ATMINTIES KELIU

Chana, Lėja, Aronas Abraomas, Icchokas….. sunkiai ištariami, negirdėti, neįprasti vardai. Juos tarė Šėtos gimnazijos mokiniai buvusiose miestelio žydų kapinėse minėdami 75-ąsias Lietuvos žydų holokausto metines. 1941 m. rugpjūčio 28-ąją Kėdainiuose, Daukšių kame, kartu su kitais Žeimių ir Kėdainių žydais buvo sušaudyti ir mūsų miestelio žydai. Nužudytųjų vardus, kurių ilgus dešimtmečius  niekas  neminėjo, prisiminė mūsų mokiniai.

Gimnazijos fojė buvo eksponuojami mūsų mokyklos jaunesniųjų klasių mokinių kurti žydų pasakų piešiniai – iliustracijos. Juk pasakos labai akivaizdžiai atspindi tautos mentalitetą ir pagrindines moralines vertybes, perteikiamas jaunajai kartai. Šių pasakų daugelį metų niekas nesekė, nes holokausto metu buvo nužudyta apie 95 proc. visų Lietuvoje gyvenusių žydų.

Pakeisti praeities įvykių mes negalime, tačiau prisiminti, pagerbti tuos piliečius, buvusius mūsų prosenelių kaimynus žydus, privalome. Tik žinodami ir  įvertindami  tragiškus įvykius praeityje, galėsime su jaunimu kurti ateitį mūsų valstybėje.

Istorijos mokytoja ekspertė Audronė Pečiulytė

img_0256 img_0262 img_0265 img_0279 img_0281