gim_virselis1

TRUSKAVOS SKYRIUS

Kėdainių r. Šėtos gimnazijos Truskavos skyrius kviečia mokytis 👩‍🏫


Paskutinis skambutis – 2024 m.

Birželio 10 -sios  dienos rytas Truskavos  skyriuje prasidėjo su džiugesio ir šiek tiek liūdesio gaida, nes įveikę pradinio ugdymo pakopą mūsų ketvirtokai iškeliauja naujų žinių siekti jau kitoje mokykloje. Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės.

Šventės metu skambėjo gražiausios dainos, prasmingi žodžiai ir palinkėjimai.

 Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


Birželio 11 d. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai vyko į Kauno Vytauto Didžiojo Karo muziejų, kur dalyvavo edukacijoje „Jaunasis karvedys“. Vaikai patys specialiame makete turėjo pastatyti viduramžių pilį ir parengti ją gynybai. Vėliau visi drauge aplankė muziejaus ekspoziciją, kur ugdėsi pažinimo, pilietiškumo, komunikavimo kompetencijas, o po to pramogavo CURIOCITY – mieste smalsiems vaikams. Visi grįžo geros nuotaikos ir su neišdildomais įspūdžiais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja J.Stašauskienė


Šeimų diena -2024 

 Gegužės 23 dieną atšventėme jau tradicine tapusią šeimų dieną. Šventė prasidėjo nuo Skaistaturgio mugės. Šiemet ji kaip visada turtinga kepiniais. Netrūko nei prekeivių, nei pirkėjų. Padėkos koncertas sužavėjo visus. Koncerte dalyvavo visi skyriaus mokinukai. Nuoširdus dainelių atlikimas suvirpino žiūrovų širdis. Sportinėje šventės dalyje – naujovės, tradicines sportines rungtis pakeitė organizatorių Misiūnų šeimos pasiūlyta ir įgyvendinta idėja – orientacinės šeimų varžybos. Trasą, apėmusią visą Pavermenio kaimo teritoriją, įveikė visos 10 komandų. Pabaigoje  susibūrėme paskanauti kareiviškos košės ir pabendrauti. Smagu buvo girdėti tėvelių atsiliepimus ir pasiūlymus kitų metų šventei. 

Nuoširdus ,,Ačiū“ visai skyriaus bendruomenei prisidėjusiai prie šventės organizavimo.  

Pradinio ugdymo mokytoja Džiuginta Ivanauskienė 


Gegužės 17 d. Vaiko dienos proga 1-4 klasių mokiniai buvo pakviesti į Truskavos kultūros centrą. Dalyvavome edukacijoje ,,Žaidžiame pasaką“ . Mokiniai turėjo puikią progą išbandyti save scenoje. Keliaudami per metų laikus improvizavo, žaidė vaidmeninius žaidimus.  

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


Sveikatinimo veikla Kėdainių r. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriuje  ,,Emocijos aplink mus‘‘  

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet staiga kažkas nuliūdino ir staiga viena emocija keičia kitą. Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl svarbu nuo kuo ankstyvesnio amžiaus kalbėti su vaikais apie kylančias emocijas ir jausmus, padėti juos atpažinti, įvardinti, išreikšti. Tad 2024 m. gegužės 20 d. Kėdainių r. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriuje  vyko sveikatinimo veiklos tema  ,,Emocijos aplink mus‘‘ .Veiklų metu naudojant metodinę priemonę ,,Ekspresijos‘‘ mokiniai mokėsi atpažinti skirtingas emocijas ir jas įvardinti. Veiklą užbaigėme kurdami individualius  savo ,,Emociukus‘‘. 

Kristina Orechovaitė 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.  


2024-03-14
Kruopščiai lankstėm pirštelius,
 Ir padarėm paukštelius.
 Mes giesmeles jų klausysim
 Ir su jais kartu „skraidysim”.
Mokytoja J. Stašauskienė

2024-03-12
IŠ RAIDELIŲ AŠ SUDĖSIU
STEBUKLINGĄ ŽODĮ TĄ,
O KAI JAU SKAITYT MOKĖSIU,
SUSKAMBĖS JIS – LIETUVA.
(Kęstutis Ivinskis)
Truskavos skyriaus IU/PU grupės vaikai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kūrybinių darbų parodoje „LIETUVA – mano širdyje”.
Mokytoja J. Stašauskienė

2024-03-12

Paminėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Vasario mėn. dalyvaudami stalo žaidimų čempionate ,,Ką aš žinau apie Lietuvą“ turėjome puikią progą atnaujinti žinias Lietuvos apie gamtą, istoriją, geografiją, papročius ir tradicijas. Paaiškėjo ir čempionato nugalėtojai; 1 kl .- Paulina Ch., 2kl .- Kristupas Ū., 3 kl. – Dominykas M., 4 kl.- Kamilė B. Čempionato metu pagilintos kompetencijos padėjo puikiai pasirodyti Kovo 11-osios proga surengtame protmūšyje ,,Lietuva“. Gerus rezultatus demonstravo visos komandos, bet geriausiai pavyko trečiokams jie ir tapo protmūšio nugalėtojais. Popietės metu dalyviams nuotaikingą koncertą apie gimtinę padovanojo skyriaus mažiausieji.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė

2024-03-01

Dalyvavome edukaciniame projekte

Iš gimnazijos pradinukų gavome kvietimą prisijungti prie kovo 1 d. organizuojamo pažintinio, interaktyvaus, edukacinio projekto ,,Kosminis nuotykis“. Mokiniai turėjo puikią progą pasijusti astronautais, įdomios ir įtraukiančios veiklos metu ugdytis kultūrinę, kūrybiškumo, pažinimo, komunikavimo socialinę, emocinę kompetencijas.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė

2024-02-29

Popietė Truskavos kultūros centre.

Vasario 29 d. lankėmės Truskavos kultūros centre. Dalyvavome popietėje ,,Lietuvių tarmės“.

Rinkome gražiausią lietuvišką žodį, klausėmės tarmiškos šnektos, turėjome puikią progą susipažinti su fotografijų paroda ,,Lietuvos malūnai“.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė

2024-02-15

Skyriaužuoliukas suspindo tautiškomis spalvomis

Vasario 16 – osios proga skyriaus mokiniai ir ugdytiniai dalyvavo mokytojų organizuotose netradicinėse veiklose. Vasario 12-14 dienomis vyko projektinės veiklos, skirtos Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, paminėjimui. Šiemet per pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos dailės ir technologijų pamokas kalbėjome apie valstybės susikūrimo istoriją, piešėme piešinius, kūrėme projektus skirtus Lietuvai.

Ketvirtadienį, vasario 15d., projektą baigėme dar kartą prisimindami svarbiausias Lietuvai datas, svarstydami, kodėl tokia svarbi yra laisvė, kuo garsi yra Lietuva. Kartu sugiedojome Lietuvos himną ir skyriaus kieme augantį ąžuoliuką papuošėme savo sukurtais darbeliais.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2024-02-12

Paskaitykim knygelę

Truskavos skyriaus IU/PU grupės vaikai žiūrėjo filmuką ,,Alkanos sraigės”. Filmuko metu daug emocijų sukėlė tamsos nusičiaudėjimas. Po peržiūros patys vaikai nulipdė sraiges su tikromis kriauklėmis. Po to klausėsi skaitomos knygutės „Drambliai eina į svečius”. O kiek džiaugsmo suteikė drambliukai, kurių turėjome 10. Vėliau iškirpome drambliukų trafaretus šešėlių teatrui.

Mokytoja J. Stašauskienė


2024-02-12

Buvo ,,baisiai‘‘ sudėtinga, ,,baisiai“ įdomu, bet bus baisiai linksma“

Žiema visiems jau pabodo, pasiilgom saulutės, metas vyti ją lauk. O kaip gi ją išvysi be Užgavėnių kaukių? Kuo baisesnė kaukė, tuo greičiau žiema išsigąs, ir pavasaris sugrįš…
Pasikvietėm į mokyklą kūrybingą trečioko Airono mamytę Rūtą, kuri mus pamokė kaip gaminti kaukes papje- maše būdu. O gamindama dar ir Užgavėnių tradicijas priminė. Kibome į darbus. Darbas buvo nelengvas, todėl į talką atvyko ir daugiau mamyčių.
Visi edukacijos dalyviai prigamino unikalių Užgavėnių kaukių, vaizduojančią kokį nors tradicinį Užgavėnių personažą.
Edukacijos metu pasigamintomis linksmomis, spalvingomis kaukėmis pasipuošime antradienį, per Užgavėnes.
Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2024-02-08

„MANO BRANGI LIETUVA”


2024-01-31

Palaikome iniciatyvą

Atsiliepdami į Gimnazijos kvietimą, mokyklos kieme pakabinome keletą lesyklėlių. Pirmieji sparnuočiai pasirodė jau netrukus. Turėsime puikią progą atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, kokie paukščiai dažniausiai lankosi mūsų mokyklos kieme.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2024-01-23

„ŽIEMOS MADA 2024”
Truskavos skyriaus IU/PU grupės 3-6 metų vaikai dalyvavo  respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio
amžiaus vaikų ir pedagogų kūrybiniame  virtualiame  projekte
Šiandien tai žvarbi diena
Apranga jau paruošta.
„Kombinezonas” reikalingas
Ir „Kepurė”, nes vėl sninga.
Mokytoja Janina Stašauskienė


2024-01-17
Sveikatinimo veikla Kėdainių r. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriuje
,,Aš ir mano kūnas‘‘
Žmogaus kūnas – tarsi galinga mašina, atliekanti įvairias sudėtingas funkcijas, tarp kurių kvėpavimas, mityba, prisitaikymas prie išorės sąlygų. Šioms funkcijoms atlikti reikalingos tam tikros sistemos – kvėpavimo, virškinimo, klausos, regos ir kitos, kurias sudaro skirtingi organai (širdis, skrandis, plaučiai ir k.t).
Kaip ir kiekvienai mašinai, taip ir žmogaus kūnui, kad tinkamai funkcionuotų, reikia priežiūros, o kad priežiūra būtų tinkama, reikia žinių. Todėl reikia žinoti organizmo sandarą ir funkcijas, kad būtų įmanoma palaikyti sveikatą.
Sausio 17 d. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriuje vyko sveikatinimo veikla ,,Aš ir mano kūnas‘‘. Šių pamokėlių tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie pagrindines kūno dalis, svarbiausius organus ir jų funkcijas, suteikti žinių apie pagrindines žmogaus kūno sistemas bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.
Mažiausieji ugdytiniai, pažiūrėję filmuką „Žmogaus kūnas“, susipažino su kūno dalių pavadinimais. Sužinojo, kam reikalingos šios kūno dalys: akys, nosis, ausys, burna (liežuvis), rankos. Skaičiavo, kiek kūno dalių turi po dvi ir kiek po vieną. Pamokėlės pabaigoje atliko praktinę užduotėlę: kirpo, dėliojo , klijavo ,spalvino žmogeliuką.
2-3 klasių mokiniai ir 1-4 mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Aš ir mano kūnas‘‘, o po viktorinos atliko praktinę užduotėlę, dėliojo svarbiausius žmogaus kūno organus. Pamokėlių metu mokiniai susipažino su žmogaus kūnu, jo organais ir funkcijomis.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Orechovaitė.

 


2023-12-20

Apsilankymas Lietuvos zoologijos sode

Gruodžio 20d. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriaus 1-4 klasių mokiniai apsilankė atsinaujinusiame Lietuvos zoologijos sode. Visus sužavėjo naujas edukacijų centras ir egzotariume gyvenantys gyvūnai.

Edukacijos metu mokiniai susipažino su pasaulio ir Lietuvos šaltakraujais gyvūnais ropliais. Išsiaiškino ar Lietuvoje gyvena vėžliai. Atliko užduotis ir įminė paslaptį, kas slepiasi ,,Juodajame maiše“. Išmoko , kaip reikia elgtis su ropliais sutikus juos gamtoje.

Praturtinę savo žinias, pamažu keliaujame švęsti gražiausių metų švenčių.

Išvyka finansuojama Kultūros paso lėšomis.

Pradinio ugdymo mokytoja A. Kananovičienė


2023-12-18

Kalėdinė išvyka į ,,Elnių SPA“

Nors netikėtai pasikeitę orai mus nustebino, bet nesustabdė. Gruodžio 18 – osios rytą leidomės į kalėdinę išvyką. Lankėmės elnių ūkyje. Nustebino tai, kad galėjome iš arti stebėti, maitinti, paglostyti šiuos girių gražuolius. Įdomus elfės pasakojimas apie tauriųjų elnių įpročius, kvapni žolelių arbata, degantis laužas ir netikėtai pasirodęs Kalėdų senelis suteikė daug džiaugsmo.

Buvimas gamtoje, elnių stebėjimas, maitinimas iš rankų, nuramino mintis, leido patirti džiaugsmą, pamiršti rūpesčius. Tada supratome, kodėl ši edukacija vadinasi ,,Elnių SPA“.

Dėkojame išvykos rėmėjams tėveliams ir mokytojai Janinai už kelionės organizavimą.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2023-12-04

EGLUTĖ ĮŽIEBTA

Gruodžio 4 d., pirmoji Advento diena,  Šėtos gimnazijos Truskavos skyriuje prasidėjo nuo kultūrinės edukacijos, kurios metu mokiniai

žiūrėjo Vilniaus ,,Lėlės“  šešėlių teatro spektaklį ,,Baltos pasakos“ pagal H. K. Anderseną. Vėliau rinkomės mokyklos fojė, kur  turėjome puikią progą pasigrožėti šeimų projekto ,,Kalėdų namelis“ darbais, papuošti ir įžiebti Kalėdų eglutę.

Popietėje skambėjo priešmokyklinukų ir pradinių klasių mokinių atliekamos dainelės. Muzikos mokytoja Daiva sukvietė mus bendram rateliui ir nuotaikingai fotosesijai. Baigėsi visą bendruomenę subūręs ir mokyklą puikiomis dekoracijomis papuošęs šurmulys. Ramūs ir pakylėti lauksime švenčių.

Pradinio ugdymo pedagogė D. Ivanauskienė


2023-11-23 30

PER SAVĘS PAŽINIMĄ KARJEROS LINK

Lapkričio 23 ir 30 d. Gimnazijos Truskavos skyriaus 1-4 klasės mokiniams organizuotas susitikimas su Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialiste Žydre Špečkauskiene. Užsiėmimuose pradinukai mokėsi geriau pažinti save, tyrinėti karjeros galimybes, svajoti, kelti tikslus ir planuoti veiklas, atskleisti karjeros sėkmės paslaptis.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2023-11-16

ESAME SKIRTINGI – IR TAI NUOSTABU!

Lapkričio -16 oji – pasaulinė Tolerancijos diena, kurią minėjome dalyvaudami įvairiose ir prasmingose veiklose,  supratome, kad mūsų skirtumai – jokiu būdu nėra pagrindas pykčiams, nesantaikai, užgauliojimams, o galimybė priimti ir pažinti. Taip galėsime jaustis saugiai.

Šios dienos simbolis – žibintas. Tegul mūsų rankomis pagaminti žibintai neša šviesą ir nugali blogį!

Truskavos skyriaus pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2023-10-27

Integruota diena ,,Rudenį pažįstame veikdami“.

Nėra blogo oro,  kai nori pasiekti tikslą. Tai, ką visi drauge nuveikėme šiandien, buvo ir smagu, ir naudinga. Iš ryto susirinkę kūrybinėse dirbtuvėse, išradingai dekoravome moliūgus. Nukeliavę į bendruomenės centro kiemelį rinkome obuolius – krituolius, iš kurių savo mokyklos kieme sudėliojome įvairiaspalvę mozaiką.  Integravome STEAM veiklas ir sužinojome, kaip lauke, be įrankių, galima nubrėžti apskritimą, kas yra simetrija ir kaip ją pritaikyti. Smagiai padirbėję ir pasimaudę lapų ,,lietuje“, dar spėjome sudalyvauti viktorinoje ,,Ar pažįsti medžius“. Aptarus,  kokias kompetencijas sėkmingai ugdėmės, mokiniai iškeliavo ATOSTOGAUTI !!!!

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2023-09-04

Akimirkos iš Mokslo ir Žinių dienos Truskavos skyriuje


2023-06-20

Prasidėjo ilgai lauktos vasaros atostogos

 Prasidėjo ilgai lauktos vasaros atostogos. Birželio 12–16 dienomis Gimnazijos Truskavos skyriuje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Atsipūsk-2023“. Joje galimybę dalyvauti įvairiose veiklose, ugdyti kūrybiškumą, vaizduotę, susipažinti su netoliese esančiomis lankytinomis vietomis  turėjo 11 pradinių klasių mokinių. Stovykloje dirbę pedagogai labai stengėsi, kad mokinių atostogos prasidėtų įspūdingai.
Mažieji atostogautojai dalyvavo įvairiose dailės, sveikatingumo, muzikos, STEAM ir muzikinėse veiklose; gamino stovyklos atributiką, kūrybingumą demonstravo lipdydami iš mokytojos Janinos pagaminto modelino. Sveikatos specialistės Kristinos užsiėmimo metu mokėsi sąmoningo kvėpavimo ir atsipalaidavimo būdų, pirmos pagalbos teikimo pradmenų. Mokytoja Daiva įtraukė vaikus į ,,Pamėgdžiukų“ diskotekos programą. Laikas prabėgo greitai ir paskutinę stovyklos dieną skyrėme Krekenavos regioninio parko Nevėžio upės turistinių trasų lankymui. Aplankėme Burvelių alkakalnį, puikiai sutvarkytą Kazokų kaimo tilto vietą, nuo kurio stebėjome puikų Nevėžio kraštovaizdį. Smagu buvo per naujai atstatytą beždžionių tiltą persikelti į kitą Nevėžio pusę. Dienos pabaigoje išmanieji laikrodžiai rodė 10000 žingsnių nueitą kelią, bet nuovargio nejutome.
Dalyvaudami įvairiose veiklose mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų, praplėtė akiratį, turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis veiklomis, pabendrauti su įvairiais žmonėmis.
Ačiū skyriaus vedėjai Ramunei, mokytojoms Auritai, Janinai, Daivai, sveikatos specialistei Kristinai, mokytojo padėjėjoms Valerijai, Zitai už išradingumą, entuziazmą puikią nuotaiką.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2023-06-09

Ekskursija į Kernavę ir Trakus

Truskavos skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1–4 klasių mokiniai ir mokytojos birželio 8 dieną keliavo į Kernavę ir Trakus. Pirmiausiai aplankėme Kernavę, pasigrožėjome gniaužiančiais panoraminiais vaizdais, lipome į piliakalnius. Tęsėme kelionę į Trakus, kur mūsų laukė trys laivai. Plaukėme Galvės ežeru, stebėjome nuostabią gamtą, Trakų pilį, vandens paukščius, bebro namus. Aplankėme Trakų salos pilį. Grįžome su neišdildomais įspūdžiais ir gera nuotaika.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja J. Stašauskienė


2023-06-02

Vaikų gynimo dienos proga gavome kvietimą apsilankyti Šėtos kultūros centre. Žiūrėjome nuotaikingą ir pamokantį spektaklį ,,Drevinukas”, pastatytą A. Matučio eiliuotos pasakos motyvais. Buvo įdomu, naudinga ir smagu! Pradinio ugdymo mokytoja D. Ivanauskienė


2023-05-30

PAVASARIO GĖLĖS SU IKT

Truskavos skyriaus PU grupės vaikai dalyvavo respublikinės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, tėvų ir pedagogų virtualioje kūrybinių darbų parodoje „PAVASARIO GĖLĖS SU IKT“. Vaikai naudojo 3D point programėlę. Patyrė daug teigiamų emocijų, atradimų, mokėsi valdyti kompiuterio „pelytę“.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja J. Stašauskienė

 


2023-05-22

Šeimų diena – 2023

Gegužės 18 d. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriaus bendruomenė tradiciškai paminėjo šeimų dieną.
Nuoširdūs mokinių kvietimai, puikus oras lėmė, kad į mokyklą sugužėjo didelis būrys mokinių tėvelių, senelių, brolių ir sesių. Šventė prasidėjo tradiciniu ,,Skaistaturgiu“, kur mokiniai turėjo progą dalyvauti mugėje, pirkti- parduoti, taip ugdyti finansinius įgūdžius. Koncertinę programą pradėjo gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius, pasveikinęs gausiai susirinkusius ir palinkėjęs tolimesnio bendravimo. Smagiausia šventės dalis- sportinės varžybos- pranoko  lūkesčius, norinčių dalyvauti šeimų gausa. Laikas prabėgo akimirksniu. Po varžybų rinkomės mokyklos kiemelyje, vaišinomės arbata, skanavome košės ir skelbėme varžybų nugalėtojus. Šiemet sportiškiausia šeima tapo Steponavičių šeima.
Šventės organizatoriai už pagalbą organizuojant sportines rungtis padėkojo Dominyko Misiūno tėveliams, muzikos mokytojai Daivai Makutienei už puikią šventinę programą ir visiems prisidėjusiems prie to, kad šventė pavyktų puikiai.

Pradinio ugdymo mokytoja A. Kananovičienė

   


2023-05-22

Šėtos gimnazijos Truskavos skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai šiais mokslo metais dalyvavo tarptautinėje vaikų socialinių gebėjimų ugdymo programoje „Zipio draugai“. Vaikai mokėsi atpažinti savo jausmus ir apie juos kalbėti, įdėmiai klausytis, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, rasti draugų, nesileisti, kad būtų priekabiaujama, spręsti konfliktus, išgyventi pasikeitimus ir netektis bei prie jų prisitaikyti. Paskutinę programos valandėlę šventėme kartu. Vaikai gavo po programos baigimo diplomą, valgė Mėtos mamos iškeptą skanų tortą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja J. Stašauskienė


2023-05-04

Edukacija „Rūšiavimui atostogų – nėra“

Gegužės 4 d. Truskavos skyriaus priešmokyklinės grupės ir 1–4 kl. mokiniai dalyvavo „Žaliasis raštingumas“ edukacijoje „Rūšiavimui atostogų – nėra“. Tai nuotolinė edukacija, kurios metu vaikai prisiminė rūšiavimo taisykles, atsakė į klausimus, dalyvavo Kahoot žaidime.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja J. Stašauskienė


2023-04-19

Įtraukianti teatro pamoka Truskavos kultūros centre

Balandžio 17 d. buvome pakviesti į Truskavos kultūros centrą dalyvauti edukacijoje ,,Teatriniai žaidimai“. Laikas prabėgo akimirksniu, nes improvizuoti buvo labai įdomu. Finale – Kęstučio Valionio režisuotas ir skyriaus mokinukų suvaidintas nuotaikingas mini spektaklis ir smagi fotosesija. Kartu turėjome ir puikią galimybę pamatyti tautodailininko J. Urbonavičiaus medžio dirbinių parodą.

Truskavos skyriaus pradinių klasių mokytojos D. Ivanauskienė, A. Kananovičienė


2023-04-19

,,Vaikų Velykėlės 2023“

Velykiniu laikotarpiu  laiką turiningai leidome dalyvaudami ,,Vaikų Velykėlės – 2023“ konkurse, kuris puoselėja senas lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasią.
Po atostogų, „Vaikų Velykėlių“ šventės metu organizavome velykinį margučių ridenimo turnyrą, žaidėme judriuosius žaidimus. Šventinis akcentas – Didžiojo Margučio kūrimas.

Truskavos skyriaus pedagogių vardu D. Ivanauskienė


2023-03-24

Įdomios ir netradicinės pamokos

Įdomios ir netradicinės pamokos vyksta gamtos mokslų laboratorijoje, panaudojant turimas priemones ir medžiagas. Taip dirbdami mokiniai taiko naujai įgytas žinias, mokosi tyrinėti, ugdosi kognityvinius, komunikacinius, bendradarbiavimo ir kitus socialinius gebėjimus.

A. Kananovičienė


2023-03-21

Projektinės veiklos, skirtos Lietuvai – svarbioms datoms paminėti

Vasario – kovo mėn. Šėtos gimnazijos Truskavos skyriaus mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklas,  skirtas Lietuvos Valstybės ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo datoms paminėti. Ta proga vasario 12 d. priešmokyklinės grupės mokiniai dalyvavo renginyje Truskavos kultūros centre. Vyresnieji šią dieną surengė šventinį rytmetį, jo metu dalyvavo protų mūšyje, savo dainas ir darbelius skyrė Vilniaus 700 metų jubiliejui. Kovo 11-oji buvo paminėta bendrystėje su visa  gimnazijos bendruomene. Smagiai dainavome, dalyvavome šventiniame bėgime, draugiškai vaišinomės arbata. Maloniai nuteikė ta proga mokiniams ir pedagogėms įteiktos padėkos ir dovanėlės už dalyvavimą netradicinėse pilietinėse veiklose. Visą renginių pynę vainikavo smagus susitikimas su Truskavos KC darbuotojomis. Turėjome progą aplankyti parodą apie žymiausias  Lietuvos rašytojas, sudalyvauti protų mūšyje ,,Gimtosios kalbos kraitelė“. Po tokios veiklų gausos smagu buvo sulaukti ir trumpų atostogų.

Džiuginta Ivanauskienė


2023-03-20

Žemės diena šiandien pas mus.
Paukšteliai suka jau ratus.
Skubėk, pavasarėli, skubėk ant žalsvo žirgo,
Žemelė jau pabudo, tavęs mes pasiilgom.

Priešmokyklinės grupės mokytoja J. Stašauskienė

 


2023-02-24

Tarptautinis projektas ,,Kartu paskaitykime knygelę“

Nors projekto laikas baigėsi, bet norisi pasidžiaugti dar viena smagia akimirka. Truskavos skyriaus priešmokyklinukai ir 1-4 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte ,,Kartu paskaitykime knygelę“. Visi skaitė Evelinos Daciūtės knygą ,,Laimė yra lapė“ Projekto metu mokiniai domėjosi E. Daciūtės kūryba, ugdė kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Labai apsidžiaugė, kad bibliotekoje pavyko rasti autorės knygą ukrainiečių kalba. Turėjome progą pasiklausyti ukrainiečių kalbos skambesio.

Aurita Kananovičienė


2023-02-21

Užgavėnių linksmybės – 2023

Kaukių dirbtuvės, pusryčių blynų kepimas, persirengėlių eisena, šokiai, žaidimai, Kanapinio ir Lašininio kova, Užgavėnių laužas, gausus vaišių stalas ir dar daugybė veiklų, kurias vaikai prisiminė susirinkę po šventės į refleksiją.
Smagu, kad kasmet galime švęsti vis kitaip. Šiemet atsiliepėme į Truskavos KC kvietimą kartu išvyti žiemą ir linksmybėms nebuvo galo. Puiki nuotaika atsispindi nuotraukose.


2023-02-10

700 tortų Vilniui

Tai džiugi žinia jau skrieja
Atkeliauja jubiliejus.
700 tortų Vilniui dovanosim
Eiles skaitysim, dainas dainuosim.
Truskavos skyriaus priešmokyklinė grupė sudalyvavo tarptautiniame virtualiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pedagogų kūrybiniame STEAM projekte „700 tortų Vilniui“.
Daug rankelių ‚gamino“ tortą ir dovanojo Vilniaus miestui. Smagu visiems kartu kurti.

Janina Stašauskienė


2023-02-03

Žaliasis raštingumas

Vasario 2 d. mūsų mokyklos priešmokyklinukai ir 1–4 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje dailės ir technologijų bei aplinkosauginėje pamokoje ,,Žaliasis raštingumas“. Pamokoje susipažinome su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdieninėje veikloje. Iš panaudoto popierinio pirkinių maišelio gaminome meškučius. Per šią veiklą supratome, kad darbeliais galime parodyti meilę ne tik draugui, artimajam, bet ir gamtai.

A. Kananovičienė


2023-01-20

Ledo stebuklai

Sugrįžę iš atostogų priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo respublikiniame virtualaus kūrybinių darbų projekte „STEAM ledo stebuklai“. Lauke užšaldėme į indelius supiltą vandenį, parsinešę į grupę, aptarėme, koks yra ledas pažymėdami atitinkama žodžio kortele, lietėme pirštukais, dažėme guašu, tirpdėme užbėrę druską. Spalvotas ledas – vanduo buvo supiltas ir sumaišytas į indą. Smagu visiems kartu atrasti, kurti, stebėti, tyrinėti.

Mokytoja Janina Stašauskienė


2023-01-13

Sausio 13-oji


2022-12-21 

Šv. Kalėdų laukimo metas nuostabus, kai žinai, kad tavęs laukia jau tradicine tapusi kalėdinė išvyka į Panevėžio teatrą ,,Menas“.

Gruodžio 21 d. leidomės kelionėn, kad išgirstume, pamatytume ir sužinotume; koks iš tiesų tas kosmosas? Ar ten taip pat yra Kalėdos? O jeigu yra Kalėdos gal yra ir Kalėdų seniai? Ir jeigu yra, tai kokie jie ir ką ten veikia? Kas yra Kalėdų žvaigždė ir ką per Kalėdas veikia juodoji skylė?

Įdomu buvo susitikti su Kalėdų seniu, nykštuku Čiki Pok, kartu sudalyvauti kosminėje Kalėdų misijoje ir po spektaklio smagiai pašėlti  pramogų centre ,,Musės salto“.


2022-12-02

Sužibo eglutė

Gruodžio 2d. popietę, skambant nuotaikingai muzikai ir dalyvaujant skyriaus bendruomenei, papuošėme eglutę. Paraginti muzikos mokytojos Daivos šokome, dainavome, žaidėme. Mokiniai nekantraudami ragino įžiebti eglutės lemputes.
Popietės pabaigoje surimtėjome ir prisiminėme, kad Adventas – tai VILTIS, TIKĖJIMAS, DŽIAUGSMAS, RAMYBĖ. Pažadėję, kad Kalėdų sulauksime geresni, palinkėjome vieni kitiems gražaus ir prasmingo LAUKIMO.

Džiuginta Ivanauskienė


2022-11-30

Linksmai apie tai, kas svarbu

 Pakviesti Pagirių daugiafunkcinio skyriaus kolektyvo mielai sutikome  nuvykti į nuotaikingą situacijų spektaklį.
Broliukas Nevaliukas ir sesutė Gerutė mums priminė apie tokius kasdieniškus dalykus, kuriuos mes kartais primirštame, nors puikiai žinome; kodėl svarbu būti mandagiam, sąžiningam, dažnai plautis rankas, saugoti aplinką, saugiai pereiti gatvę, judėti ir sveikai maitintis.
Svarbūs dalykai perteikti linksmai ir išradingai ir puikiai praleista popietė -įsimins ilgam.

Janina Stašauskienė


2022-11-16

Lapkričio 16 diena – Tolerancijos diena

SPALVINGAS IR ŠVIESUS KELIAS NUTIESTAS

Į MŪSŲ NAUJĄ TOLERANCIJOS MIESTĄ.

JAME GYVENA DRAUGIŠKI IR MANDAGŪS  ŽMONĖS.

TEN KLESTI SUPRATIMAS, PAKANTUMAS IR MALONĖ.

VISŲ ŠALIŲ VAIKAI TEN VIENS KITAM RANKAS TIESIA.


2022-11-08

Lapkričio 8-ąją  skyriuje minėjome Europos sveikos mitybos dieną

Sveika mityba yra vienas pagrindinių sveikatą lemiančių gyvensenos veiksnių bei ligų riziką mažinančių elementų. Tą dieną sveikatos priežiūros specialistė K. Bartašiūtė ir skyriaus pedagogės paragino mokinius pamąstyti ir prisiminti apie sveikos mitybos reikšmę ir pagrindines sveikos mitybos taisykles.


2022-11-03

SPALIS – Olimpinis mėnuo – 2022

Šį rudenį Truskavos skyriaus pradinukai prisijungė prie respublikoje vykusio projekto Olimpinis mėnuo – 2022. Tai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas. Jo metu pradinių klasių mokiniai susipažino su sportu ir sveika gyvensena, aktyviai laiką leido pertraukose, veiklas pritaikė pamokose, išbandydami įvairias mankštas ir žaidimus.

Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

      


2022-10-26

Edukacinė išvyka į ,,Raganę“

Ruduo – derliaus ir kepinių  metas. Spalio 26 – oji -viena iš linksmiausių šio mėnesio dienų, nes tą dieną praleidome smagiai ir turiningai.  
Papasakok man – ir aš pamiršiu, parodyk man – ir aš prisiminsiu, įtrauk mane – ir aš suprasiu! (Albert Jansens) – tai šūkis, kurį kartojame prieš kiekvieną edukaciją.
Tai tiesa, nes ,,Raganės“ virtuvę apgulusių ir edukacijose ,,Dieduko pica“ ir ,,Pagranduko virtuvėlė“ vaikų įsitraukimas buvo šimtaprocentinis. Kvapais viliojantis gardumynas, o dar savo rankomis pagamintas – pats skaniausias. Žinios ir įgūdžiai – ilgam.
Nieko daugiau pasakyti negalime – viskas atsispindi nuotraukose!


2022-10-17

Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų saviraiškos projektas „VAIKŲ RANKOS DŽIUGINA ŽEMĘ“

Krenta klevo lapas,
Krenta lapas uosio.
Mes tuoj juos surinksim,
Daug pasidarbuosim.  
Norim katinėlį po medžiu matyti.
Reiks iš tų lapelių ūselius raityti.
Esame vaikučiai, mes geri draugai
Kodėl, katinėli, ačiū nesakai.

                             Priešmokyklinio ugdymo mokytoja J. Stašauskienė


2022-09-22

Judumo savaitė Truskavos skyriuje

Rugsėjo 22 d. Truskavos pradinukai ir priešmokyklinės grupės mokiniai žygiu užbaigė Europos Judumo savaitės renginius. ,,Bendrauk lengviau“ – toks šių metų savaitės pavadinimas, paskatinęs mus ne tik pajudėti ir pakeliauti po Pavermenio apylinkes, bet ir geriau pažinti save bei kitus, susidraugauti.


2022-09-01

Rugsėjo 1-osios šventė

Ilgai laukta, su truputėliu nerimo, atkeliavo Rugsėjo 1-osios šventė. Šiais metais ji kitokia, bet džiaugsminga. Esame laimingi galėdami mokytis savo klasėse, susitikti su klasės draugais ir mokytojais. Ta proga sulaukėme daug garbingų svečių ir sveikinimų iš rajono Savivaldybės atstovų, Šėtos gimnazijos direktoriaus M. Danilevičiaus, vietos savivaldos, žemės ūkio bendrovių ir bendruomenės atstovų.
Nuoširdus ačiū visiems, linkėjusiems sėkmingų mokslo metų.