gim_virselis1

DRAUGŲ DIENA VASAROS STOVYKLOJE

Birželio 17 d., penktadienį, vasaros stovyklos „EKO mozaika“ dalyviai vyko į smagią kelionę, kurią pavadinome Draugų diena „Mes – žemės svečiai“. Pirmiausiai aplankėme Kėdainių senamiesčio įžymiąsias vietas, po to pasukome link Josvainių, kur mūsų laukė Josvainių jaunimo tautinės muzikos kolektyvo „Auštaras“ vadovė Aušra Giedrienė ir kelios šio kolektyvo narės. Jos maloniai aprodė Josvainių kultūros centrą, bet labiausiai likome sužavėti jaunimui skirtomis erdvėmis, kur jie gali rinktis laisvalaikiu, žaisti, bendrauti, repetuoti. Vadovė Aušra papasakojo apie kolektyvo veiklą, jų keliones ne tik po Lietuvą, bet ir Europą, pasiruošimą dalyvauti respublikinėje Dainų ir šokių šventėje. Labiausiai vaikus sudomino įvairūs instrumentai, kurių josvainiškiai turi gana daug. Kiekvienas norintis galėjo išbandyti groti kanklėmis, ukulėlėmis, mušti būgnus, pūsti skudučius ir t.t. Tačiau kai vos gerą pusvalandį parepetavę, visi buvo suburti į orkestrą ir atliko kūrinį – likome sužavėti visi! Tik dar kartą pasitvirtino taisyklė, kad negabių vaikų nėra. Po to buvome pakviesti žaisti liaudies žaidimų. Visi iki vieno smagiai sukosi ratelyje, dainavo.

Ši trumpa pažintis su Josvainių jaunimo kolektyvu „Auštaras“ ir jų vadove Aušra paliko gilų įspūdį vaikams, tikėkimės, kad jie labiau vertins lietuvių liaudies muziką, o dalis pažadėjo pradėti mokytis groti kokiu nors instrumentu.

 

Neformalaus švietimo organizatorė Vijolė Glebauskienė

DSC00477 DSC00481 DSC00482 DSC00485 DSC00493 DSC00500 DSC00506 DSC00512 DSC00516 DSC00524 DSC00535 DSC00539

Bendrinti: