gim_virselis1

ATŠVENTĖME 100-MEČIO GIMTADIENĮ

Tokiomis ypatingomis progomis, kai mokykla švenčia šimtmečio jubiliejų, ateina suvokimas, jog pati didžiausia dovana, kurią žmogus gali padovanoti kitam žmogui yra atminimas. Tai – subrandintos reikšmės atminimas apie kitą žmogų, kuris suvirpina širdį ir atgaivina atmintį. Esame dėkingi tiems, kurie šio jubiliejaus proga buvo kartu su mumis. Jų dėka mes galėjome jaustis svarbūs ir reikšmingi.

                                                      Gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius

Spalio 26 ir 27 dienomis Gimnazija šurmuliavo nuo jausmingų susitikimų ir pašnekesių, mokinių dainų, džiaugsmo akimirkų. Tiek maži, tiek dideli mokiniai vienodai džiaugsmingai sutiko ir paminėjo 100-mečio gimtadienį.  Spalio 26 d. organizuota netrdicinė diena mokiniams  pažėrė staigmenų. Jau nuo pat ryto  juos pasitiko fejerverkai ant 320 keksiukų piramidės. Mažieji žaidė ant batutų, dainavo ir šoko kartu su Kėdainių kultūros centro popchoru ,,Perliukai“, žiūrėjo spektaklį. Vyresniųjų klasių mokiniai įsiamžino bendrose klasių fotosesijose, klausėsi koncertuojančių ,,Emdžei“ grupės vokalisčių. Buvo smagi ir pilna įspūdžių diena – tikras gimtadienis su draugais, tortu, žaidimais ir dainomis.

Spalio 27 d. Šėtos mokyklos 1–69 laidų mokiniai, mokytojai, darbuotojai susitiko paminėti savo mokyklos, kurioje dirbo, mokėsi, turėjo draugų ir kolegų, gimtadinenį. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Šėtos Šv. Trejybės bažnyčioje, kurias laikė Kėdainių dekanas-kunigas Norbertas Martinkus ir Šėtos klebonas-kunigas Robertas Gedvydas Skrinskas.

Po Šv. Mišių renginys tęsėsi Šėtos miestelio kultūros centre, kuriame salė buvo pilnut pilnutėle. Čia susirinko rajono administracijos atstovai: Meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Oga Urbonienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Darius Kaminskas, rajono mokyklų direktoriai ir kiti svečiai. Džiugu buvo matyti visus pakylėtus ir su šypsenomis veiduose, klausantis sveikinimo žodžių ir padėkų, mokinių dainų, atsiminimų. Renginio metu koncertavo Kėdainių muzikos mokyklos, Gimnazijos esami ir buvę mokiniai. 1–69 laidų mokiniams ir mokytojams mokyklos istorijos vingius priminė sukurtas 100-mečio filmukas, pristatyta knyga ,,Šėtos vidurinė mokykla“. Malonu buvo klausytis prisiminimų, kuriuos išsakė mokytoja Aleksandra Kemzūrienė, buvusi direktorė Antanida Likšienė, gimnazistų prezidentė Karolina Kužmarskytė, mokinės Laura Bilevičiūtė-Adotė, Edita Krivickaitė. Išsakyti žodžiai palietė ne vieno širdį, privertė nubraukti ašarą ar nusišypsoti.

Po renginio visi šventės dalyviai buvo pakviesti užsukti ar sugrįžti į mokyklą. Mokyklą, kuri vieniems buvo baigta prieš keletą metų, kitiems prieš šešiasdešimt. Visi sugūžėjo į klases, nors ir ne savo, bet mokyklos… Gimnazija pasitiko visus atsinaujinusi ir pasipuošusi. Gimnazijos kiemelis, laikraštukas, lankstukas, mokinių ir tėvų sveikinimai, muziejus, A. Dirsytės vardinis kabinetas ir dar daug kas, ką galėjo pamatyti mokyklos svečiai.

Pašnekesiai klasėse su draugais ir mokytojais, šokiai tęsėsi iki vėlyvo vakaro ir taip norėjosi dar pabūti kartu… Gaila, bet viskas praeina, praėjo ir ši šventė, liko tik įamžintos akimirkos nuotraukose, prisiminimai atmintyje, gražūs padėkos žodžiai. Nesvarbu, kiek darbo ir laiko buvo atiduota rengiantis šiam jubiliejui, džiaugiamės nuveiktais darbais, atsinaujinusia gimnazija. Džiaugiamės, kad suteikėme progą visiems kartu pasidžiaugti šia švente. Dėkojame visiems, prisidėjusiems darbais ir parama, kad ši šventė būtų įsimintina.

Gintarė Boreišienė, neformaliojo švietimo organizatorė

 

Bendrinti: