gim_virselis1

DURIS ATVERIA PAGIRIŲ ADOMO JAKŠTO UNIVERSALUS DAUGIAFUNKCIS CENTRAS

Prieš porą metų bendruomenės susirinkimo metu nuspręsta kurti UNIVERSALŲ DAUGIAFUNKCĮ CENTRĄ Pagirių miestelyje ir renovuoti  buvusias Šėtos kultūros skyriaus patalpas.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto priemonę „Universalių daugiafunkcių centrų kaimo vietovėse steigimas“.

Šėtos gimnazijos Pagirių skyriaus mokinukai ir ugdytiniai , Šėtos kultūros skyrius, M. Daukšos viešosios bibliotekos filialas, senjorų klubas ,,Seklyčia“, Pagirių bendruomenės centras dirbo ir organizavo įvairią veiklą mokyklos patalpose ir miestelyje. Įsivaizdavome, kaip viskas atrodys remontui pasibaigus: miestelio centre naujas, šviesus pastatas, šilta, jauku. Pagal numatomas veiklas atitinkamos patalpos ir įrengimai, nauji baldai, modernus sporto inventorius.   Juk po remonto ir pastato paskirtis pasikeitė. Ir tai nenuvylė – kuriasi Pagirių Adomo Jakšto universalus daugiafunkcis centras. Tai kaimo bendruomenės socialinės, švietimo, kultūros, sportinės veiklos centras, kurio darbas pagrįstas bendražmogiškosiomis vertybėmis. Jis atviras kiekvienam kaimo bendruomenės nariui ir suteikia galimybes puoselėti ir lavinti kiekvieno individualius sugebėjimus, ugdantis kūrybišką, verslią, tolerantišką, pilietišką asmenybę, gebančią integruotis į visuomenės gyvenimą, reaguoti į naujausius verslo, švietimo ir kultūros pasiekimus.

Šiuo metu, dažais kvepiančioje klasėje, nauji baldai: vienviečiai staliukai, kėdutės, patogi klasės lenta, net šeši kompiuteriai, garso aparatūra. Prie klasės – spintelės kiekvienam mokiniui, patogūs sanitariniai mazgai, virtuvėlė ir valgyklėlė. Šiemet mokosi pirmokai antrokai ir trečiokai, o norėtųsi kad jie turėtų galimybę baigti visą pradinę mokyklą, nes numatytose patalpose galime mokyti 16 mokinių. Pirmame aukšte, labai patogiose erdvėse, rinksis ikimokyklinukai ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Jų patalpos ir baldai puikiai tinka lavintis ir žaisti, ruoštis mokyklai. Sudarytos puikios sąlygos ir užsiėmimams, ir poilsiui. Iš aplinkinių kaimų visus vaikus suveža geltonas Šėtos gimnazijos autobusas. Ikimokyklinukai laiką centre praleis iki 14 val. O pradinukai po pamokų taip pat galės neskubėti į namus. Jau ir anksčiau ne vienas po pamokų apsilankydavo M. Daukšos viešosios bibliotekos Pagirių filiale. Dabar biblioteka kviečia į gražias patalpas su naujomis lentynomis, čia vėl lauks kompiuteriai, nes tikrai dar ne visos šeimos namuose gali naudotis informacinėmis technologijomis.

Daugiafunkciame centre skirtos patalpos Šėtos ambulatorijos Pagirių medicinos punktui, kuriose lankysis gydytoja ir pagerės sąlygos gyventojams rūpintis sveikata.

Pagirių bendruomenės centro nariai taip pat džiaugiasi galėsią burtis bendriems užsiėmimams šiltoje ir jaukioje salėje, kur planuojama mokytis pynimo, mezgimo bei kitų darbų, nes Pagirių bendruomenės centras jau pusmetį veda seminarus mokymo programą ,,Verslumo įgūdžių ugdymas kaime“.

Čia pat vyks senjorų klubo ,,Seklyčia“ koncertai, vakaronės, suėjimai, įvairių švenčių minėjimai. Čia bus patogu, reikalui esant, repetuoti Šėtos kultūros centro Pagirių skyriaus šokėjams: šokių salė, erdvi scena ir universali salė kuri pritaikyta renginiams, koncertams ir sportui.

Daugiafunkcio centro patalpose įrengti dušai, skalbykla. O kad laikas neprailgtų, vėl kiekvienas galės rasti užsiėmimą pagal poreikius: klausytis muzikos, dirbti kompiuteriu, skaityti spaudą ar sportuoti.

Pastato patalpos pritaikytos žmonių su negalia reikmėms.

Manome, kad universalus daugiafunkcis centras ir jo veikla skatina kaimo bendruomenės aktyvumą, domėjimąsi verslo galimybėmis kaime ir jų įgyvendinimu, bendravimą ir bendradarbiavimą su kitomis bendruomenėmis, jų gerosios patirties sklaidą. Tai mažina socialinę atskirtį, atotrūkį tarp miesto ir kaimo gyvenimo. Visavertis gyvenimas užtikrins norą gyventi ir kurti verslą kaime. Norėtųsi, kad ūkiškai būtų panaudotos visos patalpos.

Universalaus daugiafunkcio centro įsikūrimu turi keistis ir pagiriečių požiūris į kultūros paveldo, gamtos išsaugojimą ir svarbiausia atvirą, nuoširdų bendravimą, ir sutarimą.

 

Mokytoja Zita Burbienė

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Bendrinti: