gim_virselis1

Bibliotekos paroda sausio 13-ajai. Eik taip, kaip eina laisvė

2023-01-18

2023 m. sausio pirmosiomis savaitėmis J. Marcinkevičiaus eilėraščio žodžiais pasitiko Šėtos gimnazijos bibliotekoje surengta paroda ,,Eik taip, kaip eina laisvė“. Parodą galėjo pamatyti visi, apsilankiusieji bibliotekoje. O dviejų pamokų metu čia lankėsi ir bibliotekininkės pasakojimo apie to meto įvykius, pateiktus rašytiniuose šaltiniuose, klausėsi penktos ir II a kl. mokiniai kartu su savo auklėtoja bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.
Sausio 13 diena – viena svarbiausių Lietuvos istorijos datų, lėmusių ne tik Lietuvos, bet ir Rytų Europos likimą. Šiai datai paminėti yra išleista nemažai knygų – vienose jų skelbiami liudijimai ir atsiminimai, kitose – įžvalgos ir analizės, dar kitose – vaikų piešiniai, kuriuose atsispindi dramatiški Sausio įvykiai. Kiekviena laisvė turi savo kainą. ,,Mūsų Nepriklausomybės augalas gausiai palaistytas šventu jos gynėjų krauju. Amžinam gyvenimui ant Lietuvos patekėjo jų širdys“ – kalbėjo J. Marcinkevičius savo viešojoje kalboje, pasakytoje Lietuvos žmonėms atsisveikinant su 1991 m. sausio 13 d. aukomis, Vilniuje, Katedros aikštėje. Šią dieną prisimindami žuvusiuosius ir visus, kurie kovojo už mūsų laisvę, dar kartą suvokiame, jog ji – laisvė – viena iš pamatinių vertybių, kurią turime branginti.
Viena iš laisvės formų – žodžio (tiek rašytinio, tiek sakytinio) laisvė. Tad II a kl. mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja keletą pamokų skyrę temai ,,Viešojo žodžio svarba ir galia“, sausio 13 – ąją skaitė ir analizavo J. Marcinkevičiaus viešąją kalbą. Lankydami parodą jie domėjosi, kaip visi šie įvykiai pateikti rašytiniuose šaltiniuose, straipsniuose, knygose. Kaip rašytiniu žodžiu skelbiama laisvė? Ką ji reiškia kiekvienam jaunuoliui šiandien? Apibendrindami skaitytą kalbą ir pažintį su rašytiniais šaltiniais bei informaciniais leidiniais mokiniai parašė samprotaujamąsias pastraipas ,,Ką reiškia būti laisvam?“.

Vida Barauskienė ir Rasa Tarvydienė

Bendrinti: