gim_virselis1

„ATMINTIES KELIAS“ ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 21 –ąją dieną Šėtos gimnazijoje buvo paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Istorijos mokytoja Ledina Marozienė jaunesniųjų klasių mokiniams vedė netradicines pamokas apie holokaustą, o su penktokais aplankė buvusias miestelio žydų kapines. Žydų papročiu mokiniai į kapines nusinešė po akmenėlį ir iš jų išdėliojo Dovydo žvaigždę – vieną iš pagrindinių žydų simbolių.

Vyresniųjų klasių gimnazistai, susirinkę Šėtos kultūros centre, dalyvavo renginyje „Ir jie gyveno tarp mūsų“. Istorijos mokytoja Audronė Pečiulytė susirinkusiuosius supažindino su pagrindiniais holokausto vykdymo etapais Europos šalyse, Lietuvoje ir Kėdainiuose.  Buvo žiūrimos ir aptariamos  ištraukos iš filmų „Pianistas“ ir „Holokaustas Kėdainiuose, mokiniai skaitė Kėdainiuose nužudytų  Šėtos žydų pavardes.

Renginyje buvo akcentuojamas žmonių, gelbėjusių žydus, pasiaukojimas ir  didvyriškumas, raginama nebūti abejingiems svetimo nelaimei ir skausmui. Šios savybės dabartiniu laiku įgyja ypatingą reikšmę, nes Europos šalys jau susiduria, o Lietuva netrukus susidurs su pabėgėlių problema. Todėl pagerbdami holokausto aukų ir žydų gelbėtojų atminimą turime pasimokyti iš praeities ir pasistengti nekartoti klaidų.

Audronė Pečiulytė,

Istorijos mokytoja ekspertė


DSC_0633 DSC_0647 DSC_0650 DSC_0662 DSC_0669 DSC_0670

Bendrinti: