PAGALBA MOKINIUI

Prieš priimdamas bet kokį problemos sprendimo būdą, tu turi teisę gauti pagalbą iš:

Vaikų linija – skirta visos Lietuvos vaikams ir paaugliams.

Telefonas 116 111, nemokamas.

Jaunimo linija

Anoniminė psichologinė pagalba nemokamu

telefonu (8 800) 28 888

http://www.jaunimolinija.lt Darbo laikas visą parą.

Vilties linija Telefonas 116 123 Dirba psichikos sveikatos profesionalai, savanoriai. Darbo laikas visą parą.
VšĮ „Jaunimo psichologinės paramos centras“ Rasų g. 20, VilniusTel. (8 5) 231 3437. Faks. (8 5) 231 3439El. paštas info@jppc.ltwww.jppc.lt
Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius Vytauto g. 15, Vilnius.Tel. (8 5) 275 7564Skyrius veikia visą parą
Kėdainių Švietimo centro PPT S. Jaugelio-Telegos g. 2,Kėdainiai8 (347) 51 346

Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinė.

PATARIMAI VAIKAMS

BŪK SAUGUS

• Kai tamsiu paros metu grįžti į namus, stenkis išvengti nuošalesnių vietų, apsidairyk ar niekas neseka iš paskos.
• Jeigu grįžti į neapšviestą namo laiptinę, būk pasiruošęs bet kokiam netikėtumui. Nesikelk liftu su nepažįstamais asmenimis.
• Bėk šalin ir bandyk ieškoti pagalbos, jei nepažįstamas ar kitas asmuo bandys tave gąsdinti. Bėk ten kur yra žmonių, pavyzdžiui, prie parduotuvės, autobusų ar troleibusų stotelės ir kt.
BŪTINAI PASAKYK TĖVAMS APIE ŽMONES, KURIE TAVE GĄSDINA, MUŠA, REKETUOJA, BANDO LIESTI AR DARYTI TAI DĖL KO JAUTIESI NESAUGIAI. JEI TAIP ATSITIKO, KAD TAVE APKABINO, BUČIAVO, GLAMONĖJO KOKS NORS ASMUO, NETYLĖK. TAI NE TAVO KALTĖ, JEIGU SU TAVIMI TAIP BUVO ELGIAMASI.

KAI BŪNI KIEME

• Nekalbėk su nepažįstamais  žmonėmis.
• Nesėsk į nepažįstamojo automobilį.
• Nežaisk gatvėje sutemus.
• Nesikalbėk gatvėje su neblaiviais žmonėmis, netgi jeigu jie tau ir pažįstami. Neblaivus asmuo dažnai labai pasikeičia, jo poelgiai gali būti žiaurūs ir nenusakomi.
• Niekada neimk pinigų, saldainių ar kitų dovanų iš žmogaus, kurio nepažįsti. Kai kurie žmonės bando prisivilioti vaikus, prašydami ką nors padaryti. Atmink, kad tokiu būdu nusikaltėlis gali priversti tave daryti tai, ko jis nori.

KAI VIENAS ESI NAMIE

• Jeigu namuose likai vienas, jokiam svetimam ar mažai pažįstamam žmogui neatidaryk durų, kad ir kuo jis prisistatytų.
• Jei būdamas namuose išgirsi, kad kažkas bando atidaryti lauko duris, nesutrik. Garsiai paklausk: “Kas ten?”
• Jeigu nepažįstamieji vis tiek bando atidaryti duris, iškart skambink telefonu “02” arba nemokama mobiliąja linija “112”, į policiją ir tiksliai nurodyk adresą, po to, išėjęs į balkoną arba pradaręs langą, šaukis kaimynų, praeivių pagalbos.
• Nesikviesk į namus nepažįstamų arba mažai pažįstamų vaikų.
• Į telefono skambučius, kai klausiama ar yra namuose tavo mama ar tėtis, atsakyk, jog jie dabar užsiėmę, ir paklausk, kam ir kada paskambinti.

NIEKADA

• Nesigirk draugams ar mažai pažįstamiems žmonėms apie brangius daiktus, pinigus laikomus namuose.
• Nepasakok kada išeina ir grįžta tavo tėvai, kai šeima ilgesniam laikui išvyksta.
• Nepalik raktų ir telefono kišenėje, jei drabužius kabini rūbinėse.
• Nenešiok raktų akivaizdžiai pasikabinęs ant kaklo: laikyk juos po rūbais.

JEIGU TAU REIKIA PAGALBOS

• Skambink  112 ;
• Nors ir būsi labai išsigandęs, pasistenk  aiškiai pasakyk savo vardą, pavardę ir trumpai papasakok kodėl skambini;
• Atidžiai išklausyk ko tavęs klausia, ir kiek galėdamas tiksliau atsakyk į pateiktus klausimus.
• Nepadėk telefono ragelio ir bendrauk tol, kol atvyks pagalba.

Parengta pagal:

Kauno apskr.. vyriausiojo policijos komisariato informaciją