gim_virselis1

ERASMUS PROJEKTO DALYVIŲ VIEŠNAGĖ ISPANIJOJE

Šėtos gimnazijos mokiniai ir mokytojai sėkmingai bendradarbiauja su Erasmus + projekto  komandomis (Vokietija, Norvegija, Airija ir Ispanija) vykdydami įvairias veiklas. Kovo 24-30 d.  2 mokytojų  ir 6 mokinių komanda  lankėsi Ispanijos miestelio Villanueva de los Infantes įsikūrusioje Ies Ramon Giraldo mokykloje. Projekte dalyvaujančių šalių Vokietijos, Norvegijos, Airijos ir Lietuvos mokiniai ir mokytojai susitiko kovo 24 d. Ispanijos sostinėje Madride ir autobusu pasiekė miestelį, kuriame jau laukė Ispanijos mokyklos mokiniai ir jų tėveliai. Projekto veiklos prasidėjo kovo 25 d. Ies Ramon Giraldo mokykloje. Susirinkusius dalyvius pasveikino mokyklos direktorius, kiekviena šalis pristatė savo šalį ir mokyklą. Šio projekto etapo dalis buvo skirta informacinių technologijų naujovėms, robotikai, todėl mokiniai dirbo diebtuvėse pasidalinę į 4 grupes: Vieni kūrė robotus, kiti mokėsi programavimo, robotų valdymo. Vakare turėjome progą susipažinti su Ispanijos virtuve, kurią mums pristatė Ispanų mokinių tėveliai. Kovo 26 d. visų laukė kelionė į Ispanijos sostinę Madridą, kurioje lankėmės ir dalyvavome užsiėmimuose Robotikos muziejuje. Po pietų turėjome apžvalginę kelionę po Madrido miestą. Miestas ir jo dydis, įspūdinga architektūra paliko visiems įspūdį. Kovo 27 d. mokiniai vėl darbavosi robotikos dirbtuvėse mokykloje. Pavakare visų laukė pietūs miestelio Villanueva de los Infantes centre Mero aikštėje, o vėliau turėjome susitikimą ir su pačiu meru. Visa delegacija buvo priimta istorinėje vietoje – miesto merijoje. Meras pasveikino visus dalyvius ir visiems įteikė po  Migelio de Servantesas Savedra statulėlę, rašytojo, kuris parašė vieną didžiausių Renesanso laikotarpio kūrinių ,,Don Kichotas“. Šio miestelio istorija yra susijusi su jo vardu, todėl mieste matėme skulptūras, ženklus, piešinius, portretus, suvenyrus, kuriuose vaizduojamas Don Kichotas ir jo ginklanešys. Kovo 28 d. mūsų laukė kelionė į Ruideira gamtos parką, kuriame stukso kalnai, tarpekliai ir dvylika vienas per kitą susiformavusių ežerų. Žydras ežerų vanduo, gaivus vėjas pasikėlus į kalno viršūnę ar status nusileidimas į tarpeklį nenuvargino, tik paliko didelį įspūdį, o mokiniai dar ir turėjo galimybę išbandyti jėgas laipiojimo ar irklavimo kanojomis veiklose. Savaitė taip greitai prabėgo, kad net nepėjome pajusti kaip atėjo penktadienis kovo 29 d.– paskutinių veiklų ir atsisveikinimo su draugais diena.  Išlydėję vokiečių, norvegų ir airių grupes, mes turėjome galimybę ilgiau pabendrauti su ispanų mokiniais ir mokytojais. Šią dieną praleidome žaisdami žaidimus, gamindami nacionalinį patiekalą – bulvių ir kiaušinių pyragą. Paskutinis vakaras, praleistas su draugais, prabėgo labai geritai ir kovo 30 d. rytą buvome išlydėti į namus. Nors kelionė buvo netrumpa, nepavargome, nes vis dar dalinomės patirtais įspūdžiais. Mokiniams norėjosi pasisvečiuoti dar savaitę, nes praleista savaitė prabėgo labai greitai. Džiugu tai, kad visų šalių delegacijos spalio mėnesį lankysis Šėtos gimnazijoje ir vaikai tikisi, kad sutiks savo draugus. Ruošimės svečių sutikimui, projekto veiklų – iliustracijų kuriamoms knygoms organizavimui ir mūsų mokyklos bei krašto pažinimui.

Mokytojos Gintarė Boreišienė ir Neringa Širkienė

Bendrinti: