gim_virselis1

LAUKO KLASĖ 2016–2019

LAUKO KLASĖ – GIMNAZIJOS SUTELKTUMO IR STIPRYBĖS ĮRODYMAS

Šiuolaikinės mokyklos tikslas – išugdyti kritiškai mąstantį, drąsų, išradingą, komunikabilų žmogų. Mokytojas turi žadinti mokiniuose smalsumą, kūrybiškumą, atvirumą, norą ieškoti atsako į kiekvieną nežinomą klausimą. Gamta – nepakartojama erdvė mokymuisi, stiprinant žmogaus ir gamtos santykį. Gamtoje galima atlikti stebėjimus ir tyrimus, vesti įvairių dalykų pamokas, organizuoti įvairius projektus, šventes, renginius. Tyrimai gamtoje, konkrečios situacijos analizė, problemų sprendimas padeda nuo mokymo pereiti prie mokymosi, gamtos mokslus daro patrauklius, o patį mokymosi procesą įdomesnį ir prasmingesnį.

Tokių prasmingų tikslų vedama Šėtos gimnazija prieš daugiau nei trejus metus ėmėsi įgyvendinti lauko klasės projektą; projektą, kuris ne tik sutelkė visą mokyklos bendruomenę bendram tikslui, bet ir leido pamatyti, kiek yra stiprios ir gyvybingos jų idėjos, kiek yra stiprūs jie patys. 

Prilygsta smetoniškai mokyklai

„Manau, kad Šėtos gimnazijos lauko klasė bus visoje Lietuvoje analogų neturinti klasė. Nerinkau tokių duomenų, tačiau, kiek teko matyti lauko klasių, visos jos yra gerokai kuklesnės. Kaip gražiai pasakė mūsų parapijos klebonas: „Tikėjausi pamatyti keturis kuolus ir stogą. O čia – visa smetoniška mokykla.“

Tačiau kuo ši klasė yra unikali? Joje yra karštas ir šaltas vanduo, elektra, internetas, multimedia. Tai – pilnavertė 80 m2 klasė, tačiau lauke“, – teigia Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius.

Paskubėti nebuvo galima. Buvo momentų, kai mes buvome priklausomi nuo kitų. Kuomet iš visų jėgų stengiesi viską daryti dėl vaikų, esi priverstas išlikti kantrus ir mokėti prisitaikyti. M. Danilevičius

 

Tvirtai siekė užsibrėžto tikslo

„Lauko klasės mamos: buvusi biologijos mokytoja Irena Ragožienė ir chemijos mokytoja Irma Krivickienė, kurios atėjo pas mane su šia puikia idėja, kurią vėliau „įvilkome“ į oficialų projektą, pasidarėme minimalią sąmatą, kuri siekė apie 3 tūkst. eurų, ir nuvažiavome pas rėmėjus. Suma, žinoma, juos išgąsdino. Suprantama, nes pinigai dideli, tačiau nežiūrint to, mes nusprendėme nepasiduoti ir projektą vis tiek įgyvendinti. Rinkome 2 proc. pajamų mokesčio paramą, naudojome savo santaupas ir štai po ilgiau nei trejų metų šiandien mes turime tokią išskirtinę lauko klasę“, – galutiniu rezultatu džiaugiasi M. Danilevičius.

Kalbant apie išskirtinumą, gimnazijos direktorius pabrėžia, jog mokykla iš kitų ugdymo įstaigų išsiskiria ne tik lauko klase.

„Turime ir šaudyklą, kurios neturi kitos rajono mokyklos, išskirtinę biologijos klasę su medžioklės trofėjais, kuriuos dovanojo mokslų daktaras, verslininkas ir medžiotojas Darius Gudačiauskas, stendų, kurie verčia didžiuotis mokyklos bendruomenės pasiekimais, iš pelenų prikeltą muziejų, kuris tapo ir buvusios mokyklos direktorės, ir mokytojų svajonės išsipildymu, viduryje gimnazijos kiemelio „pasodinome“ kalvio rankų darbo kūrinį, gimnazijos simbolį – obelį, įrengėme vardinį tikybos kabinetą, skirtą vienai pirmųjų progimnazijos mokinių Adelės Dirsytės atminimui.

Žinoma, didelis indėlis gimnazijai padarytas buvusios direktorės Antanidos Likšienės, o aš džiaugiuosi galėdamas šiuos darbus tęsti ir savo triūsu įnešti kažką naujo. O keisčiausia yra tai, kad visada yra ką“, – džiaugsmo neslėpė M. Danilevičius.

Didelis indėlis gimnazijai padarytas buvusios direktorės Antanidos Likšienės, o aš džiaugiuosi galėdamas šiuos darbus tęsti ir savo triūsu įnešti kažką naujo. M. Danilevičius

Pirminė idėja – gamtamoksliniai dalykai

Gimnazijos direktoriaus teigimu, lauko klasės įrengimo Šėtos gimnazijoje tikslas – sukurti erdvę, kurioje mokiniai įgytų gamtamokslines kompetencijas, atlikdami tiriamuosius darbus bei stebėjimus, patirtų tyrinėjimo džiaugsmą ir ugdytųsi nuostatas gamtos išteklių tvarkymo ir aplinkosaugos aspektais. Kurti palankią sveikatai aplinką, gerinti emocinę, protinę mokinių savijautą bei fizinį aktyvumą.

„Lauko klasėje bus galima organizuoti susitikimus su projekto partneriais „Ingleby Lietuva AGRO“, Šėtos seniūnija, mokinių tėvais. Taip pat atlikti gamtos mokslų ir geografijos stebėjimus, tyrimus, projektus gamtoje pagal parengtą mokytojų darbų metodiką. Gamtoje besimokantys vaikai turės galimybę prisiliesti prie natūralių gamtos objektų: augalų ir gyvūnų buveinės, vandens telkinių, oro, dirvos ir t.t. Šio projekto dėka bus skatinamas prigimtinis asmens smalsumas pažinti. Be to, mokiniams smagiau šiltuoju pavasario, vasaros, ankstyvo rudens metu mokytis lauko aplinkoje, o ne klasėse. Mokantis gamtoje bus pritaikomos jau turimos žinios, gyvenimiška patirtis, o mokinių susidomėjimas neabejotinai išliks ilgesnį laiką. Mokiniai atlikę stebėjimus ir bandymus savo darbo rezultatus apibendrins, įvertins, ką pastebėję, ir pristatys gimnazijos konferencijoje „Aš – jaunasis tyrėjas“, arba Logikos ir Žemės dienos renginiuose.

Jeigu mes galime įgyvendinti tokius projektus, vadinasi, mes galime ir visus kitus. Tą sėkmingai ir darome. Tai sutelktumo, stiprybės projektai M. Danilevičius

Pirminė projekto idėja buvo gamtamoksliniai dalykai, stebėjimai, bandymai, tačiau greta to ir visos kitos klasės gali tai daryti, pavyzdžiui, pradinių klasių moksleiviai turi kai kurią laboratorinę įrangą, kuria galės naudotis lauko klasėje, nes atskiros laboratorijos neturime. Pamokas lauko klasėje galės vesti ir dailės, muzikos, technologijų ir kitų dalykų mokytojai“, – pasakoja gimnazijos direktorius.

Tikslas pasiektas tik gerų žmonių dėka

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ūkininkai Dainius Šlaustas, Donatas Vaičeliūnas, Donatas Samukėnas, buvęs mokinys Marius Motiejūnas, taip pat Mindaugas Dambrauskas ir Vilmantas Zubieliauskas, mūsų darbuotojai Viktoras, Povilas, Vladas.

„Jiems tariamas didžiausias padėkos žodis, nes jei būtų tekę samdyti įmonę, tai gimnazijai būtų buvę neįperkama. Yra daug paprasčiau gyventi, kai yra žmonės, kurie nori padėti. Jų gerumas – gimnazijos bendruomenei yra neįkainojamas.

Žinote, jei reikėtų vėl iš naujo visa tai kartoti, imtų baimė: kaip, kokiomis sąlygomis, kokiomis jėgomis. Tačiau yra sena kaip pasaulis taisyklė: kol nedarai, atrodo ir neįmanoma, bet kai imiesi, supranti, kad gali daug daugiau“, – šypsosi M. Danilevičius.

Direktorius prasitarė turintis naujų idėjų ateičiai, tačiau kol kas jų neįvardijo, tik užsiminė, jog esant palankioms sąlygoms, permainos būtų džiugios kiekvienam gimnazijos bendruomenės nariui.

„Tokie projektai kaip lauko klasė sutelkia mus kaip bendruomenę, leidžia skleisti savo potencialą, tuo pačiu mes galime pakelti savo savivertę, realybėje pamatyti, kiek mūsų idėjos yra stiprios ir gyvybingos, pamatyti, kiek stiprūs esame mes patys. Jie rodo, kad mes esame kryptingai siekiantys savo tikslų. Jeigu mes galime įgyvendinti tokius projektus, vadinasi, mes galime ir visus kitus. Tą sėkmingai ir darome. Tai sutelktumo, stiprybės projektai“, – gimnazijos pasiekimais didžiavosi M. Danilevičius.

 

Judita GAIŽIUVIENĖ – 13:44 Spalio 02d. 2019

http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/lauko-klas-gimnazijos-sutelktumo-ir-stiprybs-rodymas-galerija

 

Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinįK

 

 


LAUKO KLASĖS DARBAI EINA Į PABAIGĄ!

 

Pagaliau lauko klasės darbai eina į pabaigą, šiuo metu jau atlikti elektros instaliacijos darbai. Beliko įrengti kriauklę, lentą, palanges ir truputį padažyti. Norime padėkoti visiems, kurie savo darbais ir parama jau prisidėjo prie projekto.

Dėkojame visiems ir už moralinį palaikymą!

2019-09-09


LAUKO KLASĖS DARBAI TĘSIASI!

Vos sušilus orams tęsiami Lauko klasės projekto darbai. Norime padėkoti prisidėjus prie projekto įgyvendinimo: Gimnazijos rėmėjams Donatui Vaičeliūnui (bei jo darbuotojui), Mindaugui Dambrauskui, Gimnazijos darbininkams Viktor Chrianin ir Povilui Ivanauskui, kurie supjovė ir atgabeno į Gimnazijos teritoriją Lauko klasei skirtas lentas. Dėkojame Jiems!

 

Iš anksto dėkojame visiems bet kokia forma sutikusiems paremti šį projektą. Tik bendromis jėgomis mūsų Gimnazija atsinaujins, bus patraukli, išskirtinė ir šiuolaikiška.

2019-04-10


LAUKO KLASĖS DARBAI

Vyksta Lauko klasės statybos darbai.

2018-10-08


LAUKO KLASĖS DARBAI

Vyksta Lauko klasės karkaso montavimo darbai.

2018-09-19

 


LAUKO KLASĖS DARBAI

Tęsiasi Lauko klasės darbai – mediena ruošiama (impregnuojama) ir rengiamasi statybos darbams. Dėkojame Gimnazijos technologijų mokytojui Virginijui Baltrūnui, direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Vytautui Žukauskaui, darbininkams Viktor Chrianin, Virmantui Petrosevičiui ir IIa klasės Gimnazijos mokiniams.

Dėkojame visiems ir už moralinį palaikymą!

2018-05-16

 


 

LAUKO KLASĖS PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS TĘSIASI!

Atėjus pavasariui tęsiami Lauko klasės pradėti darbai. Šiandien saulėtą rytą pradėti pjauti rąstai. Norime padėkoti prisidėjus prie projekto įgyvendinimo: Gimnazijos rėmėjams Donatui Vaičeliūnui, Mindaugui Dambrauskui, Gimnazijos darbininkams Viktor Chrianin ir Virmantui Petrosevičiui. Dėkojame visiems ir už moralinį palaikymą!

Iš anksto dėkojame visiems bet kokia forma sutikusiems paremti šį projektą. Tik bendromis jėgomis mūsų Gimnazija atsinaujins, bus patraukli, išskirtinė ir šiuolaikiška.

2018-04-27

 


 

LAUKO KLASĖS PROJEKTAS JUDA PIRMYN!

Lauko klasės pamatai išlieti, laukiame pavasario, kad būtų galima tęsti pradėtus darbus. Norime padėkoti visiems, kurie savo darbais ir parama jau prisidėjo prie projekto: Gimnazijos rėmėjams Dainiui Šlaustui, Donatui Samukėnui, Gimnazijos darbininkams Viktor Chrianin, Virmantui Petrosevičiui ir Gimnazijos II klasės mokiniams. Dėkojame visiems ir už moralinį palaikymą!

Iš anksto dėkojame visiems bet kokia forma sutikusiems paremti šį projektą. Tik bendromis jėgomis mūsų Gimnazija atsinaujins, bus patraukli, išskirtinė ir šiuolaikiška.

2017-11-30

 


LAUKO KLASĖS PROJEKTAS VĖL TĘSIASI !

 

Prie Lauko klasės projekto – prisidėjo ne tik Gimnazijos rėmėjas Donatas Samukėnas su savąją technika, bet į darbus kibo ir Gimnazijos mokiniai.

Nuoširdžiai dėkui Jiems.

2017-11-06

 


LAUKO KLASĖS PROJEKTAS NESTOVI VIETOJE !

 

Gimnazijos rėmėjas Dainius Šlaustas ir vėl prisidėjo prie Lauko klasės projekto – savo technika padėjo kasti pamatus.

Nuoširdžiai dėkui Jam.

2017-11-03

 

 


 

LAUKO KLASĖS PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS PRASIDĖJO !!!

 

Vyksta pirmieji darbai! Gimnazijos rėmėjas Dainius Šlaustas ir vėl prisidėjo prie Lauko klasės projekto – atveždamas žvyro.

Nuoširdžiai dėkui Jam.

Maloniai laukiame ir Jūsų pagalbos

2017-10-18

 


 

GERBIAMA ŠĖTOS GIMNAZIJOS BENDRUOMENE,
GERBIAMI ŠĖTOS IR KĖDAINIŲ KRAŠTO ŽMONĖS,
Kviečiame tapti Lauko klasės projekto dalininkais ir rėmėjais!

Kaip jau daugelis žinote, Gimnazija žengia pirmuosius žingsnius vykdydama Lauko klasės projektą. Lauko klasė bus skirta tam, kad mokiniai galėtų atlikti gamtos mokslų (biologijos, fizikos, chemijos) ir geografijos mokomųjų dalykų stebėjimus, tyrimus, projektus gamtoje pagal mokytojų parengtas darbų metodikas, vestų įvairių dalykų pamokas bei įgyvendintų kitus projektus, kurie ugdytų mokinių kūrybiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, lyderystę, bendražmogiškąsias vertybes.
Šis projektas – galimybė Gimnazijos lauko erdvę efektyviau pritaikyti ugdymo procesui, organizuoti edukacinius užsiėmimus ir pamokas netradicinėje erdvėje.
Pirminiais paskaičiavimais (skaičiuotos tik statybai reikalingos medžiagos) projekto įgyvendinimui reikia apie 5500,00 eurų. Gimnazija turi sukaupusi dalį lėšų, kurias gavo iš Tėvelių skirtos
dviejų procentų pajamų mokesčio paramos. Šiuo metu vis dar trūksta dalies lėšų ir priemonių, kurios reikalingos Lauko klasės pastatymui ir įrengimui. Ieškome rėmėjų, kurie galėtų padėti priemonėmis, darbu ar skirti finansinę paramą.
Iš anksto dėkojame visiems bet kokia forma sutikusiems paremti šį projektą. Tik bendromis jėgomis mūsų Gimnazija atsinaujins, bus patraukli, išskirtinė ir šiuolaikiška.
Sąskaitos nr. Gimnazijos projekto paramai AB SEB bankas LT39 7044 0600 0807 3773