gim_virselis1

ERAZMUS + PROJEKTO „ATEITIES ERAZMUS: EUROPOS VERTYBĖS ATEIČIAI“ NAUJIENOS

PARTNERIŲ SUSITIKIMO ŠĖTOS GIMNAZIJOJE DIENORAŠTIS

Pirmoji diena: 2019-10-21.

Šiandien-svečių priėmimo ir gimnazijos organizuojamų veiklų pradžios diena.

Į pirmąją pamoką mūsų projekto mokiniai atėjo kartu su savo draugais užsieniečiais. Airiai, vokiečiai, ispanai ir norvegai atvyko sekmadienį ir visą šią savaitę gyvens savo draugų šėtiškių šeimose.

Antroji pamoka prasidėjo, kai atvyko partnerių mokytojai. Jie nakvojo Kėdainių „Grėjaus namai “ viešbutyje ir pripažino, kad viešbutis jaukus ir patogus. Pradžioje šėtiškiai, svečius pasidalinę grupėmis, dirbo gidais. Jie papasakojo savo svečiams apie gimnaziją, svečiai apsilankė muziejuje,  apžiūrėjo mokymosi ir laisvalaikio erdves, gimnazijos sporto aikštynus, Lauko klasę.

Visų nuotaika buvo puiki, kai vėl susitiko aktų salėje. Čia svečiams išdalintos dovanos, projekto dalyvius  pasveikino gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius. Mokytojų ansamblis padainavo sutiktuvių dainą, koncertavo 2 ir 3 klasių  pradinukai, vadovaujami mokytojos Daivos Makutienės, o šėtiškiai projekto dalyviai padainavo ir gimnazijos dainą. Renginiui  gražiai vadovavo susitikimo vedantieji, pasipuošę tautiniais kostiumais –  Martynas Autukas ir Lina Sliesoraitytė.

Vėliau prisistatė visų mokyklų delegacijos, papasakodamos apie savo šalį ir mokyklas. Mūsų gimnaziją puikiai  pristatė Austėja Garnytė, apie Lietuvą pasakojo Martyna Kiaunytė, o Eglė Gulbinaitė ir Viktorija Stanišauskaitė supažindino su savo sukurtomis istorijomis.

Šiame projekte yra svarbu istorijų kūrimas ir darbas su jomis: susitikimo Šėtoje metu mokiniai mokysis iliustruoti savo istorijas. Tam jie susipažins su įvairiomis iliustravimo technikomis. Šio meno mokyti į Šėtą atvyko garsi knygų iliustratorė, dailininkė Sigutė Ach, po pietų dirbusi su projekto mokiniais dailės kabinete.

O salėje svečių delegacijos keitė viena kitą, pasakodamos apie savo šalį, mokyklą ir supažindindamos su savo istorijomis.

Primenu, kad šis projekto susitikimas yra priešpaskutinis. Pavasarį susitikę Vokietijoje mokiniai įgarsins istorijas, parengs jas spausdinimui ir platinimui.

O kol kas mėgaukimės susitikimu. Kiekviena diena yra dovana Šėtai, nes joje skamba 5 tautų vaikų balsai.

Antanida Likšienė

Vaidos Rastauskaitės nuotraukose:

  1. Mokytojai dainuoja sutiktuvių dainą.
  2. Projekto koordinatorių Sulzbacho-Rozenbergo miesto Hercogo Kristiano Augusto gimnazijos delegacija su mūsų direktoriumi ir renginio vedėjais.
  3. Projekto dalyviai mokosi iliustravimo meno.

 

Bendrinti: