,,Draugotekos“ edukacijos

2023-04-07

,,Draugotekos“ edukacijos

Balandžio 3-4 d. Šėtos gimnazijos 5–8 kl. mokiniai dalyvavo projekto ,,Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacijose. Šių edukacijų tikslas skatinti moksleivių įprotį skaityti, spręsti problemas, gilinti žinias ir pritaikyti skaitymo patirtis socialinių santykių kūrimui su aplinka, kūrybinei saviraiškai. Šėtos miestelio bibliotekoje vykusioje ,,Draugotekos“ edukacijoje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su naujomis knygomis ir jų personažais. Įvairios kūrybinės užduotys skatino ugdyti mokinių kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir susidomėjimą knygomis bei skaitymu. Mokiniai žaidimo forma susipažino su knygų herojais, bandė juos charakterizuoti bei su jais susidraugauti. Dirbdami komandomis ir atlikdami smagias užduotis ne tik kūrė istorijas, žaidė įvairius žaidimus, bet turėjo galimybę išsirinkti sau ir savo draugui knygą. Laikas, praleistas su klasės draugais ir knygomis, suteikė daug džiaugsmo ir įsimintinų akimirkų. Džiaugiamės šiuo laiku ir lauksime daugiau tokių aktyvių edukacinių iniciatyvų ateityje.
Primename, jog neseniai startavęs virtualus žaidimas ,,Draugoteka“ prieinamas nemokamoje aplikacijoje. Programėlėje pateikiamos 10-15 metų amžiaus mokiniams aktualios knygos, kurias žaidimo metu galima užsisakyti iš artimiausios bibliotekos.
#Draugoteka #skaitymoskatinimas #programėlė

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Rasa Tarvydienė