gim_virselis1

INFORMACIJA

ARCHYVINĖ INFORMACIJA


Susidomėjusius studijomis užsienyje kviečiame dalyvauti Tarptautinėje aukštojo ir vidurinio mokslo užsienyje parodoje.

Daugiau informacijos rasite čia  1 2


KAZIMIERO SIMONAVIČIAUS UNIVERSITETAS (KSU) 2016 M. KVIEČIA STUDIJUOTI

IR SIŪLO NEMOKAMAS STUDIJAS STOJANTIESIEMS!

STUDIJŲ PROGRAMOS

2016 m. priimame į šias studijų programas:

Pirmosios pakopos (bakalauro):

Antrosios pakopos (magistro):

Daugiau informacijos apie studijų programas galite rasti mūsų informaciniame leidinyje: https://goo.gl/XW1J5j

FINANSAVIMO GALIMYBĖS

Stojantiesiems:

NEMOKAMAI studijuoti gali stojantieji, kurių konkursinis balas yra 9 ir daugiau.

50 proc. nuolaida studijų kainai taikoma stojantiesiems, kurių konkursinis balas yra 8,5-8,99.

30 proc. nuolaida taikoma tiems, kurių balas yra 8-8,49.

50 proc. nuolaida studijų kainai taip pat taikoma atlikusiems karo tarnybą.

50 proc. nuolaida taikoma neįgaliesiems.

Stojant per LAMA BPO sistemą, yra galimybė gauti valstybės finansavimą. Pildant prašymą sistemoje, reikėtų pasirinkti VNF / ST (valstybės nefinansuojama vieta su studijų stipendija).

Studentams:

Pažangiems studentams – Po kiekvienos sesijos 2 pažangiausi  kurso studentai kitą semestrą studijuoja nemokėdami už studijas.

KSU ambasadoriams – KSU ambasadoriams, atstovaujantiems Universitetą, taikoma 50 proc. nuolaida studijų kainai.

Aktyviems studentams – kiekvieną semestrą 3 studentams, pasiekusiems išskirtinių rezultatų mokslinėje, meno ar sporto veikloje, taip pat aktyviai dalyvaujantiems Universiteto bendruomenės veikloje, suteikiama 50 proc. nuolaida studijų kainai.

PRIĖMIMO TVARKA 2016 m.

Išankstinis tiesioginis priėmimas į KSU – priimama į mokamas nuolatines ir nuolatines sesijines studijas. Vykdomas 2016-04-01 – 2016-05-31, sutartys pasirašomos 2016-04-01 – 2016-05-31.

Bendras priėmimas į Lietuvos aukštasis mokyklas (per LAMA BPO sistemą) – į valstybės stipendijomis finansuojamas (vnf/st) ir nefinansuojamas (mokamas) nuolatines ir nuolatines sesijines studijas. Informacija skelbiama www.lamabpo.lt

Tiesioginis priėmimas į KSU – į mokamas nuolatines ir nuolatines sesijines studijas. Vykdomas 2016-06-01 – 2016-08-13, sutartys pasirašomos 2016-06-01 – 2016-08-13.

Papildomas tiesioginis priėmimas į KSU – priimama į mokamas nuolatines ir nuolatines sesijines studijas. Vykdomas 2016-08-15 – 2016-08-30, sutartys pasirašomos 2016-08-15 – 2016-08-30.

Stojantieji per tiesioginį priėmimą į KSU dalyvauja motyvaciniame pokalbyje su priėmimo komisija, į kurį reikia užsiregistruoti iš anksto el. paštu priemimas@ksu.lt arba atvykus į  Universitetą.

APE UNIVERSITETĄ

Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU),  įkurtas 2003 m., yra akredituota privati aukštojo mokslo institucija, turinti padalinius Vilniuje ir Klaipėdoje. KSU išsiskiria novatorišku požiūriu į mokslą, verslumo ir kūrybiškumo skatinimu bei orientacija į sėkmingą karjerą. Tai vienas greičiausiai augančių universitetų Lietuvoje, turintis platų partnerių tinklą Europoje ir pasaulyje.

Daugiau informacijos apie Universitetą, studijų programas ir kitą aktualią informaciją rasite www.ksu.lt

Naujausią ir aktualiausią informaciją prie Jus dominančią studijų programą gausite, užpildęs anketą: https://goo.gl/u32JeY

ksu plakatas


KVIEČIA JAUNOJO PEDAGOGO AKADEMIJA

Šio renginio esmė, pritraukti mokinius domėtis mokytojo profesija ir studijomis Lietuvos edukologijos universitete. Renginio metu pristatome studijas universitete, mokiniai bendrauja su studentais, dėstytojais, gyvena bendrabutyje, valgo valgykloje. Iš viso akademija trunka 5 darbo dienas, ir mokiniams palieka labai gerą įspūdį.

 Tačiau šiuo metu dar yra laisvų vietų į humanitarinių mokslų sesiją (kalbos ir istorija), todėl labai prašau jūsų, jei turite savo akiratyje susidomėjusių studijomis LEU mokinių padrąsinti juos dalyvauti šioje akademijoje.

 Norinčių dalyvauti mokinių laukiame iki kovo 10 dienos, nes akademija vyksta kovo 14-18 d. 

Mokiniai turėtų pildyti dokumentus, bet skubos tvarka, pasitikėsime jūsų pasirinkimu ir priimsime mokinius be papildomos atrankos.

 Daugiau informacijos www.leu.lt/jpa


JAUNOJO INŽINIERIAUS MOKYKLA

Vilniaus Gedimino technikos universitetas jau septintąjį sezoną kviečia moksleivius į nemokamas temines paskaitas Jaunojo inžinieriaus mokykloje (JIM).

Kviečiame į Kovo paskaitas, kurios vyks 2016 m. kovo 15 ir 2016 m. kovo 17 dienomis. Visą paskaitų tvarkaraštį galite rasti čia: http://www.vgtu.lt/norintiems-studijuoti/moksleiviams/jaunojo-inzinieriaus-mokykla/449 .

Kviečia mokytis:

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla 2016 m. vasario 26-27 dienomis organizuoja Atvirų durų dienas. Jų metu supažindinsime su stojimo į LAJM sąlygomis, organizuosime ekskursijas į laboratorijas, mokomuosius treniruoklius ir kt.


Vasario 26 dieną (penktadienį) – KARJEROS DIENA nuo 9.30 val. iki 16 val. Laukiame mokinių ir jų grupių. Jei planuotumėte atvykti su mokinių grupe, pageidautina išankstinė registracija el. paštu karjera@lajm.lt arba telefonu 8 46 410 310.

Vasario 27 dieną (šeštadienį) – ATVIRŲ DURŲ DIENA nuo 10 val. iki 15 val. laukiame ne tik mokinių ar jų grupių, bet ir atvykstančių individualiai ar lydimų tėvelių, artimųjų bei draugų. Registracija nereikalinga.

Maloniai lauksime Jūsų!

Skaityti daugiau  >>>


Kviečia mokytis:

Kviečiame moksleivius atvykti į Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atvirų durų dienos renginį, kuris vyks kovo 4d. 10:30 val. (penktadienį).

Iki malonaus. 🙂

Skelbimas


ATVIRŲ DURŲ DIENA LIETUVOS POLICIJOS MOKYKLOJE

Lietuvos policijos mokykla (toliau – LPM) visus besidominčius policininko profesija, kviečia į Atvirų durų dieną, kuri įvyks 2016 m. kovo 24 d., 10 val. Mastaičiuose (Mokslo g.2).

Atvykę į renginį turėsite galimybę sužinoti viską apie mus: stojimo į LPM sąlygas, kokius dalykus mokosi kursantai, kokia kursantų dienotvarkė, kaip kursantai leidžia savo laisvalaikį, taip pat galėsite susipažinti su mokymosi baze.

Pažadame, kad Atvirų durų dieną jūsų lauks įspūdinga programa.

Visus norinčius dalyvauti renginyje, prašome iš anksto registruotis el. paštu vilija.zukaityte@policija.lt. Registruoti reikia ne kiekvieną asmenį atskirai, o švietimo įstaigą, nurodant, kiek tos mokyklos moksleivių dalyvaus.

 

Į Atvirų durų dieną kviečiami atvykti vyresniųjų klasių moksleiviai.

Iki susimatymo mokykloje!


KVIEČIA MOKYTIS

Kauno Karaliaus Mindaugo profesinis mokymo centras.

KVIETIMAS Į ATVIRŲ DURŲ DIENŲ RENGINĮ BALANDŽIO 12-14 D.

Atvirų durų dienų (04.12-14) renginio metu bus suteiktos galimybės susipažinti su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (toliau – Centras) teikiamomis profesinio mokymo programomis.

Skaityti daugiau:

Kvietimas į atvirų durų dienų renginį balandžio 12-14 d.

Informacija apie profesinio mokimo programas.


Vytauto Didžiojo universitetas moksleiviams ir mokytojams siūlo daug įdomių renginių ir įvairių veiklų, kurių dėka atveriamos galimybės geriau pažinti save, mokytis, augti, kurti kartu su VDU studentais, semtis idėjų ir patirties iš geriausių VDU dėstytojų.

Vytauto Didžiojo universitetas Jūsų mokyklai siūlo:

 • Renginį „Matuokis profesiją“
 • Atvirų durų dieną „Moksleivių diena VDU“
 • VDU dėstytojų paskaitas
 • Ekskursijas Vytauto Didžiojo universitete
 • Konsultacijas mokytojams ir moksleivių tėveliams
 • Kursus ir mokymus moksleiviams

Platesnę informaciją apie pasiūlymus rasite čia: http://www.vdu.lt/wp-content/uploads/2015/10/informacija_moksleiviams_2015.pdf

VDU dėstytojų siūlomų paskaitų sąrašą rasite čia >>>.

Šilčiausi linkėjimai,

VDU bendruomenė


Kviečiame mokinius į online seminarą apie studijas Anglijoje. Patirtimi dalinsis Worcester universiteto absolventas, šiuo metu dirbantis universitete.

Tikriausiai žinote, kad mokiniams sunku rasti išsamios informacijos apie studijas. Šiemet pradedame naują projektą, organizuosime webinarus su ES  ir Lietuvos universitetų studentais. Tikimės, kad studentų patirtis bus naudinga ir jūsų mokyklos mokiniams.

Prisijunk rugsėjo 24 d. 19.00 val.

Webinaro metu Tadas papasakos:

 • Apie studijų kokybę, universitetą ir stojimo reikalavimus
 • Apie studentišką gyvenimą
 • Kokiems moksleiviams patiks Worcester universitetas, o kam geriau čia nestoti
 • Apie universiteto aplinką bei įrangą, parodys nuotraukų.

Pasiruoški klausimų sąrašą – Tadas atsakys į visus: ir apie stojimo dokumentus, ir apie studentavimo gudrybes 🙂

REGISTRACIJA

Techninė informacija:

 • Po registracijos į el.paštą atsiųsime kvietimą į Google Hangouts renginį (nuoroda)
 • Taip pat atsiųsime priminimą prieš pat renginį.
 • Nustatytu laiku tau reikės prisijungti ir paleisti video
 • Jei esi Gmail ar Google+ vartotojas, galėsi realiu laiku užduoti klausimus bei bendrauti su kitais dalyviais webinaro chat’e

Sužinok daugiau apie University of Worcester!


KVIEČIAME 9–10 KLASIŲ MOKINIUS Į NEAKIVAIZDINĘ JAUNŲJŲ AKTORIŲ MOKYKLĄ

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius) 2015 m. lapkričio mėnesį savo veiklą pradeda Neakivaizdinė jaunųjų  aktorių mokykla.

Ji skirta  visiems šalies bendrojo ugdymo, profesinių mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų 9–10

klasių mokiniams, kurie domisi teatru, kinu, Lietuvos ir pasaulio kultūriniu gyvenimu, ieško sceninės saviraiškos galimybių, nori susipažinti su šiuolaikinio teatro profesionalais bei išbandyti save kaip aktorių

Mokyklos programoje daug dėmesio skiriama visapusiškam kūrybiškos asmenybės ugdymui.

Siekiama lavinti komunikabilumo, streso valdymo, viešo kalbėjimo, sceninio judesio, sceninės kalbos, kompozicijos, teatrinės improvizacijos, menojautos, dramaturginio mąstymo ir kitus sceniniai raiškai būtinus įgūdžius.

Mokiniai dalyvaus paskaitose, ugdančiose sceninius gebėjimus bei teatro suvokimą, mąstymo ir savęs pažinimo pratybose, lankys spektaklių ir kino filmų peržiūras, dalyvaus diskusijose, atliks savarankiškas kūrybines namų užduotis.

Ugdymo organizavimas vyksta sesijomis, kurių metu skaitomos paskaitos, atliekamos ir aptariamos kūrybinės užduotys. Vyksta diskusijos su meno kūrėjais, organizuojamos pažintinės bei mokomosios ekskursijos, rengiami individualūs ir bendri kūrybiniai projektai.

Mokykla yra dvimetė. Po mokyklos baigimo mokiniai gauna Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro nustatyto pavyzdžio pažymėjimus, mokyklos išklausyto kurso pažymėjimus.

Stojimas į mokyklą nemokamas. Mokslas mokamas.  Sesijos metu mokiniai dirba ne tik dalykinėse sekcijose, bet lanko ir asmenybės ugdymo užsiėmimus, vykdo įvairius bendrus projektus.

Vienos sesijos dalyvio mokestis – 24 eur. Sesija trunka tris dienas.

Šiuo metu vyksta priėmimas. Mokiniai, norintys mokytis šioje mokykloje, užpildo anketą, kurią siunčia mokyklos vadovei el. paštu audrone.urbelioniene@lmnsc.lt iki spalio 30 d.

Asmens priėmimas mokytis įforminamas mokymo sutartimi. Su jaunesniais kaip 16 metų asmenimis sutartis sudaroma esant jų tėvų (rūpintojų) sutikimui.

Įstoję mokytis papildomai informuojami, kviečiami į sesijas. Informacija apie mokyklos veiklą skelbiama  www.lmnsc.lt./neakivaizdines mokyklos/ jaunųjų aktorių mokykla.

Mokyklos vadovė – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė Audronė Urbelionienė.
Mokslo vadovas – Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Meninio ugdymo katedros docentas aktorius Vytautas Kontrimas


VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETAS SIŪLO

KVIEČIAME Į NEAKIVAIZDINĘ APLINKOS DIZAINO MOKYKLĄ

 

8–11 klasių mokinius, mėgstančius kurti gražią aplinką, auginti, pažinti ir pritaikyti dekoratyvinius žolinius ir sumedėjusius augalus, kviečiame mokytis Neakivaizdinėje aplinkos dizaino mokykloje.

 

Priėmimas į mokyklos III laidą vyks iki spalio 15 d.

Užsiėmimai vyksta Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete, Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode, Lietuvos edukologijos universitete.

Per dvejus mokslo metus vyksta 7–8 sesijos, daug dėmesio skiriama savarankiškam darbui. Mokiniai supažindinami su pagrindinėmis dekoratyvinių augalų rūšimis, jų dauginimu, priežiūra, ligomis ir kenkėjais, mokosi piešimo, kompozicijos pagrindų, proginių puokščių komponavimo, mažųjų architektūros statinių želdynų, žolinių ir sumedėjusių želdynų komponavimo. Sėkmingai baigę mokyklą gauna Neakivaizdinės aplinkos dizaino mokyklos baigimo pažymėjimą.

II laidos mokinių, baigusių Neakivaizdinę aplinkos dizaino mokyklą, keletas atsiliepimų:

„Mokykla man buvo tikrai naudinga ir įdomi. Labai patiko išvykos į Kairėnų botanikos sodą ir LEU oranžeriją. Sužinojau tikrai daug ir įdomios informacijos. Labai patiko sesijų atmosfera, smagu kurti puokštes“;

„Dėstytojai nuostabūs, draugiški ir įdomūs, moka sutelkti dėmesį bei sudominti mokinius. Ačiū už įgytas žinias bei naudingus patarimus“;

„Patiko, kad dažnai keitėme aplinką, turėjome įvairių praktinių užsiėmimų ir darbo grafikas nebuvo per daug perkrautas (t. y., galima suderinti mokslą Neakivaizdinėje aplinkos dizaino mokykloje su pamokomis bendrojo lavinimo mokykloje)“.

Neakivaizdinę aplinkos dizaino mokyklą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultetu.

Mokyklos mokslinė vadovė – dr. Rimantė Kondratienė, Vilniaus kolegijos Kraštotvarkos katedros docentė.

Mokyklos vadovas – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Leonas Traškevičius.

Norintys mokytis registracijos anketą pateikia el. paštu leonas.traskevicius@lmnsc.lt iki 2015 m. spalio 15 d.

Anketa

Mokyklos programa- informacija pas klasės auklėtojus.

Mokykla mokama, dvejų mokslo metų dalyvio mokestis – 46 €. 23 € už pirmus mokslo metus renkami įžanginės sesijos metu.

Būsimieji Neakivaizdinės aplinkos dizaino mokyklos dalyviai bus pakviesti į įžanginę sesiją, registracijos anketoje nurodytais kontaktais.

Informacija tel. 8 5 267 0060, Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Leonas Traškevičius.


VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETAS SIŪLO

Mielieji,

Kaip ir kasmet Vytauto Didžiojo universitetas moksleiviams ir mokytojams siūlo daug įdomių renginių ir įvairių veiklų, kurių dėka atveriamos galimybės geriau pažinti save, mokytis, augti, kurti kartu su VDU studentais, semtis įdėjų ir patirties iš geriausių VDU dėstytojų.

Vytauto Didžiojo universitetas Jūsų mokyklai siūlo:

Priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pristatymą

„Žinių kovą“

VDU dėstytojų paskaitas

Ekskursijas Vytauto Didžiojo universitete

Konsultacijas, ekskursijas ir susitikimus su dėstytojais mokytojams ir moksleivių tėveliams

Priėmimo į aukštąsias mokyklas pristatymas

Kviečiame sužinoti daugiau apie priėmimo taisyklių naujoves į Lietuvos aukštąsias mokyklas, geriausiųjų eilės sudarymo tvarką, konkursinio balo sandarą ir kitą naudingą informaciją, galite pasikviesti VDU atstovus į savo mokyklas, kurių metu bus atsakyti visi aktualūs klausimai.

„Žinių kova“

Šiuos metus norime paįvairinti ir visiškai nauja veikla moksleiviams – „Žinių kova“. Jos metu drąsiausių ir šauniausių moksleivių komandos gali susirungti „Žinių kovose“. Klausimai iš įvairių  disciplinų leis pasitikrinti turimas žinias, taip pat atskleis sumanumą ir pastabumą. Tai ne tik paįvairins moksleivių laiką mokykloje, pakels nuotaiką, bet ir leis laimėti puikių prizų.

 VDU dėstytojų paskaitos

Taip pat informuojame, jog tęsiame VDU dėstytojų paskaitas moksleiviams. Kiekvienais metais sąrašas vis pasipildo naujomis paskaitomis, šiemet jų net 45-ios! Dėl dėstytojų atvykimo, į Jūsų mokyklą, su norimomis paskaitomis, galite susitarti nurodytais kontaktais.

Ekskursijos Vytauto Didžiojo universitete

Atminkite, jog visuomet moksleivių grupės yra laukiamos ir Vytauto Didžiojo universitete. Tai puiki galimybė susipažinti su erdvėmis, pamatyti kur studijuoja ir gyvena studentai bei sužinoti daugiau apie universitetą, stojimo sąlygas.

 Konsultacijas, ekskursijas ir susitikimus su dėstytojais mokytojams ir moksleivių tėveliams

Įvairias konsultacijas gali gauti ne tik moksleiviai, bet ir jų tėveliai bei mokytojai. Jeigu norėtumėte sužinoti daugiau apie priėmimo taisykles į Lietuvos aukštąsias mokyklas, susipažinti su studijų programomis, fakultetais, apsilankyti VDU erdvėse ir pabendrauti su VDU dėstytojais galite grupėmis apsilankyti Vytauto Didžiojo universitete. Arba pasikviesti VDU atstovus į savo mokyklos tėvelių susirinkimus, kurių metu bus atsakyti visi aktualūs klausimai.

VDU destotoju konsultacijų laikas

Bendradarbiaukime ir drauge kurkime šviesesnę ateitį!

Šilčiausi linkėjimai,

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė


ISM VADYBOS IR EKONOMIKOS UNIVERSITETAS KVIEČIA

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas nuo vasario 1 dienos iki balandžio kviečia 12 klasės moksleivius dalyvauti išankstiniame priėmime į bakalauro studijas.

Daugiau informacijos išankstinis priemimas.pdf


„JAUNOJO PEDAGOGO AKADEMIJA“

Vasario mėn. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) startavo „Jaunojo pedagogo akademija“, kuri kasmet sukviečia gabiausius Lietuvos moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę susipažinti su Universitetu ir pajausti studentiško gyvenimo skonį. Akademijos metu dalyviai geriau susipažįsta su pedagogo profesija, ugdosi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.
Šių metų „Jaunojo pedagogo akademijos“ naujovė ta, kad veikia ne viena, o net trys sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams. Socialinių mokslų sesija jau įvyko, tačiau humanitarinių mokslų ir gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesijos dar vyks.
Humanitarinių mokslų sesija vyks 2015 m. kovo 16–20 d. (dokumentai teikiami iki 2015 m. kovo 10 d. 16 val.), o gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija vyks 2015 m. balandžio 13–17 d. (dokumentai teikiami iki 2015 m. balandžio 1 d. 16 val.). Moksleiviai dar gali registruotis. Daugiau informacijos www.leu.lt/jpa.
„Jaunojo pedagogo akademijoje“ gali dalyvauti 11–12 klasių moksleiviai, kurie turi užpildyti dokumentus ir nusiųsti juos organizatoriams iki nurodytos datos. Dokumentų sąrašą ir jų aprašymą rasite adresu www.leu.lt/jpa.
Daugiau informacijos https://www3.leu.lt/lt/leu_naujienos/universiteto-naujienos/jaunojo_pedagogo_akademija.html.

JPA plakatas


MASTER DAYS

Tai yra pirmasis renginys Lietuvoje, skirtas pristatyti išskirtinai tik antrosios pakopos studijų galimybes svetur ir orientuotas į vyresnių kursų studentus, susidomėjusius galimybe įgyti magistro laipsnį užsienio universitete.

Renginys „Master days” organizuosime dviejuose miestuose:

 1. VILNIUJE Vasario 18d. (trečiadienis), viešbutis „Amberton“ (L.Stuokos-Gucevičiaus g.1);
 2. KAUNE Vasario 19d. (ketvirtadienis), viešbutis „Park Inn by Radisson Kaunas“ (K.Donelaičio g. 27).

Renginys vyks 14:30 – 20:00 val.

Renginio formatas – tai miksas tarp konferencijos ir studijų mugės:

 • kiekvienas universitetas surengs seminarą, kurio metu pristatys šalį, iš kurios atvyko, savo studijų programas, papasakos apie studentų patirtis, karjeros galimybes ir visa kita, kas gali būti aktualu susidomėjusiems studijomis svetur;
 • taip pat kiekvieno universiteto atstovai turės ir savo stendą, prie kurio priėjus bet kuriuo renginio metu kiekvienas susidomėjęs žmogus turės galimybę užduoti sau aktualius klausimus.

Seminarų laikas (Vilniuje ir Kaune vienodas):

 • 15:00-15:50 Jönköping University (Švedija) – tituluojamas tarptautiškiausiu ir geriausias sąlygas tarptautiniams studentams teikiančiu universitetu šalyje.
 • 16:00-16:50 Malmö University (Švedija) – vienas moderniausių universitetų Švedijoje, įsikūręs viename iš novatoriškiausių miestų pasaulyje.
 • 17:00-17:50 Radboud University (Nyderlandai) – išrinktas vienu geriausių universitetų šalyje, du jo profesoriai 2010 metais buvo apdovanoti Nobelio premija fizikos srityje.
 • 18:00-18:50 Tilburg University (Nyderlandai) – universitetas turintis geriausiai pasauliniu mastu įvertintas programas.
 • 19:00-19:50 Aarhus University (Danija) – universitetas, patenkantis į geriausių pasaulio universitetų šimtuką.

Pageidaujama, kad visi susidomėję dalyviai renginiui užsiregistruotų, užpildydami šią registracijos formą.

Išsamią informaciją apie renginį rasi www.kastu.lt

Pagarbiai, GODA BUTKUTĖ Kastu konsultantė.


SKELBIAMAS KONKURSAS LIETUVOS MOKYKLŲ VIENUOLIKTOKAMS STUDIJOMS BOSNIJOJE – HERCEGOVINOJE IR HONKONGE

Mieli moksleiviai,
Viešoji įstaiga “Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinis komitetas” ir UAB „Biuro pasaulis“ skelbia konkursą Lietuvos mokyklų vienuoliktokams (trečios klasės gimnazistams) dėl teisės laimėti dvejų metų 75% finansuojamas studijas Honkongo ir 50 % finansuojamas studijas Bosnijos Hercegovinos koledžuose bei gauti tarptautinio bakalaureato sertifikatą (atitinkantį brandos atestatą). Pretendentai privalo turėti ne mažesnį kaip 9 balų pirmojo trimestro/semestro pažymių vidurkį, būti pasirengę gerai mokytis ir tapti aktyviais bendruomenės nariais. Mokymas vyksta anglų kalba, todėl anglų kalbos mokėjimas būtų privalumas.
Norintieji dalyvauti konkurse pateikia:
– prašymą dalyvauti konkurse, nurodant savo mokyklos adresą, mokyklos telefono numerį, mokyklos elektroninio pašto adresą, savo namų adresą, namų ar savo mobilaus telefono numerį, elektroninio pašto adresą;
– I-jo trimestro/semestro pažymius ir mokyklos patvirtintą pažymių vidurkį;
– mokyklos rekomendaciją (lietuvių ir anglų kalbomis);
– ne daugiau kaip 2 kompiuteriu spausdintų puslapių rašinį lietuvių kalba tema „Ką pasakyčiau bendraamžiui, „Donecko liaudies respublikos” šalininkui?“

Paraiškos priimamos iki 2015 m. iki vasario 25 d. imtinai.

Patekusieji į antrąjį konkurso etapą, bus pakviesti į pokalbį 2015 m. kovo 21 d.

Dokumentų nuskenuotą jų versiją prašome atsiųsti e-paštu vytautas.barva@gmail.com nurodant Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinio komiteto moksleivių konkursui

Daugiau informacijos apie koledžus rasite tinklalapyje:
www.uwc.org;
www.uwc.lt
Papildoma informacija talpinama tinklalapyje www.uwc.lt bei teikiama elektroniniu paštu vytautas.barva@gmail.com


PASKIRSTYTAS 2015 M. VALSTYBĖS FINANSAVIMAS STUDIJOMS

Vyriausybė patvirtino valstybės finansavimą 2015 m. pirmakursių studijoms pagal studijų sritis. Iš viso bakalauro ir vientisosioms studijoms numatoma skirti  apie 8 mln. eurų. Pagal šį nutarimą Švietimo ir mokslo ministras vasario 20 d. patvirtino preliminarų valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių.

Vyriausybės nutarimu paskirstyta 8,070 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų – 7,861 mln. eurų – atiteks priėmimui į valstybės finansuojamas vietas, 209 tūkst. eurų – studijuojančiųjų valstybės nefinansuojamose vietose su studijų stipendija. Nors abiturientų skaičius šiemet mažėja 3,5 proc., valstybės finansavimas studijoms išlieka panašus, kaip ir 2014 m. Daugiausia lėšų – daugiau nei  trečdalis visos sumos – skiriama technologijos mokslams.

Pagal preliminarų valstybės finansuojamų studijų vietų paskirstymą, numatytas didesnis krypčių grupių skaičius universitetuose – 20, kolegijose išlieka 11 krypčių grupių. Universitetinėse studijose numatytas valstybės finansavimas 7 408 studijų vietoms, koleginėse – 6668.

Šiemet daugiau valstybės finansuojamų studijų vietų numatyta fiziniams ir technologijos mokslams, ypač informacinių technologijų studijoms.

LR švietimo ir mokslo ministro 2015 m. vasario 20 d. įsakymą Nr. V-131 „Dėl preliminaraus valstybės finansuojamų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietų, į kurias 2015 metais priimami studentai, skaičiaus” galite rasti „Teisės aktų“ skiltyje.


Vyksta stojimai!

Primename, stojimai į užsienio universitetus vyksta dabar! Konsultuojame ir pildome stojimo dokumentus NEMOKAMAI!

 • Stojimas į Danijos universitetus vyksta iki kovo 10 d.
 • Stojimas į Olandijos universitetus vyksta iki birželio 1 d.
 • Stojimas į Didžiosios Britanijos universitetus vyksta iki birželio 30 d.

Tam tikrų universitetų stojimo terminai gali skirtis. Todėl būtina pasitarti su FOX.LT specialistu.

IELTS ar TOEFL testas nėra privalomas:

 • stojant su FOX į Daniją daugelis aukštųjų mokyklų pripažįsta nemokamą FOX anglų kalbos testą, jis laikomas prie kompiuterio ir jį galima perlaikyti.
 • stojant į Nyderlandus pakanka laikyti anglų k. valstybinį egzaminą.
 • stojant su FOX į Jungtinę Karalystę dalis universitetu pripažins valstybinio egzamino rezultatą.

Kiekvieno universiteto reikalavimai skirtingi. Jeigu nori sužinoti detaliau, susisiek su FOX specialistu.

STOJIMO ANKETA                              FOX UNIVERSITETAI                      STUDIJŲ PROGRAMOS


 KVIEČIA LIETUVOS AUKŠTOSIOS JŪREIVYSTĖS MOKYKLA

Dėkojame už Jūsų apsilankymą  Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos stende Studijų mugės Kaune metu. Kviečiame Jus ir toliau pratęsti mūsų pažintį bei apsilankyti jūrininkų ir jūrų verslo specialistų kalvėje ;-). Ekskursijų metu moksleiviai turės progą išbandyti virtualų laivo mašinų skyrių bei įvairias jūrines sąlygas laivo kapitono tiltelyje.

Laukiame Jums patogiu metu arba per Atvirų durų dieną –  2015 m. kovo 14 d. (šeštadienį). Susisiekti galite  el.paštu karjera@lajm.lt arba telefonu (8 46) 410 310.

Greta Monkevičiūtė

kapitono_tiltelis


PATVIRTINTAS 2014 M. GERIAUSIŲJŲ EILĖS SUDARYMO TVARKOS APRAŠO PAKEITIMAS

Š. m. balandžio 2 d. švietimo ir mokslo ministras patvirtino įsakymą „Dėl Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2014 metais tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo.

Atkreipiame dėmesį, kad pasikeitė metinių pažymių ir mokyklinių brandos egzaminų įvertinimų perskaičiavimo atitikmenys bei motyvacijos vertinimo (stojantiesiems į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės studijų programas) balai.


KVIEČIAME RINKTIS POLICIJOS PAREIGŪNŲ PROFESIJĄ!

Informuojame visus, besidominčius policijos pareigūno profesija ir norinčius tapti jos atstovais, kad šių metų kovo 15 d. 11.30 val. Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete (Kaune, V. Putvinskio g. 70) vyks atvirų durų diena. Lietuvos policijos mokykloje (Klaipėdoje, Jaunystės g. 7) atvirų durų diena organizuojama šių metų balandžio 17 d. 12.00 val.

Jei svajojate papildyti policijos pareigūnų gretas, kviečiame Jus apsilankyti šiose mokymo įstaigose, kur Jums bus suteikta detali, išsami informacija.

Policijos sistema laukia jaunų ir perspektyvių darbuotojų, tad kviečiame įgyti atitinkamą išsilavinimą ir tapti kilnią ir garbingą misiją vykdančios specialybės atstovais!

Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėse www.lpm.policija.lt ir www.mruni.eu.


ABITURIENTUI:

Lietuvos moksleivių sąjunga bendradarbiaudama su Nacionaliniu egzaminų centru (NEC) ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) parengė atmintinę abiturientams.

http://issuu.com/lietuvosmoksleiviusajunga/docs/abituriento_atmintin.

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius


NORĖTUME PAKVIESTI JŪSŲ MOKYKLĄ Į VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR DIZAINO KOLEGIJOS ORGANIZUOJAMUS ATVIRŲ DURŲ DIENOS RENGINIUS!

Atvirų durų diena vyks 2014 m. kovo 19 d., trečiadienį, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos centriniuose rūmuose (Antakalnio g. 54, Vilnius). Renginio metu moksleiviai bus supažindinti su studijų programomis, stojimo sąlygomis ir kolegijos gyvenimu.

Bus galimybė pasivaikščioti po kolegiją ir viską pamatyti savo akimis. Moksleiviai galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Europos šalių simboliai”. Taip pat tai bus puiki proga apsilankyti ir karjeros dienos renginyje „Žalia gatvė tavo karjerai 2014″, kur savo pranešimus skaitys aktyvūs visuomenės veikėjai.

Renginio programa ir registraciją į renginį:  http://www.vtdko.lt/813-atviru-duru


Kviečiame išnaudoti unikalią galimybę moksleiviams lavinti savo pardavimų, idėjų generavimo, bei pristatymo galimybes nemokamuose „I Seek More“ rengiamuose seminaruose.

 

 • Ar sugebėtum savo idėją parduoti per 60 sekundžių ?
 • Ar norėtum nugalėti scenos baimę, o gal jos neturi? Dalyvauk – ir sužinok!

 REGISTRUOKIS: http://bit.ly/1fDJWxX

“I Seek More 60 sec“ projekto metu Tu išmoksi pristatyti save, pateikti save socialinėse erdvėse ar darbo pokalbyje, lavinsi gebėjimus generuoti, pristatyti ir parduoti idėjas.  Projektas skirtas 9-12 klasių moksleiviams.

 Išklausius visas paskaitas ir įveikus iššūkius pateksi į finalą!

Čia Tavęs lauks įkvepianti paskaita su garsiu lektoriumi, po kurios išmuš tavo valanda išbandyti save ir per 60 sekundžių komisijai parduoti idėją. O garbingoji komisija išrinks geriausiai pasirodžiusius moksleivius bei gausiai apdovanos rėmėjų prizais.


KVIEČIA VDU

 Gegužės 2d., penktadienį, Vytauto Didžiojo universitetas sukvies visus aktyvius moksleivius į tradicija tapusį renginį „VDU SMART ralis 2014“. Jau dabar moksleiviai kviečiami suburti ir užregistruoti komandą, kuri kovos dėl šauniausios mokyklos Lietuvoje vardo.

Moksleivius atlydėję mokytojai galės išklausyti VDU dėstytojo doc. dr. Vytauto Liesionio specialaus pranešimo „Interaktyvi mokymo metodika: kaip mokytojams pasiekti tikslą?“. Išklausiusiems bus išduodami sertifikatai.

Taip pat,  Vytauto Didžiojo universitetas gegužės 10 dieną Moksleivius ir jų Tėvelius kviečia į renginį „Šeimo info diena“ , kur bus galima daugiau sužinoti apie universiteto aplinką, jos pritaikymą neįgaliųjų poreikiams, studijų sistemą, stipendijas, bendrabučius, finansavimą, priėmimo sąlygas.  Tėvai turės galimybę asmeniškai pabendrauti su fakultetų atstovais prie kavos ar arbatos puodelio ir užduoti visus jiems rūpimus klausimus.

Daugiau informacijos apie renginius rasite čia:

http://www.vdu.lt/lt/universitete-seimos-diena-moksleiviams-ir-ju-tevams/

http://www.vdu.lt/lt/moksleiviu-varzybos-vdu-smart-ralis-kviecia-dalyvauti/

Su šilčiausiais linkėjimais, VDU