Į pradžią
Svetainės struktūra
Versija neįgaliesiems
Paieška

Artėjančio mūsų gimnazijos šimtmečio proga atnaujinama mūsų svetainė! Visus pastebėjimus galite palikti kairiajame kampe esančiame laukelyje.

Šėtos gimnazija Kokybės krepšelis Šėtos gimnazija

BURTAI IR MAGIJA LABORATORIJOJE

371326961_882974959868637_6209823214825092043_n

Kaip nustatyti, koks yra tirpalas – rūgštusis, šarminis ar neutralusis? Į šį klausimą atsakė smalsūs ketvirtokai Gimnazijos laboratorijoje.  Panaudodami raudonojo gūžinio kopūsto sultis ir vandenį, sodos tirpalą, actą, druskos tirpalą, citrinos sultis, cukraus tirpalą, vaikai kėlė hipotezes ir su nuostaba tyrinėjo, kaip keičiasi sumaišytų skysčių spalva.

Mokiniai sužinojo, kad raudongūžis kopūstas turi dažomosios medžiagos, kuri neutralius tirpalus nudažo violetine spalva arba mėlynai, rūgščius – raudonai, o šarminius tirpalus – žaliai ir kad spalvos kinta priklausomai nuo pH.

Smagu buvo žiūrėti, kaip vaikai geba dirbti poroje, pasidalinti atsakomybe, džiaugtis, kai hipotezė pasitvirtino, diskutuoti apie gautus rezultatus ir girdėti, kad chemija – labai žavus mokslas.

Pradinio ugdymo mokytoja Zinaida Kleivienė

Blog Attachment
Atgal