gim_virselis1

BALSAVO PIRMĄ KARTĄ

Kovo 3 dieną visoje Lietuvoje vyko savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Šėtos seniūnijos gyventojai šiuose rinkimuose galėjo dalyvauti net trijose apylinkėse: Kaplių, Šėtos ir Pagirių.

Šėtos rinkimų apylinkėje balsuoti pirmą kartą, sulaukę 18 metų, turėjo teisę 37 jaunuoliai. Dar 5 galės balsuoti pakartotiniuose mero rinkimuose kovo 17 dieną. Mūsų gimnazijoje šiuo metu mokosi 13 mokinių, kurie šiuose rinkimuose balsuoja pirmą kartą. Sveikiname tuos, kurie pasinaudojo savo teise ir atvyko balsuoti.

Dalyvauti rinkimuose ir balsuoti – teisė ar pareiga?

LR Konstitucijos 34 straipsnyje yra rašoma: „Piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, turi rinkimų teisę“.

Tai gal teisė?

Turėdamas teisę, imiesi pareigų, o viena iš jų yra pareikšti savo valią rinkimuose. Balsavusiems pirmą kartą buvo padovanota LR Konstitucija, kad primintų, jog rinkimai yra galimybė pareikšti savo nuomonę apie tuos, kurie ketina valdyti mūsų rajoną artimiausius 4 metus.

 

Antanida Likšienė

Tado Eimonto nuotraukose balsavusieji pirmą kartą:

Kamilė Riaubaitė, Evelina Bernotaitė, Titas Sipavičius.

 

Bendrinti: