gim_virselis1

ERAZMUS + PROJEKTO DALYVIŲ IŠVYKA Į VILNIŲ IR TRAKUS

Antrąją projekto veiklų dieną projekto dalyviai išvyko į ekskursiją plačiau susipažinti su Lietuva. Jos metu aplankė Vilnių, neseniai duris atvėrusį MO muziejų bei Trakų pilies muziejų. Visus sužavėjo edukacija MO muziejuje, kurio vienas iš tikslų – burti aktyvią bendruomenę – Modernistus. Modernistai palaiko MO idėją ir padeda   kurti naująjį muziejų. Tuo  pačiu metu vyko paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, kurioje buvo eksponuojami to meto kūriniai, daiktų instaliacijos. Jų paskirtis – atskleisti  įvairias  Lietuvos gyventojų istorijas. Ekskursijos metu projekto dalyviai galėjo išplėsti savo žinias apie tai, kaip 90-ieji pakeitė žmonių gyvenimus, mąstymą, kad tai buvo didelių lūžių ir pokyčių metas.

Buvome nustebinti MO gidžių Evelinos ir Karin profesionalumu, gebėjimu sudominti parodos eksponatais, įtraukti į aktyvų klausimąsi ir veiklas jaunosios kartos atstovus. Įstrigo gidės Karin pasakyti žodžiai: „All art about us“. Buvo nuolat akcentuotas kiekvieno iš mūsų identitetas ir, kad žiūrėdami į bet kokį kūrinį, neturėtume tik pasakyti, ar jis man patinka ar ne, bet ir  pagalvoti, kaip aš jį suprantu, ką aš jaučiu, ką man tai reiškia.

Aplankę MO muziejų pasukome link Vilniaus Arkikatedros Bazilikos, pakeliui stabtelėjome prie Vilniaus Universiteto ir Lietuvos Prezidento rūmų, pasivaikščiojome Pilies gatve ir Gedimino prospektu.

Po pietų kelionę tęsėme link Trakų, kur aplankėme Trakų Salos pilies muziejų. Visiems didelį įspūdį  paliko tiek pati pilis, tiek jos eksponatai. Nors grupė buvo pakankamai didelė – 53 asmenys, tačiau visi  atidžiai išklausė gidės pasakojimą apie mūsų šalies praeitį. Svečius ypač domino autentiški eksponatai – pinigai, indai, ginklai ir kt. Po ekskursijos norintys galėjo pasiplaukioti vandens dviračiais Galvės ežere.

Tikimės, kad kelionės įspūdžiai ir emocijos išliks atmintyje ne tik mūsų Gimnazijos mokiniams, bet ir projekto partneriams, kurie, grįžę namo,  turės ką papasakoti apie mūsų šalį.

 

Informacinių technologijų mokytoja, projekto dalyvė Vijolė Glebauskienė

Anglų kalbos mokytoja, projekto dalyvė Sandra Palekienė

 

 

 

Bendrinti: