gim_virselis1

DEŠIMTOKŲ IŠVYKA Į KĖDAINIŲ AB „LIFOSA”

2016 m. gegužės 11 d. IIa ir IIb klasių mokiniai lankėsi Kėdainių AB „Lifosa”, kur susipažino su gamykloje gaminama produkcija, jos žaliavomis ir realizacija. Ekskursija prasidėjo gamyklos muziejuje: vadovė labai įdomiai papasakojo apie svarbiausius technologinius procesus bei gamybos metu išsiskiriančios šilumos panaudojimą elektros energijai bei šilumai gaminti. Po to autobusu apvažiavome visą teritoriją, kuri sudaro apie 300 hektarų. Didelį įspūdį mokiniams paliko trąšų ir pašarinių fosfatų sandėliai, kuriuose jie išvydo didžiulius gatavos produkcijos kiekius.

Ypač mokiniams patiko pakilti į „kalnus” – gamyklos atliekų sąvartą, kurią sudaro medžiaga fosfogipsas. Jie domėjosi, kaip ši medžiaga susidaro, kokios yra jos panaudojimo galimybės, kokia ateitis laukia „kalnų“. Ekskursijos vadovė davė mokiniams vertingų patarimų dėl profesijos pasirinkimo, pateikdama pavyzdžių apie gamykloje dirbančių darbuotojų kvalifikaciją, poreikį ir darbo užmokestį. Mokiniai galėjo įsitikinti, kaip pamokose įgytos žinios apie sieros rūgštį ir trąšas gali būti pritaikomos praktiškai.


Chemijos mokytoja metodininkė Irma Krivickienė?????????????? ?????????????? ?????????????? ?????????????? ??????????????

Bendrinti: