gim_virselis1

GIMNAZIJOJE LANKĖSI MOBILI MOKSLINĖ LABORATORIJA „MoMoLab“

Birželio 9-10 dienomis į mūsų gimnaziją sugūžėjo labiausiai tyrėjo profesija besidomintys gimnazistai. Pamiršę vasaros atostogas jie kartu su mokslininkais iš Vilniaus Universiteto ėmėsi sudėtingų ir naudingų tyrimų. Pasirinkti buvo galima iš trijų gamtos mokslų: fizikos, chemijos bei biologijos.

Didžiausia dalis gimnazistų pasirinko biologijos tyrimus. Labiausiai biologai norėjo ištirti įvairias bakterijas ir mikroorganizmus. Visų gimnazistų temos ženkliai skyrėsi, buvo tyrinėjami augalų ligų sukėlėjai, azoto bakterijų išsiskyrimas, dirvožemio bakterijos, puvimo procesas, atliktas plastidžių struktūrų palyginimas. Visiems  teko padirbėti ir patyrinėti mikroskopu, kurti įvairius preparatus ir tirti mėginius. Jaunieji fizikai kūrė saulės bateriją, sužinojo apie magnetą ir patys pamėgino jį sukurti, tyrinėjo „Plazmos rutulį“, mikrofono sandarą, garso sklidimo greitį. Fizikų, astronomų tyrimų grupėje buvo skaičiuojamas saulės ir Jupiterio apsisukimo aplink ašį periodas, sukonstruotas smūgiu, garsu bei telefonu valdomas robotas, kuris galėjo savo žnyplėmis sugriebti paprasčiausią kamuoliuką.

Chemikų tyrėjų grupė išsiaiškino pro Šėtos miestelį tekančio upelio Obelies vandens užterštumą,  sužinojo, jog vandens gyvūnų skaičius mažas lyginant su kitais upeliais. Tyrinėtas nitratų kiekis Šėtos apylinkės šulinių vandenyje.

Atlikus tyrimus pristatyti darbai, išsakyti įspūdžiai. Ši mokslininkų laboratorija tikrai pravertė, dalyviai įgijo praktinės patirties, turiningai praleido pirmas atostogų dienas. Su džiaugsmu išlydėjome mobiliąją mokslinę laboratoriją (MoMoLab), tačiau pasilikome įgytas iš mokslininkų žinias, ir laukiame kitų panašių projektų mūsų gimnazijoje.

 

Evelina Alūzaitė Ib kl. mokinė.

DSCF0992 DSCF0899 DSCF0900 DSCF0911 DSCF0941 DSCF0947 DSCF0952 DSCF0956 DSCF0960 DSCF0964

Bendrinti: