gim_virselis1

EDUKACINĖ IŠVYKA – PAMOKA ,,MENO PAŽINIMAS PRAKTIŠKAI”

Tęsiasi projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinės veiklos. Šį kartą Šėtos gimnazijos IIab ir III klasių mokiniai su dailės mokytoja Gintare Boreišiene lankėmės nacionaliniame M.K.Čiurlionio muziejuje Kaune. Buvome labai įdomiai supažindinti su M.K.Čiurlionio kūryba. Didžiąją laiko dalį muziejuje apžiūrinėjome nuostabiai nutapytus dailininko darbus, bandėme įsivaizduoti, kas juose pavaizduota, kokią mintį autorius norėjo išreikšti. Turėjome galimybę pamatyti detales, kurias lengvai surasti ir suprasti sunkoka: veidus, rankas, autoriaus inicialus, paslėptus pasakojimus. Viename darbe galima įžvelgti daugiau nei dešimt veidų! Diskutavome, jog galėtume praleisti visą dieną žiūrėdami į vieną paveikslą ir surasti dar daugiau paslėptų simbolių, atverti duris savo vaizduotei. Mus be galo nudžiugino, kad gavome ir praktinę užduotį: su dažniausiai naudojamomis M.K.Čiurlionio frazėmis sukurti rišlų, savitą laišką, naudojant specialiai skirtą popierių, tušą bei gražiausiai rašantį įrankį – plunksną. Edukacijos pabaigoje turėjome puikią progą pasiklausyti be galo ramios, šviesios kompozitoriaus sukurtos simfonijos ,,Miškas”. Ji atvėrė duris į kiekvieno iš mūsų fantaziją, norą kažką kurti. Grįžome kupini įspūdžių. Kelionė namo neprailgo, nes visi dalinosi savo nuotaikomis, suprasdami, jog dieną praleidome labai turiningai.

IIb klasės mokinė Andrėja Sadauskaitė

 

Bendrinti: