gim_virselis1

Ekskursija į Vilnių

2022-12-22

 

Š. m. gruodžio 22 dieną I klasės mokiniai vyko ekskursiją į Vilnių. Ten aplankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino  muziejų ir  dalyvavo edukaciniame renginyje-užsiėmime „Teatro žaidimai“. Sužinojo kiek reikia įdėti darbo ir pastangų, kad aktorius pasiektų žiūrovą. Susipažino su aktorių veikla iki to momento, kol dirba už kadro. Patys mokiniai turėjo galimybę pabūti aktoriais ir dirbti komandoje. Ekskursijos metu mokiniai lankėsi okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Ten  apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą. Apžiūrėjo šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Kultūros paso lėšomis aplankė Vilniaus Katedros požemius. Šioje nematomoje pastato dalyje – buvo pristatoma šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų istorija, pastato kaita. Sužinojo apie palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengtose ekspozicijose susipažino su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Dabartinės kartos mokiniai mėgsta lazerius žaidimus, todėl su didžiausiu džiaugsmu sudalyvavo ir MEGAZONE lazerių žaidime. Ten parodė savo ištvermę, pastabumą ir orientaciją. Kadangi ekskursija vyko prieššventiniu laikotarpiu visi turėjo galimybę  pasigrožėti šventėms pasipuošusiu Vilniumi, Katedros aikšte ir šių metų Kalėdine egle. Pabendravę su draugais,  papramogavę patenkinti  ir su įspūdžiais visi grįžo į namus.

 

I klasės vadovė Jūratė Gruzdeva

Bendrinti: