gim_virselis1

DANGUS MARGUČIŲ RAŠTUOSE

Kiaušinis – amžino gyvybės rato, atgimimo simbolis. Kiekvienas renkasi savo būdą, kaip marginti kiaušinius. Vieni valandų valandas praleidžia skutinėdami ant margučių šonų įvairius senovinius raštus ir simbolius, kiti kiaušinius margina vašku…

Šėtos kultūros centre likus dviems savaitėms iki šv. Velykų vyko edukacinis užsiėmimas „Dangus margučių raštuose“, kurio metu kiaušinių marginimo vašku paslapčių mokėsi ir maži, ir dideli.

Žeimių krašto tautodailininkas Artūras Narkevičius mokė vaikus ir suaugusiuosius, kaip reikia vašku marginti kiaušinius. Tautodailininkas aiškino, jog pasiryžusiems kantriai brūkšnelis po brūkšnelio, taškelis po taškelio vašku išmarginti kiaušinius, pirmiausia reikia apsirūpinti nesudėtingomis darbo priemonėmis. Reikia tikro bičių vaško gabalėlio (paprastų žvakių parafinas šiam reikalui visiškai netinka), keramikinės žvakidės (skirtos aromatiniams aliejams kaitinti) ir arbatinės žvakutės bei medinių pagaliukų ar pieštukų, kurių gale įsmeigtos plonos vinutės ar adatėlės-smeigtukai.

Salėje vyko įtemptas darbas… Vaikai džiaugėsi šia netradicine pamokėle, kai kurie sakė, jog tokiu būdu kiaušinius margina pirmą kartą.

Vyko ir kiaušinių ridenimo varžybos. Šio malonaus užsiėmimo nepraleido ir penktokų mokytoja Vilma. Ne vieną gerą patarimą, kaip teisingai reikia ridenti margučius, davė etnografinio ansamblio „Sidabrinė gija“ dainininkė Nijolė Leonavičienė.

Po užsiėmimo vaikai sakėsi patyrę daug gerų emocijų, bet svarbiausia – išsinešė į namus savo rankomis margintus kiaušinius, kuriais žadėjo papuošti Velykų stalą.

 

Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Vilma Grigienė

20160317_140227 20160317_142155 20160317_145134 20160317_141238

 

Bendrinti: