gim_virselis1

PAGIRIŲ ADOMO JAKŠTO DAUGIAFUNKCIS CENTRAS

ŠĖTOS GIMNAZIJOS SKYRIUS – PAGIRIŲ ADOMO JAKŠTO DAUGIAFUNKCIS CENTRAS

Liepų g. 21, Pagirių mstl., Kėdainių r.

Pagirių Adomo Jakšto Daugiafunkcio centro nuostatai


Pyragų diena

2023-11-06

Pelėdžiukai sveikina visus su Pyragų diena .

Kepkime, skanaukime, dalinkimės vieni su kitais gera nuotaika ir bendryste. Aukokime ” Išsipildymo akcija 2023″. Mūsų aukos nukeliaus vaikams sergantiems retomis ir sunkiomis ligomis.

 

 


„Moliūgų pievelė”

2023-10-30

Pelėdžiukų šeimynėlė sudalyvavo Pagirių kultūros skyriaus organizuotoje akcijoje „Moliūgų pievelė”. Visi kartu pasigaminę pietus gardžiavomės Kazane troškintais balandėliais ir džiaugiamės bendryste.


„Oi, koks derlius užderėjo”

2023-10-17

Morkos, bulvės ir kopūstai,

burokėliai ir svogūnai.

Dar agurkai, pomidorai ir pupelės visos ponios.

Pūpso krepšiuose linksmai ir skaičiuoja jas vaikai.

Oi, koks derlius užderėjo, pelėdžiukai prisidėjo.

Sėjo, laistė ir ravėjo, o gal truputį tingėjo?

Bet ŝalia tėveliai dirbo, kad ir kiek vaikai aptingo.

Šiandien džiaugiamės kartu, kad krepšiuose jų gausu.

 


„Vaisių ir ir daržovių sultys”

2023-10-16
Išrūšiavome, suskaičiavome ir  išpaudėme skanias sultis.
Sužinojome, kokių „stebuklingų galių” turi vaisiai ir daržovės.
Augsime sveiki ir stiprūs.

 


30 TRISPALVIŲ LAISVĖS MALŪNĖLIŲ PAGIRIUOSE

Na tai kas, kad mes maži, kad gyvename toli,
bet vis tiek svajoti galim, kurti, džiaugtis, puošti šalį.
Mylim Lietuvą tėvynę, Pagirius – savo gimtinę.
Su mama ir su tėčiu niekas mums nėra baisu.
Pagaminę malūnėlius, sakom:
-Pūskit, sukit laisvės vėjai! Kad gyventume visi: ir maži ir dideli, kaip viena graži šeima – mylinti, darni, laisva.

 

 

 


UŽGAVĖNĖS ATĖJO

Užgavėnės atėjo, žiemą vyt reikėjo.
Morę pagaminom, gražiais apdarais padabinom.
Žemę žadint puolėm, saulę kviest namolio.
Blynų prisikepę juos linksmai ragavom,
Sotūs ir laimingi į namus keliavom.

 


ADVENTO RIMTY RANDAM VILTĮ…

„Pasitikėjimas ir tikėjimas atveria Viešpačiui duris veikti mūsų gyvenimuose“ (kun .R. Urbonas).

Jo Sūnaus gimimo laukdami, žiūrėjome filmą, klausėmės kunigo Kazimiero pasakojimo apie Advento prasmę, pynėme ir puošėme vainikus, kartu pietavome. Džiaugdamiesi mūsų mažos bendruomenės bendryste, uždegėme pirmąją Vilties žvakę.

Laukiame ateinančių Šv. Kalėdų.

  

 


RUDENĖLIO ŠVENTĖ

Visą savaitę „Pelėdžiukų” grupės vaikučiai ruošėsi šventei: kartu su savo tėveliais kūrė kompozicijas iš rudens gėrybių ir grupėje surengė parodėlę, susipažino su duonelės keliu – nuo mažo grūdelio iki duonelės riekelės.

Visi, susirinkę šventės dieną, smagiai ir prasmingai leido laiką. Sulaukę netikėtų svečių iš pasakos, išgyveno įvairiausias emocijas: pyko, kad Vilkas Raudonkepuraitę apiplėšė ir iš jos duoną atėmė, buvo sunerimę, kai ji netikėtai pradingo ir leidosi jos ieškoti, džiaugėsi, ją suradę ir jai padėjo. Kartu duonelę maišė, minkė, kepė ir sergančiai senelei nešė.

Kol duonelė kepė, kartu su tėveliais iš Raudonkepuraitės pririnktų lapų puokštes kūrė, mankštinosi, žaidė, dainavo ir kartu pietavo.

Nuo visų įspūdžių ir linksmybių maloniai pavargę, mažose rankelėse savo pačių iškepta duonele nešini, išskubėjo atostogauti.

 


 

ŠEIMŲ DIENAI SKIRTA ŠVENTĖ

„Prisiminkim visi visada, kad svarbiausia pasauly – šeima“ suskambėjo šventės metu vaikų dainelė. Švelniausi žodžiai ir padėka buvo skirti mamai ir gimtinei. Susikibę už rankų vaikai kvietė visus saugoti savo artimą, dalintis meile ir šiluma.

Tautiniais kostiumais pasipuošusių mažųjų ištarti žodžiai „Tik nepaliki niekados, manęs ir mūsų Lietuvos“ sujaudino visų širdis.

 

 


NETRADICINIO UGDYMO DIENA – EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS ,,PAPUOŠKIM ŽEMĘ GĖLĖMIS, EILĖMIS IR DAINA”

Pagirių centro ugdytiniai, tėveliai ir darbuotojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime

ir atliko kūrybinius darbus. Pagaminome 100 trispalvių gėlių ir aikštėje sudėliojome į Lietuvos kontūrus. Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime linksmai bendravome, bendradarbiavome ir džiaugėmės galėdami Lietuvos šimtmečiui skirti rankų darbo gėles ir paminėti Žemės dieną.

Susipažinome ir gilinome žinias apie gamtą, poeziją, muziką popietėje ,, Papuoškim žemę gėlėmis, eilėmis ir daina”.

Pasipuošę tautiniais kostiumais bibliotekoje dainavome ir deklamavome eiles apie meilę gimtinei, lietuviškam žodžiui. Klausėmės šeimyninio dueto iš Siesikų atliekamų dainų.

 


 

„PASAKOS SUAUGUSIEMS: PASAULIO IŠMINTIES IR DVASINIO AUGIMO LOBYNAS“

Kovo 15 d. daugiafunkciame centre vyko seminaras „Pasakos suaugusiems: pasaulio išminties ir dvasinio augimo lobynas”.

Šiame asmenybės ugdymo užsiėmime pasakas atradome kaip žmogaus gyvenimo ir vystymosi kryptis, padedančias geriau pažinti save ir šalia esančius.

Dėkojame kolegėms iš Šėtos gimnazijos – Giedrei, Linai, Danguolei už bendrystę. Lektorei Akvilei Sadauskienei už įdomų seminarą.

 


VAIKŲ DIENINĖ VASAROS POILSIO STOVYKLA

Pagiriuose gyvenantys Pagirių Adomo Jakšto skyriaus ir Šėtos gimnazijos 1-5 klasės mokiniai birželio penktosios rytą rinkosi į dieninę vasaros poilsio stovyklą ,,Žiogeliai”. Kiekvieną rytą stovyklautojai mielai leido laiką sporto salėje. Visiems patiko sportuoti – šokinėti, bėgti, atlikti estafečių užduotis, žaisti kvadratą. Daug kalbėjomės, diskutavome, žaidėme įvairius žaidimus. Įdomu stebėti augalus ir gyvūnėlius su padidinamuoju stiklu. Pagirių parke puiku leisti laiką: surinkome šakas, šiukšles. Daug laiko skyrėme kūrybinei veiklai: parsinešėme iš parko augalų, šakelių ir sukūrėme plakatą ,,Gulbės tvenkinyje“. Mums padėjo atvykusios pedagogės iš Šėtos gimnazijos.

Trečią stovyklos dieną organizavome išvyką į Anykščius. Aplankėme Anykščių geležinkelio stotį, statytą 1901m. Apsilankymą stotyje galima pavadinti ekskursija į praėjusį šimtmetį.

Iki mūsų dienų išliko beveik nepakitęs visas stoties kompleksas: vandens bokštas ir vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, prekių sandėlis, metalinis tiltas, bėgiai. Klausėmės vadovo pasakojimo ir lankėmės įrengtoje stoginėje garvežiui ir vagonams apsaugoti. Stoties teritorijoje važinėjome rankine drezina.

Nuvykome aplankyti įspūdingo Puntuko akmens ir keliauti medžių lajų viršūnėmis vingiuojančiu taku. Apžvelgėme Anykščių šilelį, Šventosios vingius, lygumas ir kalnelius. Visi džiaugėmės aplankę Anykščių kraštą. Visiems buvo linksma. Kelionei autobusą skyrė Šėtos gimnazija. Bilietus ir kitas išlaidas apmokėjo tėveliai. Nuoširdžiai dėkojame.

Stovykloje aktyviai, linksmai ir draugiškai praleidome laiką. Suruošėme parodėles: plakatas ,,Gulbės tvenkinyje“, ,,Spalvotosios mandalos“ ir piešinių ,,Stovyklauti įdomu ir linksma“.

Mokytoja Zita Burbienė

101437 102622 102840 103725 103930 104730 105939 124941

 


 

Pažadinus, kas buvo užmigdyta,

Velykų saulė patekėjo rytą.

Prikėlė žolę, medį, plukės žiedą

Ir vis toliau per dangų rieda…

Ruošdamiesi Šv.Velykoms, Pagirių Adomo Jakšto UDC vaikučiai domėjosi papročiais ir tradicijomis, dėliojo ir piešė įvairiausių raštų margučius. Pasėjo į indelius kviečių, kurių želmenėliai puošė kiekvienos šeimos stalą.

Jau tapo tradicija savaitę po Velykų švęsti mažąsias Velykėles. Ir šiemet vaikai susirinko kupini džiaugsmingų įspūdžių, nešini spalvingais margučiais. Pasakojo vieni kitiems, ką veikė per šventes. Gabrielė atostogas praleido pas močiutę. Ten ir margučius dažė. Renatas su sesutėmis ir tėveliais įrengė visą velykinį sodą – su daigintų kviečių pievelėmis, su medžių šakelėmis, pasipuošusiomis lapeliais, ir su dailiai margintais įvairaus dydžio kiaušiniais.

Visi noriai rideno margučius, žaidė tradicinius žaidimus, surengė ridenimo ir kitokių rungčių varžybas. Mažieji rideno ir išrinko toliausiai nuriedėjusį margutį. Kieno toliausiai nuriedėjo – tas užaugs didžiausias. Mantui sekėsi puikiai ridenant ,,surinkti“ daugiausia margučių. Vaikai žino, kad pagal tradicijas reikia aplankyti savo krikšto tėvelius. Ten jų dažniausiai laukia pats gražiausias margutis ir, galbūt, saldi ar miela dovanėlė. Apsilankydami pas krikšto tėvelius, vaikai suteiks jiems džiaugsmo, parodys, kiek paaugo per metus, ko išmoko. Šitoks bendravimas suteiks džiaugsmo ir mažiems, ir dideliems.

Kartu praleistas laikas džiugina ir jungia bendrystei.

Zita Burbienė

 

 20150405_110721 20150407_120130 20150407_120222 20150407_120750 20150407_120751

 


 

DVIDEŠIMT PENKI LAISVĖS PAUKŠČIAI

Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkciame centre.

Prieš dvidešimt penkerius metus  Lietuva žengė vieną reikšmingiausių istorinių žingsnių – atkūrė savo Laisvę ir susigrąžino Nepriklausomybę.

Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcio centro vaikai nuolat mato plazdančią trispalvę, turi puikias sąlygas mokytis, kurti, tobulėti ir nori būti laisvi kaip paukščiai. Todėl visiškai nesunku buvo kirpti tuos 25 geltonus paukštelius skirtus saulei ir šviesai, 25 žalius – miškams ir laukams ir tuos raudonus 25 kovotojams už mūsų laisvę ir nepriklausomybę. Taip sudėjome savo DVIDEŠIMT PENKIŲ  LAISVĖS PAUKŠČIŲ  TRISPALVĘ.

Esame viena Lietuva. Kartu dainuojanti ir kelianti Trispalvę. Kartu sauganti brangiausia, ką turime. Lietuvą – kaip savo namus.

Kovo 11-ąją pasakėme pasauliui ir sau pasirašėm: „Nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė!“

Šią dieną verta pagalvoti, kokie esame ir kokie buvome, bei nuspėti, kokie norime ir galime būti rytoj. Laikas bėga, keičiasi požiūriai ir papročiai, keičiamės ir mes.    Kovo 11-oji kasmet priverčia pamąstyti, kaip reikia branginti viską, ką turime, ko pasiekė visi dori ir drąsūs Lietuvos žmonės. Juk visos kartos, gyvenusios anksčiau, turėjo labai daug iškęsti, daug dirbti, kad galėtume džiaugtis ne tik įvairiausiomis materialinėmis gėrybėmis, bet ir dvasine laisve, galimybe kurti gyvenimą tokį, koks mums mieliausias.

Geras jausmas būti laisvam.

Laisvė keliauti, kurti, laisvė rinktis norimą mokslą, prekę, amatą, gyvenimo kelią…
Bet laisvė nėra amžina dovana. Jai išlaikyti būtinos kasdienės mūsų visų pastangos, atsakomybė, pareigingumas, žinios… To mokomės, siekiame ir mes Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkciame centre.

Pradinių klasių mokytoja Zita Burbienė

 

20150305_121810 20150305_123013 20150306_090613 20150306_090840

 


 

DSC_0202 DSC_0203DSC_0179 DSC_0187 DSC_0192 DSC_0193 DSC_0204 DSC_0206 DSC_0207 DSC_0209