gim_virselis1

Ekskursija į Vilnių

2021-12-13

Gruodžio 10 dieną 8 klasės mokiniai vyko į ekskursiją, kurios metu aplankė muitinės muziejų. Nuo muziejaus veiklos pradžios jo fonduose sukaupta daugiau kaip 7 tūkst. įvairių eksponatų. Apie 3 tūkst. jų naudojama nuolatinėse ekspozicijose. 2007 metų pabaigoje – 2008 metų pradžioje muziejus buvo iš esmės atnaujintas, surinkta daugiau medžiagos, susijusios su Lietuvos muitinės veikla. Muziejuje veikia keturios ekspozicijos. Įdomūs Muitinės laboratorijos pateikti eksponatai. Demonstruojami sulaikyti daiktai bei įvairūs suvenyrai (iškamšos, žvėrelių kailiukai, daiktai , pagaminti iš dramblio kaulo, krokodilo bei gyvačių odos ir t.t.) Vėliau mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti žaidime „Virusas“ – unikalus ir vienintelis toks išmanusis veiksmo žaidimas realybėje. Emocijomis ir dinamika žaidimas primena lazerių žaidimus. Tačiau šio žaidimo scenarijus dalyvius įtraukia tarsi į tikrą realistinio kino filmo siužetą, kurio atomazga priklauso nuo komandos žaidimo strategijos ir bendrų sprendimų. Ekskursijos metu aplankėme Energetikos ir technikos muziejų. Buvo galima susipažinti su interaktyvia, per du muziejaus aukštus išsidėsčiusia ekspozicija „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurioje žaisdami spalvingais eksponatais vaikai susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kitais. Edukacinėje programoje „Iliuzijos –mokslas , mistika ir apgaulės?“ mokiniai sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos.

Dalyviai susipažino su judančiais paveikslėliais, gėrėjosi 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atrado stulbinančių optinių apgaulių. Kelionės pabaigoje aplankėme Vilniaus Kalėdų eglę, Kalėdinį miestelį. Patyrę daug teigiamų emocijų, pabendravę neformalioje aplinkoje linksmi ir patenkinti grįžome namo.

8 klasės vadovė Jūratė Gruzdeva

Bendrinti: