gim_virselis1

BIOCHEMIJOS edukacinės pamokos VII forte

Vėsų rugsėjo 20-osios rytą Šėtos II gimnazinės klasės mokiniai pajudėjo Kauno link. Jų laukė 2 edukacinės programos: DNR išskyrimas iš banano ir 2-naftolio oranžinio dažo sintezė. Šaunios lektorės – studentės padėjo gimnazistams susintetinti organinį oranžinį azo dažą, dažantį tik vilną.  Mokiniai sužinojo apie organinių dažų gamybą laboratorijoje, jų pritaikymą medicinos, kriminalistikos srityse, maisto pramonėje ir kitur. II-okai pasigamintą dažą parsivežė į klasę, kur ateinančiose integruotose biochemijos pamokose  pritaikys praktiškai.

Biologijos laboratorijoje mokiniai, išklausę labai įdomią paskaitą apie DNR, ją išskyrė iš banano.

Trys biochemijos valandos VII forte prabėgo labai greitai ir įdomiai. Pilni įgytų naujų žinių ir įspūdžių mokiniai, grįždami į mokyklą, reflektavo.

 

Chemijos mokytoja Rita Lingienė ir biologijos mokytoja Vaida Klevinienė

 

Bendrinti: