gim_virselis1

EKSKURSIJA Į VILNIAUS ORO UOSTĄ

Birželio 18d. II gimnazinės klasės mokiniai buvo išvykę į Vilnių. Buvo organizuota ekskursija po Vilniaus oro uostą. Ekskursijos metu pamatėme keleiviams dažnai nepasiekiamas, atidžiai saugomas oro uosto vietas, iš arti stebėjome kylančius ir besileidžiančius įspūdingus lėktuvus, pamatėme ir privačių asmenų mažus bei įspūdingus lėktuvus. Turėjome galimybę apsilankyti labai svarbių asmenų (VIP) terminale, susipažinome su priešgaisrinio gelbėjimo stoties pareigūnais bei pamatėme, kokia aerodrome esanti įranga padeda oro uostui užtikrinti saugą ir nuolatinę veiklą visus metus.

Ekskursiją vedė oro uosto darbuotoja Natalija, kuri paaiškino visų spalvotų linijų reikšmę ir svarbą oro uoste. Ne tik įdomiai pristatė visą veiklą ir įdomybes, bet ir papasakojo ne vieną neįtikėtiną nutikusią istoriją.

Po ekskursijos po oro uostą, nuvykome į Vilniaus universiteto planetariumą, kur vyko netradicinė astronomijos pamoka „Žvaigždėta naktis“. Šios pamokos metu lektorius Aidas įdomiai pateikė mums kasdien matomą vakarinį dangaus skliautą. Parodė ir paaiškino, kaip rasti vieną ar kitą planetą, žvaigždyną ar galaktiką. Net nepajutome, kaip pralėkė ši astronomijos pamoka…

 

Vilmantas Jasiulevičius, Vaidutė Kleivienė

 

 

Bendrinti: