FINANSINIO RAŠTINGUMO PROJEKTAS „AŠ PATS“

PIRMOKŲ KELIONĖ Į ,,FINANSINIO RAŠTINGUMO ŠALĮ“

Mažieji mokinukai pradėjo kelionę po „finansinio raštingumo šalį“. Pirmajame užsiėmime vaikai išgirdo mokytojos pasakojimą apie programą „Aš pats“, kūrė savo dienoraščio titulinį puslapį, žiūrėjo vaizdo įrašą apie pinigus ir sužinojo, kokie buvo pirmieji pinigai, kurioje šalyje atsirado popieriniai pinigai, kaip vadinasi metaliniai pinigai, o kaip – popieriniai ir kt.

Užsiėmimo pabaigoje mokytojai paklausus, ko vaikai tikisi, jie atsakė: „sužinoti, kaip uždirbti daug pinigų“, „kur galima nusipirkti taupyklę“, „kaip tapti turtingu“, „išmokti skaičiuoti pinigus“, „kaip nenorėti kiekvieną dieną ką nors pirkti“, „per kiek laiko galima sutaupyti 100 eurų“… Džiugu, kad mažieji mano mokinukai yra smalsūs ir siekiantys išmokti naujų dalykų.

Pradinio ugdymo mokytoja Zinaida Kleivienė (2020-12-18)

GIMNAZIJOJE STARTAVO FINANSINIO RAŠTINGUMO PROJEKTAS „AŠ PATS“

Dar tik įsibėgėjant vasarai gimnaziją pasiekė puiki žinia – gimnazijos pirmos klasės mokiniai  kartu su Šėtos socialinio ugdymo centro priešmokykline grupe (mokytoja J. Šapranauskienė) pakviesti dalyvauti LR  Švietimo ir sporto ministerijos bei vienos didžiausių nevyriausybinių organizacijų pasaulyje Lietuvos Junior Achievement organizuojamuose mokymuose ir programoje „Aš pats“  finansiniam vaikų raštingumui stiprinti. Tai tarpdalykinė mokymo programa, padedanti siekti finansinio raštingumo įgūdžių, teikti socialinių mokslų, verslo, ekonomikos žinių bei gerinti skaitymo, rašymo, skaičiavimo įgūdžius

Šis projektas vykdomas 10-yje respublikos švietimo įstaigų, kuriose yra priešmokyklinės ir pirmos klasės.  Atrenkant mokyklas buvo atsižvelgta į tai, ar įstaigos motyvuotos dalyvauti projekte, kokia mokytojų patirtis ugdyti finansinį raštingumą, ar mokytojai geba sutelkti komandą, ar steigėjas pritaria, kad mokykla dalyvautų ir pan.

Finansinį raštingumą stiprinanti programa „Aš pats“ truks metus.  Projektą užbaigs finansinio raštingumo mugė.

Mokymuose dalyvavo  priešmokyklinės grupės mokytoja J. Šapranauskienė, 1 klasės mokytoja Zinaida Kleivienė ir pavaduotoja ugdymui Neringa Širkienė, kurios gavo tai patvirtinantį sertifikatą ir mokomosios bei metodinės medžiagos rinkinius. Programoje vaikai mokysis apie bendruomenę, profesijas, darbą nedidelėje įmonėje ir kaip iš vienų rankų į kitas keliauja pinigai.
Tikiu, kad šios programos įgyvendinimas sustiprins  ne tik Gimnazijos ir darželio, bet veiklų su tėvais  bendrystę,  padės mūsų vaikams saugiai ir patogiai jaustis, nepasiklysti  kasdieniame gyvenime.

Pradinio ugdymo mokytoja Zinaida Kleivienė