gim_virselis1

EKSKURSIJA Į KREKENAVĄ

Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcio centro mokinukams ir stovyklautojams suorganizavome išvyką į Krekenavą.

Puikiai praleista diena. Daug malonių įspūdžių Pašilių stumbryne. Tai unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

Aplankėme Krekenavos Regioninio parko muziejų. Mokiniai ekspozicinėse erdvėse vaizdžiai ir patraukliai susipažino su parko augalija bei gyvūnija, klausėsi pasakojimo apie žmonių gyvenimą prie Nevėžio. Edukaciniuose animuotuose siužetuose matėme, kaip negalima elgtis gamtoje, kokia žala padaromą gamtai neatsakingu elgesiu. Nustebino unikali pažintis su parko simboliu stumbru. Klausėsi būdingų gamtos ir paukščių garsų,uostė kvapus. Ant grindų ir sienų priklijuoti gyvūnų pėdsakai vedė žvėrelių takais apžiūrėti visas ekspozicijas.

Šalia Krekenavos regioninio parko įrengtas 0,5 km ilgio Pojūčių takas su 12 atokvėpio stotelių. Eidami šiuo taku, patyrėme malonių įspūdžių. Tako stotelėse laukė įvairūs pojūčiai. Kiekvienoje stotelėje teko skirtingos užduotys. Išbandėme vėjo stiprumą supuoklėse, kūrėme muzikinę melodiją, basomis išbandėme skirtingus žemės paviršius, pajutome medžio energiją medinėje lovoje, palaipiojome laipynėje, pabuvome ant pantoninio liepto, ir grožėjomės Nevėžio slėnio peizažu.

Įlipti į apžvalgos bokštą mažesniesiems buvo nejauku, bet pabėgioti pojūčių takeliais ir labirintais labai patiko. Kelionei autobusą skyrė Šėtos gimnazija. Bilietus ir kitas išlaidas apmokėjo tėveliai. Nuoširdžiai dėkojame.  Išvyka organizavome kartu su ikimokyklinukų  ir priešmokyklinės grupės auklėtoja Daiva Noreikiene.

Aktyviai, linksmai ir draugiškai praleidome laiką.

 Mokytoja Zita Burbienė


IMG_5703 krekenava stumbrai

Bendrinti: