gim_virselis1

EUROPOS KALBŲ DIENA ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 25 ir 26 d.  lietuvių, anglų, vokiečių, rusų kalbų pamokos 5-IV klasėse buvo skirtos Europos kalbų dienai paminėti. Buvo siekiama formuoti mokinių teigiamą požiūrį į kalbų ir kultūrų įvairovę, padėti mokiniams suvokti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų, ir atkreipti dėmesį į šiandieninę lietuvių kalbos situaciją, tobulinti šnekamosios ir rašomosios lietuvių kalbos įgūdžius.II, III, IV klasėse vyko diskusija  ,,2017 – lietuvių kalbos kultūros metai. Kokia šiandien lietuvių kalbos situacija? Kas priklauso nuo manęs?” 5 klasių mokiniai skaitė ir iliustravo eilėraščius pasirinkta tema ,,Lietuvių kalba – mus vienijanti kalba. Tautos ir valstybės kalba.” Rusų kalbos pamokose III kl. mokiniai kūrė plakatus ,,Europos šalys, kalbos, tradicijos“ , 7 kl. mokiniai aptarė Europos šalių vėliavas. 4 kl. mokiniams vyko anglų kalbos pamoka ,,Susipažinkime su Europos kalboms žaidimo būdu“. Buvo organizuotos ir kūrybinės veiklos: dalyvavimas tarptautiniame konkurse ,,Iliustruok patarlę”; akcija Gimnazijos fojė ,,Gražiausias lietuviškas žodis”. 7 kl. mokiniai išvyko į renginį Kėdainių kalbų mokykloje.

Tikimės, kad dalyvaudami diskusijose, netradicinėse veiklose, žaisdami mokiniai įgijo naujų žinių, patyrė bendrumo jausmą, kūrybinio darbo bei darbo grupėje teigiamus aspektus, perteikė savo požiūrį į Europos kalbų ir kultūrų įvairovę.

Lietuvių kalbos mokytoja R. Šidlauskienė

20170926_084505 (1024x576) 20170926_113401 (1024x576)

Bendrinti: