DŽIAUGIAMĖS LAISVE

1918 metų vasario 16-ąją Lietuvos Tarybos paskelbtas Lietuvos nepriklausomybės aktas – vienas svarbiausių XX amžiaus Lietuvos istorinių įvykių, žyminčių modernios Lietuvos valstybės susikūrimą. Tarpukario Lietuvoje Vasario 16-oji buvo didžiausia šventė, o sovietų okupacijos metais  vien už jos viešą paminėjimą grėsė represijos. Dabartiniu laiku, kai esame jau 26-erius metus vėl laisvi ir nepriklausomi, reikia išmokti džiaugtis ir vertinti laisvę.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimui mūsų gimnazijos 5 – 7 klasių mokiniai pradėjo rengtis gerokai anksčiau. Istorijos mokytoja Ledina Marozienė ir dailės mokytoja  Gintarė Boreišienė 5 klasėje vedė integruotą dailės ir istorijos pamoką  „Sena ir nauja knyga“. Jos darbo rezultatas – ranka  rašyta „knyga“ su iliustracijomis ir sveikinimais Lietuvai. Šeštokams per istorijos pamoką buvo paaiškintas istorinis Lietuvos valstybės atkūrimo kontekstas, o tada jie per dailės pamokas piešė istorinius plakatus. Šventės išvakarėse spalvinga ir įvairi paroda papuošė mūsų gimnaziją. IV klasės gimnazistų grupė su istorijos mokytoja A. Pečiulyte gilinosi į 1919 m. Lietuvos nepriklausomybės kovų laikotarpį ir sukūrė filmą „Nepriklausomybės kovų keliais Kėdainių krašte“. Šis filmas dalyvauja nacionaliniame konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami dalyvauti gintarinėje akcijoje ir pasipuošti gintariniais papuošalais, nes gintaras yra vienas Lietuvos simbolių.

Šventei pirmą kartą išnaudojome naują  priemonę – mokyklos informacinį centrą. Gerai pasidarbavo septintokas  Edvinas, leidęs muziką, rodęs informaciją apie Nepriklausomybės akto signatarus ir nuotraukas apie tarpukario Lietuvą.

 

Istorijos mokytojos Audronė Pečiulytė ir Ledina Marozienė

 

DSC_0328 DSC_0329 DSC_0332 DSC_0342 DSC_0344 DSC_0347

Bendrinti: