gim_virselis1

EKSKURSIJA Į KAUNO KAZIUKO MUGĘ

Š. m. kovo 9 d. mūsų mokyklos 3-7 kl. mokiniams buvo organizuota ekskursija į Kauną. Šioje ekskursijoje dalyvavo 16 mūsų mokyklos moksleivių, jos vadovas buvo technologijų mokytojas V. Baltrūnas. Ekskursijos metu aplankėme Kaziuko mugę ir prekybos bei pramogų centrą ,,Akropolis“.

Kiekvienais metais kovo antrą savaitgalį Kauną užlieja šurmuliuojantis Kaziukas. Tai pats gausiausias tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris. Į Kaziuko mugę suguža ne tik atokiausių Lietuvos kampelių, bet ir kaimyninių šalių amatininkai. Be tradicinių mugės akcentų, Kaziuko mugėje prekiaujama socialiai remtinų asmenų, globos namų auklėtinių dirbiniais. Mugėje visada gausu ne tik liaudies meistrų pagamintų daiktų, bet ir renginių.

Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose. Mugė pritraukia kelis šimtus tūkstančių lankytojų. Mūsų gimnazijos moksleiviai grožėjosi gražiais tautodailininkų darbais, jų išmone bei kūryba. Visi grožėjomės gražiais drožiniais, moliniais puodais, įvairiais pintais daiktais, metalo dirbiniais ir suvenyrais.

 

Technologijų mokytojas V. Baltrūnas

 

Bendrinti: