gim_virselis1

FIGŪRINIO VAŽIAVIMO DVIRAČIAIS VARŽYBOS

            Visoje Europoje švenčiama diena be automobilio buvo paminėta ir Šėtos gimnazijoje. Ta proga buvo surengtos figūrinio važiavimo dviračiais varžybos, siekiant skatinti bendruomenių narius saugiai elgtis kelyje ir pasirinkti sveikiausią transporto priemonę – dviratį.

            Saulėtą rugsėjo 22-osios dieną neseniai atnaujintoje sporto aikštelėje visų gimnazijos mokinių laukė dviračių varžybos. Jas organizuoti ėmėsi kūno kultūros mokytoja ir turizmo būrelio vadovė Elona Nagevičienė, siekdama ne tik patikrinti mokinių fizinius sugebėjimus, bet ir priminti saugaus važiavimo taisykles ir propaguoti sveiką gyvenseną. Į varžybas gausiai susirinko ir dalyvių, ir smalsių žiūrovų. Pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su trasa ir taisyklėmis, kaip reiktų važiuoti dviračiu. Visi dalyviai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes: 1-4 kl., 5-8 kl., I-IV kl., suaugusieji. Taip į smagias varžybas įsitraukė visa gimnazijos bendruomenė ir savo jėgas išbandė ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai, ir  kiti gimnazijos darbuotojai. Trasos užduotys buvo įvairaus sudėtingumo. Dviratininkams reikėjo važiuoti siaura lentele, aštuoneto formos posūkiu ir nugabenti žiedą iš vienos vietos į kitą. Įveikiant klastingus užduoties vingius ir nelygius paviršius reikėjo ir tikslumo, ir greičio. Jaunesnieji varžybų dalyviai galėjo pasirinkti kitą atrakciją – važiavimą riedučiais. Savo jėgas jie galėjo pasitikrinti apvažiuodami tam tikras kliūtis ir demonstruodami  savo gebėjimus. Amžiaus grupių nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis: 1-4 klasių grupėje – Rusnė Kachanauskaitė ir Martynas Jokubaitis; 5-8 kl. – Silvija Matulytė ir Karolis Paškevičius; I-IVkl.- Gabrielė Nagevičiūtė ir Paulius Mikalauskas; suaugusiųjų – Elona Nagevičienė ir Arūnas Širka.

            Taip nuotaikingai praleistas laikas buvo ne tik pramoga, bet ir nauda. Varžybų dalyviai išmoko dviračio valdymo tobulinimo elementų, kuriuos galės pritaikyti kasdieniame gyvenime.

 

Karolina Kužmarskytė, IV klasė

Bendrinti: