gim_virselis1

EDUKACINĖ PAMOKA “DUONOS KELIAS”

Pagirių Adomo Jakšto daugiafukcio centro mokiniai, ugdytiniai ir jų tėveliai vyko į Ukmergės r. Užugirio mokyklą- muziejų ir edukacijų centrą.

Susipažinome su duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Muziejuje apžiūrėjome žemės dirbimo, javų nuėmimo ir malimo įrenginius. Išgirdome apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinome su senoviniais duonos kepimo rakandais.      Kiekvienas turėjo galimybę pats suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, skanavome kaimišką sūrį, medų, gėrėme arbatą. Gardžiavomės karšta ir kvapnia duonele.

Apžiūrėjome ir kitas ekspozicijas: lino kambarį, senovinį miegamąjį, virtuvę ir juose esančius eksponatus.

Išvykoje  dalyvavusieji praplėtė akiratį, patyrė teigiamas emocijas kepdami ir ragaudami duoną, apžiūrėdami muziejaus ekspozicijas.

 

                                                      Mokytoja Zita Burbienė

                                                        Auklėtoja Daiva Noreikienė

duonos edukacija1 duonos edukacija2

 

Bendrinti: