gim_virselis1

Gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako

2023-05-31

Gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako dar vadinama Pasauline nerūkymo diena, tądien visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių. Tabako sukeltų ligų aukomis tampa ne tik savanoriškai cigaretes rūkantys žmonės, tačiau ir tie, kurie yra priversti kvėpuoti pastarųjų išpučiamais cigarečių dūmais.

Pasaulio mastu plintantis tabako vartojimas tampa vis didesne problema, dėl kurios vis daugiau žmonių serga ir miršta nuo tabako sukeltų ligų. Nerimą kelia taip pat elektroninių cigarečių paplitimas tarp jaunimo. Lietuvoje 65% 15–16 metų moksleivių nurodo bent kartą per pastaruosius metus bandę rūkyti elektronines cigaretes.

Tad minint pasaulinę dieną be tabako Šėtos gimnazijoje buvo organizuojama akcija  „Pūsk muilo burbulus, balionus, o ne tabako dūmus“ Akcija buvo organizuota kartu su gimnazistų taryba (ŠGT).Veiklos metu vyresnių klasių  mokiniai pūtė balionus ir kūrė įvarius šūkius prieš rūkymą: ,,Rūkymas kenkia sveikatai“, ,,Rūkymas žudo“, ,,Keisk įpročius“, ,,Nebūk priklausoma“, ,,Rūkymui – Ne“, ,,Saugok savo sveikatą“. Pradinių kasių mokiniai dalyvavo trumpoje viktorinoje apie rūkymo žalą ir smagiai leisdami laiką lauke pūtė muilo burbulus.

Ačiū Šėtos gimnazijos gimnazistų tarybos (ŠGT) merginoms Austėjai, Augustei (III kl.) ir  Miglei (IIa), Austėjai (IIb) už pagalbą organizuojant veiklą.

Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

 

Bendrinti: