gim_virselis1

EUROPOS KALBŲ DIENA

2022-09-30

 

 Rugsėjo 26 d. Europa mini kalbų dieną. Šios dienos tikslas parodyti visuomenei, kodėl svarbu mokytis įvairių kalbų,  raginti daugiau išmanyti apie kitas kalbas. Pasak M. Heidegerio, ,,Kalba – tautos dvasios namai‘‘, tad kalbų mokėjimas atveria ne tik naujas mokymosi galimybes, bet padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Šėtos gimnazijoje šią dieną buvo organizuotos įvairios veiklos, skatinusios kalbų mokymosi įvairovę, norą pažinti kitų tautų kultūrą ir kalbą.  2022 m. yra paskelbti Europos jaunimo metais, tad  šių metų Europos kalbų dienos tema ,,Ką jaunas išmoksi, visą amžių žinosi”. I-III klasėse per anglų k. pamokas vyko integruotos Europos kalbų dienos veiklos, mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas, atsakinėdami į klausimus apie įvairių tautų kultūras, tradicijas, patiekalus, kalbų įvairovę ir t.t, I-II kl. mokiniai dalyvavo protmūšyje.  II kl. mokiniai savo mintis išdėstė rašinyje ,, Įvairių kalbų mokėjimas ir kultūrų pažinimas praturtina gyvenimą, suteikia naujų galimybių”.

Netradicinės pamokas, skirtos Europos kalbų dienai, buvo organizuotos ir per lietuvių k. pamokas: III klasėje mokiniai, dirbdami grupėse, kūrė lietuvių kalbos formulę naudodamiesi informacinėmis technologijomis, jie rinko įdomiausius faktus apie lietuvių kalbą ir taip kūrė plakatus ir ketureilius apie kalbą, po to juos pristatė. II b klasėje dirbdami grupėse mokiniai taip pat kūrė lietuvių kalbos formulę, tačiau panaudojo koliažo techniką. 6 klasėje su mokiniais aptarėme, kokią vietą lietuvių kalba užima Europos kalbų bendrijoje ir gilinomės į lietuvių kalbos turtą – tarmes, jie braižė tarmių žemėlapius ir sužymėjo tarmes, pažymėjo savo tarmę. Visus darbus patalpinome klasės stenduose. 7 ir I g klasės mokiniai, kurdami lietuvių kalbos formulę, koliažo principu bandė pavaizduoti kalbos sandarą, funkcijas ir parodyti, kuo kiekvienam iš mūsų svarbi kalba. Mokiniai turėjo tikslą kitų šalių gyventojus supažindinti su lietuvių kalba ir formulėje pateikti pačius svarbiausius jos principus, supažindinti su lietuvių autorių kūriniais, ypač poezija, bei parodyti, kodėl verta išmokti lietuvių kalbos. Pristatydami savo grupinius darbus mokiniai įvardino, kodėl pasirinko būtent tokią formulę. Darbais galima pasidžiaugti gimnazijos fojė.

Per rusų k. pamoką II a kl. mokiniai kūrė stendinius pranešimus ,,Kalba – langas į gyvenimą‘‘, kuriuose išvertė ir užrašė  gražiausias mintis bei frazes apie kalbą. Mintys buvo iliustruotos mokinių pasirinktu būdu.

Europos kalbų dienos veiklos  paskatino mokinius daugiau sužinoti apie kitas kalbas ir kultūras bei suvokti, jog svarbu mokytis užsienio kalbų ir tuo pačiu stengtis išsaugoti savąją.

Kalbų metodinė grupė

 

Bendrinti: