Į pradžią
Svetainės struktūra
Versija neįgaliesiems
Paieška

Artėjančio mūsų gimnazijos šimtmečio proga atnaujinama mūsų svetainė! Visus pastebėjimus galite palikti kairiajame kampe esančiame laukelyje.

Šėtos gimnazija Kokybės krepšelis Šėtos gimnazija

Gedulo ir Vilties diena Šėtos gimnazijoje

IMG_0936

Šiais metais minime 80-ąsias pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų į Sibirą metines. 1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjungos represinės struktūros pradėjo organizuotus masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į atokias šiaurines Sibiro teritorijas. Iš Lietuvos nuo 1941 iki 1953 m. į tremtį ir lagerius buvo ištremta apie 280 tūkstančių žmonių. Iš Šėtos krašto buvo ištremtos 95 šeimos, t.y. 353 žmonės.  Šią skaudžią Lietuvai datą prasmingai paminėjo Šėtos gimnazijos bendruomenė: jaunieji šauliai, vadovaujami mokytojos Elonos Nagevičienės, birželio 13-ąją surengė patriotinį žygį nuo gimnazijos iki Adelės Dirsytės – tremtinių maldaknygės autorės gimtinės Pramislavos vienkiemio, o birželio 14-ąją – pradinių klasių mokiniai rašė ant  iškirptų lapelių Šėtos tremtinių pavardes ir jas klijavo ant Gyvybės medžio, kurį sukūrė dailės mokytoja Gintarė Boreišienė , su istorijos mokytoja žiūrėjo filmą „Gyveno senelis ir bobutė“ ir uždegė atminimo žvakutes prie simbolinio tremtinių kryžiaus Šėtos kapinėse.

 

Blog Attachment
Atgal