gim_virselis1

GABIŲ MOKINIŲ IŠVYKA Į VILNIŲ

Gruodžio 4 d. gabiausi Šėtos gimnazijos mokiniai vyko į Vilnių aplankyti Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, Seimą ir neseniai įžiebtą Vilniaus Kalėdų eglutę.

2016 metais atrestauruotoje bibliotekoje išvydome moderniai įrengtas erdves vaikams, studentams ir net suaugusiems, kuriose jie gali ne tik mėgautis literatūra, bet ir kurti muziką, videomontažus ar net dovaną draugui. Turėjome galimybę apžiūrėti garsių menininkų kūrinius: knygų mozaikas ir fotografijų parodą. Taip pat sužinojome, kad bibliotekoje saugoma daugiau nei 6 milijonai įvairių knygų, kas iš tiesų padarė didelį įspūdį. Po valandą trukusios ekskursijos keliavome į svarbią valstybės instituciją – Lietuvos Respublikos Seimą.

Seime mus priėmė liberalų sąjūdžio frakcijos, Seimo narys Arūnas Gelūnas, kuris ne tik papasakojo apie Seimo nario savaitės veiklą, bet ir atsakė į mums rūpimus klausimus: nuo mokslo metų ilginimo iki nuomonės apie hipotetišką Rolando Pakso pretendavimą į prezidento postą. Po pokalbio su Seimo nariu mus pasitiko gidas, kuris aprodė svarbias Seimo rūmų vietas: Kovo 11-osios akto salę, kurioje 1990 metais buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas, Konstitucijos salę, kurioje 1992 metais buvo priimta Lietuvos Konstitucija, buvusio prezidento A.Brazausko salę, Vitražo galeriją ir net išvydome vykstantį Seimo posėdį, kuriame dalyvavo daugelis Seimo narių. Pabaigoje turėjome galimybę sudalyvauti paveikslų galerijos atidaryme, kurį inicijavo Seimo nariai A. Gelūnas ir V.Čmilytė-Nielsen.

Kelionę vainikavome nuotraukomis prie Vilniaus Kalėdų eglutės.

Viktorija Kulytė, IV gimnazijos klasės mokinė

 

 

Bendrinti: