gim_virselis1

„ATRASK ES LIETUVOJE“

Gegužės mėn. kiekviename Lietuvos regione vyko 12 interaktyvių proto mūšių „Atrask ES Lietuvoje“, skirtų 7-11 klasių moksleiviams susipažinti, pasidomėti ir „pačiupinėti“ ES investicijų teikiamą naudą.

Atrankų kovos šurmuliavo ir išaiškino regionų nugalėtojus Klaipėdos, Mažeikių, Šiaulių, Tauragės, Kauno, Kauno r., Alytaus, Marijampolės, Panevėžio, Utenos regionų mokyklose. Įdomu, jog moksleiviai ne tik noriai mokėsi istorijos ir geografijos gilindami ES žinias, tačiau ir bandė atrasti investicijas praktiniame panaudojime – rengė išradingus meninius pristatymus, kūrė dainas, šokius, video-filmukus ir net vaidinimus, fiksuodami savo miestelio pokyčius dėl ES investicijų. Kūryba, draugystė, tolerancija skirtingiems požiūriams – pagrindinės vertybės, kurios visiems renginiams sukūrė puikią nuotaiką. Projektas suteikė galimybę kiekvienam iš dalyvių (tiek komandos nariui, tiek sirgaliams) įvertinti ES investicijų teikiamą naudą ir jaustis atsakingais, kuriant Lietuvą kartu su ES.

Vieningas sirgalių palaikymas bei pagalba net ir konkurentų komandoms parodė, jog draugystė ir tolerancija tampa labai svarbia mokymosi priemone bei paskata Lietuvos ugdymo sistemoje.

Visą projekto vykdymo laikotarpį veikė internetinė viktorina astrusprotas.lt., kuri buvo rimta pagalba bei mokomoji priemonė besiruošiantiems gyvoms protų kovoms.

Internetinė viktorina veiks ir visą gegužės mėnesį iki gegužės 29 dienos, kur masiškiausiai dalyvavusiai mokyklai (bus skaičiuojama pagal esamą 7-11 klasių mokinių skaičių) atiteks ekskursija į ES pramoginį objektą bei dalyvavimas finalinėse proto mūšių kovose su jau atrinktomis 12 komandų.

Finalines gyvų proto mūšių kovas laimėjo:
Šilutės Vydūno gimnazija;
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija;
Mažeikių Gabijos gimnazija;
Kelmės Jono Graičiūno gimnazija;
Tauragės Vermės gimnazija;
Vytauto Didžiojo universiteto Rasos gimnazija;
Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija;
Šakių r. Vinco Kudirkos gimnazija;
Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija;
Panevėžio Žemynos progimnazija;
Utenos Dauniškio gimnazija;
Vilniaus Gabijos gimnazija.

Pagrindiniai projekto prizai – dronai, turintys filmavimo funkciją bus skirti visiems komandos nugalėtojos nariams, o ekskursijos mokykloms į ES finansuotus objektus (tiek pramoginius, tiek verslo) leis artimiau susipažinti su ES paramos teikiama nauda, paskatins moksleivius ne tik domėtis investicijomis, bet ir turiningai užbaigti šiuos mokslo metus.

Projektas suvienijo daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų, paskatino moksleivius domėtis ES investicijų teikiama nauda, įvertinti ir pasidžiaugti Lietuvos pasiekimais bendrame ES kontekste.

Projektas „Atrask ES Lietuvoje“ finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų.

Projekto vykdytojas – VšĮ „Problemų sprendimo centras“

Daugiau informacijos elektroniniu paštu vadyba@pscentras.lt arba telefonu +37060545119 Facebook: Atrask ES Lietuvoje goo.gl/71twHx.

Bendrinti: