gim_virselis1

GIMNAZIJA MINI EUROPOS PAVELDO DIENAS

Europa pasauliui davė demokratiją, krikščioniškąsias vertybes, tolerancijos pagrindu suformuotą ir įtvirtintą bendražmogišką kultūrą. Minčių ir idėjų išraiška  – nuostabūs istorijos, meno, žmogiškosios kūrybos paminklai.  Laikas  veikia ne visuomet jų naudai. Žmogaus veikla taip pat ne visada palanki  jiems.  Europa mini  Europos paveldo dienas.

Lietuva – Europos šalis. Būdama žemyno centre – sukaupė įdomų, unikalų, daugiakultūrį paveldą. Kėdainių kraštas – Lietuvos centras. Mūsų rajone šiais metais dėmesys skirtas piliakalniams – Lietuvos valstybės atsiradimo ir jos saugojimo liudininkams. Lygumų krašte – piliakalniai išskirtinis kraštovaizdžio reginys.

Su penktokais nuvykome prie netoli Šėtos esančio Sangailų piliakalnio, kurį  apžiūrėjome, pasiskirstę grupelėmis, apžvelgėme apylinkes.  Aptarėme, dėl kokių sąlygų žmonės čia pasirinko gyvenamą vietą. Paskaitėme legendą apie piliakalnį.  Pasikalbėjome apie piliakalnius Lietuvoje ir jų reikšmę žmonėms. Pagaliau dar pasimėgavome rudenėjančios saulės spinduliais.

Išvykos aptarimas tęsėsi ir kitą pamoką. Nutarėme, kad piliakalnis svarbus paveldo paminklas, kuris tikrai skiriasi nuo tradicinio  ir įprastinio paminklo.  Juos reikia saugoti, juk ne veltui tik Lietuva vadinasi Piliakalnių kraštas.

Už pagalbą rengiantis pamokai dėkoju mokytojoms – Audronei Pečiulytei ir Ritai Pupkuvienei.


Istorijos mokytoja Ledina Marozienė


DSC07487 DSC07488 DSC07489 DSC07490 DSC07491 DSC07492 DSC07493 DSC07494 DSC07495

Bendrinti: