Į pradžią
Svetainės struktūra
Versija neįgaliesiems
Paieška

Artėjančio mūsų gimnazijos šimtmečio proga atnaujinama mūsų svetainė! Visus pastebėjimus galite palikti kairiajame kampe esančiame laukelyje.

Šėtos gimnazija Kokybės krepšelis Šėtos gimnazija

DŽIAUGIAMĖS LAISVE

1918 metų vasario 16-ąją Lietuvos Tarybos paskelbtas Lietuvos nepriklausomybės aktas – vienas svarbiausių XX amžiaus Lietuvos istorinių įvykių, žyminčių modernios Lietuvos valstybės susikūrimą. Tarpukario Lietuvoje Vasario 16-oji buvo didžiausia šventė, o sovietų okupacijos metais  vien už jos viešą paminėjimą grėsė represijos. Dabartiniu laiku, kai esame jau 26-erius metus vėl laisvi ir nepriklausomi, reikia išmokti džiaugtis ir vertinti laisvę.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimui mūsų gimnazijos 5 – 7 klasių mokiniai pradėjo rengtis gerokai anksčiau. Istorijos mokytoja Ledina Marozienė ir dailės mokytoja  Gintarė Boreišienė 5 klasėje vedė integruotą dailės ir istorijos pamoką  „Sena ir nauja knyga“. Jos darbo rezultatas – ranka  rašyta „knyga“ su iliustracijomis ir sveikinimais Lietuvai. Šeštokams per istorijos pamoką buvo paaiškintas istorinis Lietuvos valstybės atkūrimo kontekstas, o tada jie per dailės pamokas piešė istorinius plakatus. Šventės išvakarėse spalvinga ir įvairi paroda papuošė mūsų gimnaziją. IV klasės gimnazistų grupė su istorijos mokytoja A. Pečiulyte gilinosi į 1919 m. Lietuvos nepriklausomybės kovų laikotarpį ir sukūrė filmą „Nepriklausomybės kovų keliais Kėdainių krašte“. Šis filmas dalyvauja nacionaliniame konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami dalyvauti gintarinėje akcijoje ir pasipuošti gintariniais papuošalais, nes gintaras yra vienas Lietuvos simbolių.

Šventei pirmą kartą išnaudojome naują  priemonę – mokyklos informacinį centrą. Gerai pasidarbavo septintokas  Edvinas, leidęs muziką, rodęs informaciją apie Nepriklausomybės akto signatarus ir nuotraukas apie tarpukario Lietuvą.

 

Istorijos mokytojos Audronė Pečiulytė ir Ledina Marozienė

 

DSC_0328 DSC_0329 DSC_0332 DSC_0342 DSC_0344 DSC_0347

Leave us a Comment

logged inYou must be to post a comment.
Atgal