gim_virselis1

EDUKACINIS ŽYGIS ,,LAISVĖS KOVŲ TAKAIS KĖDAINIUOSE’’

Gegužės 19 dieną, šeštadienį, mes dalyvavome žygyje ,,Laisvės kovų takais Kėdainiuose’’, kurį organizavo istorijos mokytoja Audronė Pečiulytė.

8 val. su mokykliniu autobusiuku išvažiavome iš gimnazijos Taučiūnų kaimo link ir atvykome prie pirmojo žuvusio savanorio Povilo Lukšio žuvimo vietos. Čia susirinko daugiau kaip 200 Kėdainių rajono bendro lavinimo mokyklų mokinių, Kėdainių ir Šėtos jaunieji šauliai. Mokytoja Audronė mus supažindino su maršrutu, papasakojo apie P. Lukšį ir pradėjome startuoti. Ėjome susirikiavę į dvi voras, kad netrukdytume eismui, keletas šaulių reguliavo – stabdė eismą, kad galėtumėme saugiau pereiti kelią. Nuėjome didžiausią atkarpą, pasiekėme Kėdainių geležinkelio stotį ir daug sužinojome apie šalia stovintį vienintelį Kėdainių minaretą. Pasiekėme Kėdainių miesto parko estradą, Dotnuvos gatvės kapines, kuriose buvo palaidotas Povilas Lukšys ir kiti savanoriai, gynę Lietuvos laisvę. Praėjome Kėdainių senamiesčiu: pro jame esantį muzikos mokyklos pastatą, kuriame 1945-1947 metais buvo įsikūrusi stribų būstinė, Kėdainių krašto muziejų, paminklinę lentą, skirtą partizanų vadui Jonui Žemaičiui. Atėjome prie paminklinio akmens Skongalyje, kuris pastatytas užkastiems Kėdainių krašto partizanams atminti. Įveikėme keturiolika kilometrų, tai mums pavyko padaryti per tris valandas. Pasiekėme žygio finišą – atėjome į Didžiosios rinkos aikštę. Ten ilsėjomės, klausėmės padėkos žodžių, partizano, kilusio iš Kėdainių, gyvenimo istorijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Bigbendo koncerto. Apžiūrėjome KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2 -osios rinktinės karių ginkluotę ir ekipuotę, atvežtą į Didžiosios rinkos aikštę. Pasistiprinome, mus vaišino gardžia kareiviška koše. Laimingi, kupini įspūdžių, gerų emocijų, išvažiavome į Šėtą ir apie 13 val. sugrįžome į gimnaziją.

Žygio metu dar daugiau sužinojome apie Kėdainių miestą, jam nusipelniusius žmones, grožėjomės miesto gamta, mėgavomės puikiu oru, įgijome naujų žinių, judėjome, ugdėme savo patriotiškumą, pilietiškumą, valią – reikšmingai praleidome šeštadienio popietę.

Jaunoji šaulė Vaiva Jasaitė

 

Bendrinti: