Akvakultūros pamoka septintokams

2021-12-06

Praeitą savaitę septintos klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo paskaitoje apie akvakultūrą pagal vykdomą pažintinę žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurią administruoja ir veiklas organizuoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Paskaitą skaitė dr. Justinas Dainys. Galėjome pasidžiaugti agentūros atsiųstomis pratybų knygelėmis. Mokiniai atsakinėjo į knygelėje esančius klausimus.

Pasikalbėjau su septintoku Dominyku Jonču. Vaikinas gyvena Šėtoje ir mėgsta žvejoti Šėtos tvenkinyje.

• Išmokė tėtis Aivaras Jončas, – sako Dominykas. – Patinka žvejoti. Pasėdi tyloj, kad ir nepagauni. O paskui staiga iš vandens išsitrauki žuvelę.

Valgom tik leidžiamas žvejoti žuvis, lydeka turi būti daugiau kaip 50 cm. Mažesnes paleidžiu.

• Dėstytojas dr. J. Dainys paklausė, kas yra akvakultūra. Kaip tu atsakytum?- klausiu Dominyko.

O jis puikiausiai atsako, kad tai yra žuvų auginimas dirbtinėmis sąlygomis. Ne veltui klausėsi paskaitos Dominykas ir jo draugai septintokai!

Antanida Likšienė