gim_virselis1

GIMNAZIJOJE VIEŠI ERASMUS+ PROJEKTO PARTNERIAI

2022-09-27

Rugsėjo 26-oji įsimintina diena mūsų gimnazijai. Šiandien prasidėjo ilgai lauktas projekto „Evolving Europe: Past, Present and Future“ parnerių susitikimas Šėtoje.

Projekte mokiniai nagrinėja savo šalių istoriją ir ją pristato savo partneriams. Taip plečiamas visų mokinių akiratis, ugdomas patriotiškumas.

Atvyko Ispanijos, Vokietijos, Norvegijos ir Airijos mokinių ir mokytojų delegacijos, net 40 svečių. Susitikimo laukėme ilgai, nes šis projektas buvo pažymėtas karantino dėl Covid pandemijos ženklu. Rengėme nuotolinius susitikimus su Ispanijos, Norvegijos, Vokietijos mokyklomis. Nors ir nuotoliniai susitikimai buvo kruopščiai parengti ir kūrybingi, tačiau susitikti iš tikrųjų ir bendrauti gyvai yra visai kas kita.

Tai šiandien ir matėme mūsų partnerių priėmimo šventėje. Viskas prasidėjo nuo ekskursijos po gimnaziją. Šėtiškiai greitai pasiskirstė svečius grupėmis ir papasakojo apie gimnaziją.

Susitikimas aktų salėje, moderuojamas IIa klasės mokinių Robertos Adomaitytės ir Viltės Maziliauskaitės, pradėtas Lietuvos Respublikos himnu. O tada mokytojų ansamblis gražiai ir jautriai padainavo dainą „Mažam kambarėly“. Ši daina turi ypatingą statusą mūsų projekte: ją dainavo mūsų mokiniai, vertė į anglų kalbą, ji tarsi reprezentuoja Lietuvos istoriją. Melodiją atpažino mūsų svečiai, akivaizdu, kad ji patiko.

O tada visos delegacijos pristatė savo šalių himnus. Ekrane matėme himnų žodžius, buvo jaudinančios akimirkos.

Po pietų salėje vėl klegėjo mokiniai. Kiekviena partnerių mokykla trumpai, naudodami  garsą, vaizdą ir gyvą mokinių žodį, papasakojo savo šalies istoriją. Vokiečių mokiniai akcentavo Šaltąjį karą, Berlyno sienos griūtį, Vokietijos susivienijimą. Airijos mokiniai kalbėjo apie kovas už nepriklausomybę, Airijos Respublikos gimimą. Kiekvienos mokyklos mokiniai savo šalies istorijas papasakojo jautriai akcentuodami svarbius, jų nuomone, aspektus.

Ir tada atėjo laikas mokytis kažko naujo. Pasidalinę į grupes mokiniai kūrė instaliacijas projekto raktiniams žodžiams: Praeičiai, Dabarčiai ir Ateičiai- iliustruoti. Jiems padėjo mūsų mokytojai Dalia Šimokaitienė, Virginijus Baltrūnas, Simona Skorupskienė, Jurgita Tekunova. Sukurtus darbelius  pamatysime projekto parodoje.

Baigiantis darbo dienai, šėtiškiai svečius pakvietė į susipažinimo diskoteką. Atėjo laikas susidraugauti ir pašėlti iš tikrųjų.

Susitikimo išskirtinis bruožas: gimnazijos mokinių komanda, vadovaujama projekto vadovės mokytojos Jurgitos Tekunovos, puikiai pasiskirstė darbus ir su entuziazmu juos atliko. Labai džiaugiausi ir didžiavausi matydama tokius gražius, pasitempusius, pareigingus, draugiškus mūsų mokinius. Auga puiki pamaina Šėtoje!

Rytoj laukia turininga diena Kėdainiuose: ekskursija, kūrybiniai darbai Arnetų namuose.

 

Antanida Likšienė

Nuotraukos Denikos Jončaitės.

 

Bendrinti: