gim_virselis1

„EUROSCOLA“ KONKURSAS

Šio konkurso tikslas – supažindinti jaunimą su Europos Parlamento darbu, skatinti domėjimąsi Europos Sąjungoje vykstančiais procesais ir pateikti aiškesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Laimėjusi komanda iškovoja kelionę į Europos Parlamentą, esantį Strasbūre.

Šėtos gimnazijos 5 mokinių komanda kartu su geografijos mokytoja I. Stanaitiene dalyvavo finaliniame „Euroscola“ konkurso etape Vilniuje, Europos Parlamento informacijos biure. Iš viso dalyvavo daugiau kaip 50 gimnazijų iš visos Lietuvos. Konkursą sudarė trys dalys. Pirmiausia gimnazistai prisistatė, iš kur atvyko, ir trumpai papasakojo apie save dainuodami ar vaidindami. Antrojoje dalyje mūsų laukė 40 klausimų apie Europos Sąjungą ir jos institucijas, istoriją, veiklą ir žymiausius pareigūnus. Buvo svarbu atsiminti ne tik ES institucijų pavadinimus, bet ir žinoti jų sutrumpinimus. Taip pat daug dėmesio buvo skirta klausimams apie Europos Tarybą, kuriai šiuo metu pirmininkauja Lietuva. Trečioje dalyje buvo tikrinamos mūsų žinios apie valstybes, priklausančias ES. Užduotys buvo pakankamai sunkios ir pareikalavo įvairaus pobūdžio žinių. Reikėjo ne tik žinoti visų valstybių ir sostinių pavadinimus, bet ir perskaityti juos, užrašytus anglų, prancūzų, vokiečių ir lietuvių kalba, pažymėti šalių simbolius, įžymius žmones ir istorinius faktus.

Šis konkursas suteikė daugiau žinių apie Europos Sąjungos valstybes, tarp kurių yra ir Lietuva. Įgytomis žiniomis bus galima pasidalinti su draugais per istorijos ir geografijos pamokas.

 

Karolina Kužmarskytė, III kl.

Šėtos gimnazija.

IMG_2273 IMG_2294 IMG_2278 IMG_2289

Bendrinti: