gim_virselis1

EKSKURSIJA Į ANYKŠČIUS

Pagirių Adomo Jakšto mokinukai ir stovyklautojai aplankė įdomų Anykščių kraštą.

Aplankėme Anykščių geležinkelio stotį, statytą 1901m., įsikūrusią Anykščių miesto šiaurinėje dalyje prie siaurojo geležinkelio ruožo Rubikiai – Anykščiai – Panevėžys. Apsilankymą stotyje galima pavadinti ekskursija į praėjusį šimtmetį. Iki mūsų dienų išliko beveik nepakitęs visas stoties kompleksas: vandens bokštas ir vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, prekių sandėlis, metalinis tiltas, bėgiai. Klausėmės vadovo pasakojimo ir lankėmės įrengtoje stoginėje garvežiui ir vagonams  apsaugoti. Stoties teritorijoje važinėjome rankine drezina.

Nuvykome aplankyti įspūdingo Puntuko akmens ir keliauti medžių lajų viršūnėmis vingiuojančiu taku. Apžvelgėme Anykščių šilelį, Šventosios vingius, lygumas ir kalnelius. Visi džiaugėmės aplankę Anykščių kraštą.

 

Mokytoja Zita Burbienė

 

anyksciai anyksciai2 anyksciai3

Bendrinti: