gim_virselis1

EUROPOS KALBŲ DIENA ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Paskutinė rugsėjo savaitė buvo skirta paminėti Europos kalbų dieną. Gimnazijos kalbų metodinės grupės mokytojos organizavo įvairius renginius.

 Per Inos Zubko rusų kalbos pamokas III klasės gimnazistai parengė projektą ,,Baltijos šalys‘‘. Ieškojo informacijos internete, laikraščiuose, knygose, enciklopedijoje apie Latviją, Estiją ir Lietuvą. Susipažino su lankytinomis vietomis, tradicijomis, sužinojo, kokių kalbų mokosi šių šalių mokiniai. Projektą pristatė rusų kalba. Mokiniai suprato, kad turi bendrauti su kitų šalių žmonėmis įvairiomis kalbomis, nes taip įdomiau gyventi.

Mokytojos Sandra Kilinskytė ir Jurgita Puskepalytė organizavo ,,Protų mūšį‘‘ anglų kalba III ir 6 klasės mokiniams.

Ib klasė drauge su anglų – vokiečių kalbų vyresniąja mokytoja Lena Chomenkiene dalyvavo Kauno Kolegijos Kėdainių R. Radvilos studijų centro organizuotame renginių cikle. Klasei teko sugalvoti komandos pavadinimą, kuris atspindėtų Jungtinę Karalystę. Komanda išsirinko žymaus JK laikraščio „THE GUARDIANS“ pavadinimą. Nuo pirmadienio mokiniai turėjo atlikti paskirtas užduotis. Pirmoji užduotis – „Selfie“ darymas pagal tris pateiktas temas. Trečiadienį teko ieškoti atsakymų į Facebook tinklalapyje pateiktus klausimus apie žinomas asmenybes, jų kūrybą ir gyvenimą. Paskutinę dieną visi dalyviai vyko į KKKJRSC ir dalyvavo organizuotame „Protų mūšyje“. Mūsų gimnazistai užėmė garbingą antrą vietą ir gavo dovanų  „Selfie“ lazdas.

7 klasės mokiniai taip pat dalyvavo „Protų mūšyje“. Jie stengėsi prisiminti tai, ką jau mokėsi pernai ir sužinojo naujos ir naudingos informacijos. Laimėjo komanda „Galaktijos paaugliai“.

Per Astros Vėžienės lietuvių kalbos pamokas I a ir I b klasės mokiniai rašė,  ar svarbi lietuvių kalba, kokią reikšmę gyvenime ji turi. Skaitė eilėraščius, iliustravo. Apie tai išleido stendą trečiame aukšte. Mokiniai labai nuoširdžiai parašė savo nuomonę apie gimtąją kalbą. Ją reikia gerbti, mylėti ir išsaugoti ateities kartoms.

Mokytoja Regina Šidlauskienė su II a ir II b klasės mokiniais diskutavo apie slavų, germanų ir baltų kalbų sąsajas. III ir IV klasės gimnazistai kalbėjo apie šiandienos lietuvių kalbos situaciją Lietuvoje ir pasaulyje.

5 ir 8 b klasės mokiniai su mokytoja Vilma Grigiene vedė popietę, kurios metu skaitė ir kūrė eiles apie kalbą.

Per Vidos Petrosevičienės pamokas 6 ir 7 klasės mokiniai organizavo raiškųjį eilėraščių apie gimtąją kalbą skaitymą, rašė apie ją savo nuomonę. Kabinete parengė stendą.

 

Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą ir tikime, kad renginiai paįvairino mokinių gyvenimą, suteikė daug gerų emocijų.

 

 

Lietuvių kalbos mokytoja Astra Vėžienė


5 chebra

Bendrinti: