaitės nuotraukose užfiksuotos konsultacijos akimirkos.

 


ROBOTIKOS BŪRELYJE VERDA DARBAS: JEI DAR NEATĖJAI, SKUBĖK – LAIKO IKI ATOSTOGŲ LIKO NEDAUG!

Projekto „Matematika – laimėtojų mokslas“ mokiniai noriai lanko robotikos būrelio užsiėmimus, kuriuos veda mokytojas Vilmantas Jasiulevičius. Mokomasi pačių pagrindų: sukonstruoti iš Lego konstruktoriaus robotą, programuoti jo veikimą ir paleisti veikti.

Šią savaitę aštuntokų robotas išmoko atpažinti spalvą ir vykdyti iš anksto sugalvotą komandą. Apsilankiusi neturėjau su kuo kalbėtis: visi buvo taip panirę į darbą, kad nebedrįsau trukdyti. Pasikalbėsiu kitą kartą.

Sėkmės Jūsų robotams!

Antanida Likšienė

Vaidos Rastauskaitės nuotraukose:

Robotikos būrelio užsiėmimo akimirkos: mokytojas Vilmantas Jasiulevičius ir aštuntokai Laurynas Pleskis, Klaidas Glinskas, Martyna Kiaunytė.

 


VALDYMO GRUPĖS POSĖDIS

Išplėstinis projekto valdymo grupės posėdis įvyko kovo 26 dieną Šėtos gimnazijoje. Dalyvavo ne tik partnerių mokyklų vadovai, bet ir MMK pedagogai. Posėdžio dalyviai pasidalino sėkmėmis ir aptarė problemas.

Šėtos gimnazijos mokytoja, projekto MMK pedagogė Vijolė Glebauskienė sėkme įvardino mokinių susidomėjimą projekto siūloma pailgintos dienos grupės veikla, pamokų mokymąsi, padedant mokytojui konsultantui, robotikos būrelio užsiėmimus.

Gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius akcentavo, kad projektas „Matematika- laimėtojų mokslas“ yra inovatyvus, todėl kylančias problemas reikia laikyti pamokomis visai vykdančiai komandai.

Apsikeista nuomonėmis dėl rengiamų projekto dokumentų, veiklų intensyvumo, darbo mokinių atostogų metu.

Antanida Likšienė projekto vadovė

 

Vaidos Rastauskaitės nuotraukoje: posėdžio dalyviai atokvėpio minutę.


PROJEKTAS „MATEMATIKA – LAIMĖTOJŲ MOKSLAS“

NAUDINGA KONSULTACIJA

Kovo 5 dieną informatikos kabinete iki vėlaus vakaro projekto pedagogai konsultavosi su LEU docente daktare Viktorija Sičiūniene. Dalyvavo Šėtos gimnazijos ir partnerių mokyklų – Truskavos pagrindinės mokyklos, Bukonių daugiafunkcio centro – mokyklos matematikos mokytojai, MMK pedagogai, Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius ir pavaduotoja Neringa Širkienė.

Pagrindiniai konsultacijos klausimai: kaip ugdyti mokėjimo mokytis kompetenciją ir kaip šiuolaikiškai dėstyti matematiką? Mokytojai diskutavo, tarėsi su konsultante ir ieškojo pačių geriausių metodų, kad mūsų krašto vaikai galėtų kuo geriau mokytis matematikos- svarbiausio dalyko šiame technologijų amžiuje.

Antanida Likšienė, Projekto vadovė

Vaidos Rastauskaitės nuotraukoje: konsultacijos akimirka. Pirmoji iš kairės LEU docentė dr. Viktorija Sičiūnienė.

 

 


 

PARTNERIAI PASIRAŠĖ SUTARTĮ

Projektas „Matematika – laimėtojų mokslas“ netrukus pradės savo veiklą su mokiniais. Partnerių vadovai: Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius, Truskavos pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Asta Butrimaitė ir Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Dalia Autukienė susirinko aptarti projekto pradžios detalių ir pasirašė Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį. Joje projekto partneriai: Šėtos gimnazija, Truskavos pagrindinė mokykla ir Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras – įsipareigojo kartu veikdami tobulinti mokymo metodikas, kad 8 klasių mokiniai pagerintų mokymosi rezultatus.
Nuo vasario 1-osios mokyklose pradės dirbti projekto darbuotojai, bus suderinti popamokinės veiklos tvarkaraščiai, parengti darbo planai, vyks darbas su mokiniais.

Sekite mūsų naujienas mokyklų svetainėse.

Vaidos Rastauskaitės nuotraukose: Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius, Truskavos pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Asta Butrimaitė, Bukonių mokyklos – daugiafukcio centro direktorė Dalia Autukienė ir projekto vadovė Antanida Likšienė Jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties pasirašymo metu.

Antanida Likšienė, Projekto vadovė

 

 

 


 

MOKYTOJŲ DĖMESIO CENTRE- KOMPETENCIJŲ UGDYMAS

Projektas „Matematika – laimėtojų mokslas“ tęsia mokymų ciklą mokytojams. Sausio 22 dieną gimnazijoje mokytojai kartu su kolegomis iš Truskavos ir Bukonių dalyvavo seminare „ Mokėjimo mokytis kompetencijų ugdymas ir vertinimas“. Seminarą vedė LEU docentė dr. Viktorija Sičiūnienė, jau ne kartą talkinusi mūsų gimnazijos mokytojams. Mokytojai gilinosi į kompetencijų ugdymo metodiką, diskutavo ir planavo projekto veiklas. Šį penktadienį įvyks antrasis šios temos seminaras.

Projekto vadovė Antanida Likšienė

 


 

ROBOTIKOS METODIKOS MOKYMAI MOKYTOJAMS

Šėtos gimnazija pradeda vykdyti projektą „Matematika – laimėtojų mokslas“. Sausio mėn. 16-17 dienomis gimnazijoje įvyko pirmasis projekto mokytojams seminaras „Lego education motyvacinės 4C 5F ugdymo metodikos mokymai”. Seminare dalyvavo 18 pedagogų ne tik iš Šėtos gimnazijos, bet ir iš projekto partnerių – Truskavos pagrindinės mokyklos ir Bukonių mokyklos- daugiafunkcio centro. Mokytojai konstravo robotus, programavo jų veikimą ir džiaugėsi rezultatais: paklusniais mechanizmais, kurie ne tik judėjo nustatyta trajektorija, bet ir dalyvavo Sumo imtynėse. Degančios mokytojų akys laiduoja sėkmę: tikėtina, kad su robotais susidraugaus ir projekto mokyklų mokiniai.

Mokytojų mokymai tęsis ir šią savaitę, o nuo vasario 1- sios dienos prasidės darbas su mokiniais.

Projekto vadovė Antanida Likšienė

 

 


 

STARTUOJA PROJEKTAS „MATEMATIKA–LAIMĖTOJŲ MOKSLAS“

 

2017 m. gruodžio 15 d. buvo pasirašyta projekto „Matematika–laimėtojų mokslas“ sutartis su Europos socialinio fondo agentūra. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Kėdainių r. Šėtos gimnazija inicijavo projektą „Matematika – laimėtojų mokslas“ ir pakvietė partneres iš kaimyninių seniūnijų: Kėdainių r. Truskavos pagrindinę mokyklą ir Jonavos r. Bukonių mokyklą- daugiafunkcį centrą, kad kartu spręstų bendrą opią problemą: pagerintų prastus 8 klasės mokinių matematikos pasiekimų rezultatus ir formuotų mokymosi kultūrą savo bendruomenėse. Mokyklos partnerės siekia suteikti savo mokiniams kitokį – aktyvų ir įtraukų mokymąsi, ugdydamos mokėjimo mokytis kompetenciją ir taikydamos matematikos dalyko pamokose robotikos metodiką. Projekto mokiniai 7 ir 8 klasėse turės galimybę gauti individualią mokymosi pagalbą, dalyvauti robotikos būreliuose, įvairiuose aktyviuose užsiėmimuose. Mokymo metodikos keitimas, didesnis dėmesys mokinio gebėjimų ir kompetencijų ugdymui, duos teigiamų rezultatų ir mokyklų mokiniai geriau mokysis ne tik matematiką, bet ir kitus dalykus.

 

 

Atgal