gim_virselis1

EDUKACINĖ EKSKURSIJA Į KĖDAINIŲ AB „LIFOSA“

Gegužės 22 dieną mes, II gimnazinės klasės mokiniai, aplankėme Kėdainių AB „Lifosa“. Mus lydėjo chemijos mokytoja Irma Krivickienė.

Išvykos tikslas – geriau susipažinti su AB  „Lifosa“ gamykla, pagilinti chemijos teorines ir praktines  žinias. Ekskursija prasidėjo gamyklos muziejuje, kur sužinojome įdomią ir svarbią informaciją apie pačią įmonę, jos gaminamą produkciją, gamybos technologijas, eksportą. Sužinojome įdomų faktą, jog gipso kalnai neteršia aplinkos, o kaip tik labai perspektyviai panaudojami kitose pramonėse. Vėliau autobusu apvažiavome visus AB „Lifosa“ gamybos sektorius ir lankėmės viename iš jų. Įdomiausias išvykos momentas – pasivaikščiojimas ant fosfogipso kalnų. Nuo jų matyti Kėdainių miestas, o kartais ir mūsų Šėta. Sužinojome, jog AB „Lifosa“ ne tik gipso kalnai, o milžiniška įmonė, kurios produkcija žinoma ne tik Kėdainių rajone, bet ir visame pasaulyje. Taigi chemiko specialybė yra labai perspektyvi (ypač Kėdainių rajone), galbūt atsiras norinčių siekti šios įdomios, tačiau sudėtingos profesijos.

Džiaugiamės suteikta galimybe aplankyti šią įmonę: pagilinome savo chemijos žinias ir geriau susipažinome su chemiko specialybe.

   Evelina Alūzaitė,  IIb klasė

Bendrinti: